Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Okuryazarlık kampanyası: hızla mısır pişirmek için nasıl

mısır tat - bu çocukluktan beri tanıdık tadı. Şimdi salata ve diğer yemekler için konserve şeklinde bunu elde etmek için daha olasıdır, ancak bazen koçanı kaynatıp onları önceden serpin, parlak sarı tanelerini yemek için bir istek vardır tuzla. Ne kadar çabuk pişirmek için mısır ve kendinizi ve sevdiklerinizi alışılmadık tat tedavi?

Biz fetusun yaşı belirlemek

pişirme mısır terimi bu vade ne bağlı olacaktır. kulağa daha eski ve daha sert, ne kadar uzun süre beklemek zorunda. oldukça hızlı pişirmek ve onlar daha etli tadı Young. tahıl yumuşaktır ve hatta bazen oldukça olgun değil orası olduğu mısırın yaş, açık sonuna kadar tanımlanamaz. Biraz de temelinden tahıl olgunluğunu kontrol etmek koçanı yaprakları itmek için gereklidir.

Ne kadar çabuk mısır pişirmek için?

Bu yüzden, tercihen kalın duvar, soğuk su ve yıkandı koçanları ile, bir tava gerekir. Eğer mısır yemek istiyorum ne kadar hızlı bağlıdır onları yaprakların ya da değil temizleyin. hemen pişirme sonra, buzdolabında bir süre saklayın planlıyorsanız bunları kaldırmak için mantıklı ise, yerinde yaprakları bırakmak daha iyidir. Bu arada, pişirilmiş mısır raf ömrü iki gündür. Bu süre boyunca, kendi meyve tadı kaybedecek, ve onunla yararlı özelliklerinin kaybolur. Yani, nasıl mısır pişirmek için?

  1. pan soğuk su dökün ve koçanı üzerine koydu. Onlar "serbest yüzen" olmak ve tamamen sıvı altına gizlenir gerekir. mısır çok yüksek ve pota uymuyorsa, o iki bölüme kesilebilir.
  2. Tuz ve onlar tahıllar koçanı sert yapmak beri her durumda ekleyemezsiniz suya diğer baharatlar,. Bunlar mısır, pişirme sonrasında kullanılabilir. Bazı taraftarlar suya biraz şeker ilave - tatmaya izin verilir.
  3. mısır genç ise, o kaynar sonra ısı çıkarıldı ve hizmet edilebilir. pişirme süresi 10 ila 20 dakikadır. Eğer varsa - daha yoğun tahıl hayranı, o zaman bu yeterli olacaktır. Eğer, tam tersine, daha gevrek ve yumuşak, yaklaşık 40 dakikalık zaman artırabilir, ancak istismar edilmemelidir.
  4. Ne kadar çabuk mısır pişirmek için? Eğer çok basit yapabilirsiniz hazır belirleyin: meyve parlak sarı bir üniforma rengi taneleri haline gelecek, belirli hoş koku belirir.
  5. Daha iyi prosolit koçanı için, mısır tuz ve baharat ovuşturdu edilebilir ve bir süre bırakın, bu yüzden tahıl mümkün olduğunca içinize çekin.

Kaç yaşında mısır pişirmek için?

Zaman olgunlaşmış meyve Pişirme önemli ölçüde daha fazla olacak - 30 ila 45 dakika arasındadır. Hazırlık ayrıca renk ve koku kontrol etmek gerekir.

tavsiyeler

çabuk mısır pişirmek için nasıl şimdi biliyorsun. Birkaç ipucu zamanı.

  • ilave aroma mısır vermek için ince rendelenmiş peynir ince bir tabaka ile kaplanabilir.
  • Eğer - kızarmış, sonra bir sevgilisi pişmiş mısır hafifçe bir tavada bitkisel yağ ile orta ateşte kızartın olabilir, ara sıra çevirerek.
  • "Meksikalı" mısır pişirmeye çalışın. Bunu yapmak için, limon suyu ile pişirilmiş koçanı yaymak ve tuz serpin gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.