Spor ve SağlıkBalık tutma

Kendi elleriyle Jig "kedi gözü"

balıkçılık bezmotylnoy Hayranları uzun yem olarak mormyshkas fark etmiş gelmiştir. deneyim paylaşımının yıl kendi izlenimlerle Balıkçılar, başarılı ısırma anlatan ve av resimlerini gösteren. Yakın tarihli bir keşif jig oldu "kedi gözü". Modern balıkçı sürpriz bir şey yok gibi görünüyor, ama hayır, "kedi gözü" olarak adlandırılan gelgit, ile boncuk balık zevk alıyordu.

mükemmel bir seçim

Yani bu yem sır nedir? Gammarus ile benzerlik olarak, yumuşakçalar balıklarla beslenir söyledi. yem için kullanılan Saydam top, herhangi bir balık etkileyecek. Eğer cephanelik varsa birkaç mormyshkas vardır, ayrı ayrı satın alabilirsiniz "kedi gözü" boncuk ve yem donatmak. "Salma", "perisi", "mayıs sineği" yeni bir role harika görünecek.

Özellikler yem

Kendi başına, jig "kedi gözü" oldukça çekici görünüyor. Ve bir boncuk olan özel efekt, sayesinde. Zaman ışık kırılma koyu dikey şerit olan benzerlik oluşturulan öğrenci kedigiller. Bu nehirlerin ve göllerin sakinlerini çeken tam olarak ne olduğunu.

Ama gölet aydınlatma, balıkçılık dikkate değer. Renk mormyshkas boncuklar su arka planına bir kontrast olmalıdır. tam tersine - Bu şeffaf ve berrak su birikintisi karanlık boncuk mükemmel bir ışık altında ve loş olduğu, olduğunu.

genel bakış

Peki, neden kendi elleriyle bir "kedi gözü" olarak bir yem, jig yapmaya çalışmayın? Bu benzersiz ve özel olacak. Eğer müdahalesi başlamadan önce Ancak, ana parametrelerini belirlemek için gereklidir. Aşağıdaki öğeler jig ana özelliklerine açıklanmıştır, bu size mükemmel bir seçenek seçmek için yardımcı olacaktır.

renk

Renk seçerken yem renkleri ayırt balık olduğu gerçeğini dikkate değer. Ama hepsi kendi özellikleri değil. yem nedir? Bu yenilebilir kuşların bir kopyasıdır. Bu duruma göre, seçilen renk. Bir karanlık, neredeyse siyah - Küçük yavru altın ve gümüş rengi, kabuklular boyanmıştır. Favori tedavi sualtı sakinleri - bloodworm kırmızı ve tanıdık yeşil alg.

Bu özellikler göz önüne alındığında, sizin mastar "kedi gözü" ile dekore edilecek boncuklar renk seçin.

Ağır veya hafif?

yem ağırlık balıkçılık önemli bir rol oynar. Bir balık ısırma gibi hissetmek için önemlidir dikkatli balıkçılık için uygun Çakmak jig. Bu tür yemler, plastik veya naylondan imal edilir. Ama tungsten hafif kendi jig üretmek mümkündür. Bu ürünlerin ağırlık otuz gramı aşmaz.

Ağır jig duyarlı balıklar için yem minimum miktarda ideal seçenek olacaktır. kötü muamele edilir ağır metal alaşımları, kullanarak yaratmak. Bu ipuçlarını kullanarak, tercih balıkçılık jig "kedi gözü" yapabilirsiniz.

iyi formu

Yem gıda benzer olmalıdır unutulmamalıdır, bu nedenle balıkların davranış benzer olacaktır. Bu yem oynuyor denir. Suda onun hareketinin formu jig bağlı olarak değişecektir. Örneğin, damlacıklar şeklinde yem bulanık bir çeşme oluşturur. Basık mormyshkas nehir altındaki ince oyun.

pelet veya ovsinki şeklinde Bait kış balıkçılık hayranları için vazgeçilmez olacaktır. Çok hassas ve dikkatli altındaki oynuyor. Bu, planın, ne şekilde olacak sizin jig "kedi gözü" dayanarak.

güçlü kanca

jig kanca çeşitli üretiminde diğer önemli nokta. bu onu Piyango bağlı olduğundan, bu durumda biz, güçlü ve güvenilir eleman ihtiyacımız var. Yeni kancaları satın almak için fırsat varsa, biz onlardan herbirini kontrol etmenizi öneririz. Bir kutuda kendilerini çok kırılgandır perekalennye ürünler karşılayabilir olması mümkündür. Bizim jig kanca için uygun tespit etmek için, önkol ortasında sıkmak hepsini de gerekir. perekalennye anında yay eder iken Güçlü bir ürün güçlü bir basınç şeklini değiştirecektir. o Piyango bağlı olacaktır olarak, ucu keskinliğini unutmayın. mormyshkas İçin "kedi gözü" kanca odnogibye kullanmayı önerdi.

Başlarken

Yani, bir önceki malzeme yem parametrelerini tanımlamak ve şimdi doğrudan üretime devam etmek yardımcı olmuştur. Biz gerekir:

  • gvozdesharik tipine bezmotylka;
  • "Kedi gözü" ya da renkli bir silikon parça boncuk;
  • süper yapıştırıcı;
  • tabaka kurşun küçük bir parça;
  • Bir iğne;
  • Tel kesiciler;
  • Tel.

Her şey parmaklarınızın ucunda olduğunda, başlayabilir. İlk adım ölçülü kurşun, bu önkol uzunluğu, hatta biraz daha fazla olmalıdır olduğunu.

Viraj ve yapışma

Bundan sonra ikiye katlama sonra, kurşun bir parça kızartmak gerekir. Bu malzeme ile hiç deneyimi oldu, o ateşle dikkatli olmak ve aşırıya kaçmayın tavsiye edilir. Kızartma kurşun orta kanca koymak içinde Dahası, sıkıca düzeltin ve superglue ile boşluğu doldurmak.

süslemek

Bu aşamada, kanca kendisinde boncuk koymak gerekir. Bu birkaç şekilde yapılabilir. Eğer bir boncuk varsa, sıkı bir şekilde delik telden geçerek, kanca sabitlenmelidir. Elde edilen döngü sokma kanca, daha sonra tel kesilmiş ve temiz biter. Bu yerde sabitlemek için yapıştırıcı bırakın. Sonra, bazı Sting durdurucu olarak hareket edecek cambric bir parça, koydu. Eğer boncuk bulamazsanız, size silikonla değiştirebilirsiniz.

silikon küçük bir parça iğne ucu koymak ve yuvarlatılmış bir şeklini elde etmek için ısı üzerinde tutun. bir delikle Hazır silikon boncuk kanca oturup. Biz "kedi gözü" jig hazır olsun, yorum çok olumlu.

sonuç

sadece 15 dakika harcama, biz kendi elleriyle büyük yem ile yaptık. Onun büyük bir hiyerarşi levrek, hamamböceği ve nehir derinliklerinde diğer sakinleri. Onu yem, ağırlık ve diğer özellikleri boncuk formlarının renklerle denemeler yapabilirsiniz. Sen aslında o kendi ürettiği yem gurur duyacağı ve şimdi benzersiz bir jig "kedi gözü", arkadaş balıkçılar gösterebilir bir fotoğraf var. sizi kıskanacak Birçok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.