ÇirkinlikInşaat

Zemin su yalıtımı: yöntemler

Yuva, yüksek nem oranı veya yıl boyunca yüksek miktarda yağışla karakterize edilen bir bölgede bulunuyorsa, evin zemininin su geçirmez olması gerekebilir . Binaların temelleri ve katlarının durumu üzerindeki önemli etkiler yer altı sularında bir miktar konuma sahip olabilir. Dolayısıyla zemin su yalıtımı yapmadan (bodrum suyundan ve temelden yalıtım zorunlu çalışma dikkate alınmadan), malzemelerin ahşaptan çürümesini önleyecek ve evin beton tabanını koruyacak bir gerekliliktir.

Yüksek kaliteli çalışma ve aşırı nem girişini önlemek için, kendi dezavantajları ve avantajları olan modern yöntemleri kullanmak gereklidir.

Zemin su yalıtımı yalıtım malzemesinin döşenme yöntemine göre değişir , bu da okleychnoy, enjeksiyon, sıva, yağlama ve diğer tip olabilir. İşlerin performansında metal, asfalt, plastik, mineral ve diğer malzemeleri kullanın. Su yalıtımının sağlanmasına yönelik tedbirler, yer altı sularının girmesini veya zeminin yapıldığı malzemelerin korozyona uğramasını önlemeyi amaçlar.

En güvenilir ve yüksek kaliteli çıkıntılı dökme su yalıtım zemini. Montajı sırasında, kalıplara dökülecek özel bir polimerik kompozisyon kullanılır. Sertleştikten sonra kesinlikle su geçirmez, dayanıklı bir kaplama oluşur. Döküm su yalıtımı için köpük ve epoksi malzemeler de kullanılmaktadır.

Birinci yönteme benzer şekilde dolgu yöntemi de vardır. Yalıtım malzemesi olarak çalışma sürecinde ilgili boşlukları dolduran gevşek kompozisyon kullanılır.

Beton zeminlerin ve ahşap zeminlerin su geçirmezliği, bitüm veya polimer bazlı vernikle boyama yapılabilir. Bu yöntemler basit ve ucuzdur. Bununla birlikte, bir takım dezavantajları vardır ve negatif sıcaklıklara maruz bırakıldığında, kaplama bozulmaya başlar, çatlaklar oluşur, başlangıçta küçük ve zamanla derinleşir. Malzeme kademeli olarak özelliklerini, elastikiyetini, esnekliğini ve diğer özelliklerini kaybeder. Bu su yalıtım zemini beş yıldan fazla bir süre görememektedir.

Kaplamanın düzenlenmesi için bir emprenye koruma yöntemi de kullanılır. Bunu yapmak için, yapının katmanlarına nüfuz etme yeterince yüksek olan ve dolayısıyla zemini nemden koruyan bir koruyucu bileşim yüzeye uygulanır. Oaklaychny yöntemi sac veya rulo izolasyon malzemesi kullanılarak yüzey muamelesini içerir. Tutkallama, sıcakta tutturularak önceden astarlanmış bir yüzey üzerinde katmanlar tarafından yapılır.

Zemini nemden koruyan sıva yöntemi daha güvenilirdir. Böylelikle, bodrum katı su geçirmez hale getirilebilir. Çalışma esnasında, çimento kompozisyonu , önceden hazırlanması gereken herhangi bir yüzeye uygulanır. Bu durumda, kompozisyonu iyileştirmek için, polimerlerden özel dolgu maddeleri ekleyebilirsiniz. Bu yöntem seramik karoların aynı anda kullanılmasını sağlar.

Su izolasyon tesisatı çalışmaları , zeminin tipine , tipine ve çalışma koşullarına bağlı olabilir. Bununla birlikte, hiçbir şey korumayı dikkatli, güvenilir ve doğru bir şekilde yerine getirmenizi engellememelidir. Su izolasyonunun kalitesi gelecekte ve evdeki pas veya sedimentasyonun oluşmasını engelleyebilecek olan evdeki diğer işlere bağlı olacaktır. Buna ek olarak, malzemelerin ve yöntemlerin seçimine ve yüzeylerin ön hazırlığının doğruluğuna önem verilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.