Sanat ve EğlenceLiteratür

"Nevsky Prospect" Gogol kısa uyarlıyordu. "Nevsky Prospect": kahramanlar

N. V. Gogol 1831 yılında "Before Christmas Night" üzerinde çalışırken hikayesi "Nevsky Prospect" ana hatları ortaya çıktı. Şu anda yazar St. Petersburg yaşamış ve kısaca çeşitli devlet daireleri görev yaptı. Kişisel deneyim tam Petersburg peyzaj ve hayatı tarif etkilenen.

Nevsky Prospekt Ode

Hikayenin başında yazar ince ana cadde kesin karakterizasyonu verir. açıklamasında zaten aynı anda ve söz yazarı ve satirist ayırt. caddenin bir yaşam ilahi oluşturma ve düpedüz sınırları, ironik ve şiirsel anlatılmıştır, yazar, diyor ruh ne tür yürür veya güzel bir cadde geçiyor ve kim - sermayenin ana arteri. Burada ve festivaller kokuyor. Öğretmenler ve mürebbiye ile yürüyüşe onların evcil türetmek ve daha sonra çiftler ve kimin hizmet saat ikide biter bu şanslı olanları gezinti. Daha sonra saat üçte, orada yürüyüş, macera arayışı içinde gençler, alacakaranlıkta, işaret ve dükkanlar dikkate almadan, genellikle acele ve aç çalıştırmak bahar, yeşil üniformalı yıl blum, herhangi bir zamanda vardı ve akşamları. şehir merkezinin bu açıklama ile kısa bir retelling başlar. Piskarev ve turta - Nevsky Prospekt akşam iki arkadaş yürümek hangi hikayede kişinin, süresi olur.

sanatçı Piskarev

Her ikisi de iki güzel kız fark etti ve karşılamaya karar verdi. kız farklı yönlere yürürken, o zaman genç erkekler genç güzellikleri peşinde gitti. Bu kravat eylemi olur.

Biz retelling bilgilendirmek devam ediyor. Nevsky Prospekt Piskareva çok güzel, diye düşündü, ruhani esmerle sanatçı açtı. Piskarev - doğa adam tarafından çok hassas ve ürkek, ama N. V. Gogol bu görseli özetlemektedir. O değil, belirli bir sanatçının portresini verir ama bir kişinin belli bir toplumsal gruba ait. Bunlar St. Petersburg bütün aciz sanatçılar oluyor - utangaç, nazik, nazik birlikte çay kendilerini içmek ve minicik bir odada oturuyor sessizce konuşun.

Piskarev bir kızın peşinden gider iken o sadece bir görmek istiyor - Nerede oturduğunu. Ama onu uzaklaşmasını işaret ve sanatçı oldu bir genelev. Öyle sanatçı sürpriz ihale kalp için korkunç onun evine dehşet içinde kaçar. Bu kısa retelling devam ediyor. onun baştan ile Nevsky Prospect uyumsuz sanatçının yaşamı yok etmek. Evde o topun davet etti harika bir rüya gördüm. o kızla evlenmek ve o düştü içine uçurumun ona mı almak gerekir düşüncesine gelene kadar Ve sonra, sürekli bu konuda hayal. Ama güzellik gerekli değildir. O sessiz bir hayat yetersiz yaşamak istemiyordu.

Kısa bir retelling yenileyin. Nevsky Prospekt Piskareva eve götürür. O kilitlendi ve komşular görmüyorum. Nihayet odasına kapısını kırdı ve onlar o intihar ettiğini gördü. Onun sessizce OKHTA Mezarlığı'na gömüldü. Gerçek hayata adapte edilmemesi, bununla başa olamazdı.

teğmen Pirogov

kibirli ve ahlaksız N.V. Gogolem, gösterildiği gibi, tamamen farklı bir sosyal türüdür. Bu bayanların en sevdiği sarışın sürdürmeye başladı. kendini beğenmiş ve küstah Nicholas militaristlerinden hikaye - "Nevsky Prospect" nin bu bölümünde. Teğmen Pirogov Hoffman burnunu kesti gidiyor arkadaşı bir Alman kalaycı Schiller, evine girer. Shiller tütüne harcanan para hesaplanmış ve bir burun olmadan yaşamak daha ucuz olduğuna karar verdi. İki kesinlikle sarhoş arkadaşlar, ama trezveyut zaman bir yabancı görüldü. Pastalar, Buraya nasıl açıklamak, o yeni mahmuzu sipariş etmek istediğini söyledi. Ama, hemen hemen her gün seyir, otomat sarışın birini yakalayamaz. Sonunda kocası evde olmadığı ortaya bulur ve sessizce güzel eşi Kalaycılık bakmak için geliyor. Kızın her şey kendiliğinden olacağını umarak onunla dans etmek ikna eder. Ama danslar kocası ortasında arkadaş döndü ve eğlenceli çoğu sahibini gibi kalmamasıdır araya girer. Bunlar roman, teğmen ilk baskısında o kadar değer, flogged ve ikinci belli belirsiz söylenir ve onu tekmeledi. Başlangıçta Pirogov kral olsa genel olsa şikayet etmek kaçmak istedim, ama, yansıma, başın hakaret atmaya karar verdi. Bu "Nevsky Prospect", Nikolai Gogol devam ediyor. Teğmen tamamen sakinleştiriyor dükkan ve yeme puf böreği girer sahip. Şirkette Akşam o dans etmişti ve hepsi ona hayrandı.

Sonuç

"Nevsky Prospect" Bu hikayedir. Kahraman Piskarev ve Ezme, çok farklı ve çok parlak N.V. Gogolem gösterilmektedir. iğrenme - sanatçı sempati, kendine güvenen ve tamamen vicdansız teğmen ise. "Nevsky Prospect" (Gogol) - Bu çok kısa bir hikayedir. İçindekiler sonunda yazar yönelten şey: Bütün - aldatma ve boş rüya, şeytan "o mevcut haliyle değil." Gösterir

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.