FormasyonBilim

Kuş beyinli: yapısı ve işlevi

Beyin - Yaşamın dış şartlara adapte hedefleyen tüm organizmanın işlevsel öğeler, yanı sıra davranışsal eylemlerin ana regülatörü.

Medulla oblongata omurilik devamıdır. Dışarıda bulunan gri madde vardır ve beyaz madde içinde yer. medulla nöronların hücre gövdelerinin izdiham çekirdeği oluşturmak için. Medulla - hayati bir organdır. yenilgisinden ile somatik ve otonom refleks eylemleri ihlalidir ve ölüm onu imha oluşur. Medulla sokucu ve refleks işlevleri gerçekleştirir. , Tonik iskelet kası refleksleri, solunum, öksürük, hapşırık, tükürük salgılanması, yutma, mide ve pankreas salgısını, kusma, metabolik, kırpma, yırtılma ve kapağını kapatarak, kalp, damar tonusu: Beyin aşağıdaki refleksleri düzenler.

Montaj duruş refleksleri manifestasyonunu ilgili medulla merkezleri faaliyetleri ile. Duruş refleksler başın pozisyonunu değiştirerek kasların tonu yeniden dağıtılmasını sebep olan reflekslerin.

Beyin ve kas ve vücudun birçok reseptörleri ile Beyincik ilişkili afferent ve efferent tüm bölümleri ile merkezi sinir sistemi lifleri ve onların aracılığıyla, hem de otonom sinir sistemi.

beyincik ana fonksiyonları şunlardır: Motor eylemlerin 1) düzenlenmesi; Otonom işlemlerin 2) düzenlenmesi. Bu işlevler Beyincik Biyopotansiyellerin Beyincik klinik gözlemler kayıt, imha teknikleri, tahriş kullanarak deneyler kurulmuştur.

Beyincik de kuşlarda geliştirilen ve denge onların son derece gelişmiş anlamda önemlidir edilir. uçamaz Beyincik kuşun kaldırma ve yürüyüş sonrası ilk dönemde. Eğer orada kasılmalar taşımak deneyin ve kuş tarafına düşerse. Ancak, gıda, içki olabilir. Bir süre sonra durumu iyiye ve zorlukla, stand yürümek ve uçmaya olsa kuş, yapabiliyor. Bilimsel araştırmalar beyincik otonom sinir sisteminin aktivitesi düzenleyen merkezler bulunduğu göstermiştir.

Veli kuşlar beyin (orta beyin) iyi gelişmiş ve iki bölümden oluşmaktadır: üstün colliculus ve bacaklar. Kollikulus bir ön ve arka loblar ve duyarlı nöronlar oluşan çekirdek bulunmaktadır.

Ana orta beyin fonksiyonu: üstün colliculus ön kısmı 1. Birincil görsel merkezidir. İşte ışık uyaranların bir ön analizi vardır. Reaksiyon (ışık uyaran yönünde baş dönmesini) merkezleri ile ışık uyarısına yaklaşık gerçekleştiirldiğinden. Üstün kollikulusun ön merkezleri düzenleyen göz bebeğinin kasılmasını. 2. arka kısım kollikulus işitsel uyaranlara yönlendirme cevabı (baş ses uyaran doğru çevirin) taşır. 3. siyah madde iskelet kas kasılması düzenlenmesinde rol almaktadır. Aynı zamanda yutkunma ve ritmi nefes eylemini düzenler. 4. Beyin veya ortalama beyin yerine rektifiye refleksleri montaj merkezi vardır. Rectifying refleksler ihlal sonra vücudun normal pozisyonunu geri refleksleri denir.

Beyin aksine sürüngenler beyinleri, kuş beynin gelişmemiş beyindir.

Orta beyin talamus, hipotalamus ve epithalamus oluşur. Diencephalon birden fazla işlevi yerine getirir. 1. talamus bütün vücut reseptörü (görsel, işitsel, tat, dokunma, sıcaklık, ağrı, proprioseptörlere) darbeleri toplar ve serebral hemisfer gönderir kolektördür. 2. talamus çekirdeğinde afferent darbeler ilk analiz ve sentez tabi tutulur. talamus 3. afferent dürtüler duygusal olurlar. keyifli ve hoş olmayan bir duygu ağrı hissi var. 4. talamus kuşlar alıp pozlar çeşitli saklayabilirsiniz geçtiği kas tonu plastik düzenler. 5. epithalamus aktivitesini düzenleyen merkezleridir koku analiz. öğrenci dilatasyonu, kan basıncı, solunum ve motor ve sindirim sistemi salgı fonksiyonları düzenler 6. lokalize hipotalamik merkezleri. 7. hipotalamus vücut ısısını düzenler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.