FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Önemi ve kökeni phraseologism "homeric kahkaha". Tanrıların kahkaha

Anlamı ve kökeni phraseologism "Homeros kahkaha" Özellikle tek seferde okumak isteyenler için, böyle bir sır değildir "Eski Yunan Mitleri ve Efsaneleri". Geri kalanı için, nasıl olursa olsun dikkate ifade altında açıklayacağız.

NA Kuhn

Burada Yunan mitolojisinin kökenleri bahsetmek gereklidir. Ülkemizde Kanonik kitap olarak kabul edilir "Efsaneler ve Antik Yunan Mitleri" Nikolay Albertovich Kun yazdım. O 1922 yılında ilk kez büyük bir baskı ortaya çıktı. Kitap baskıları çok büyük sayıda geçirdi.

NA kitabında Kuhn sadakatle yaşamın kökeni hakkında mitler ve tanrılar üç kaynaklarda belirtilmiştir okuyucuya anlatır:

1. Hesiodos, "Thegonia adlı".

2. Homer'in "İlyada" ve "Odyssey".

3. Yaratıcılık Ovid. Özellikle, malzeme onun "Metamorphosis" den alınmıştır.

Çıplak göz ozan Homeros'un adını ve Rus sıfat bağlı "Homeros", ancak tüm kartları açmak için zaman henüz olmadığını görebiliriz. önemi ve kökeni phraseologism "homeric kahkaha" yakında açıklanacaktır. Ve şimdi NA kaynaklardan Kuhn Antik Yunanistan'ın antropomorfik (insan-tanrılar) geçmektedir.

Eski Yunan tanrıları

Hatta inanç tarihinin biraz ilgi olan herkes, atalarımız, modern insanın farklı dünya hayal olduğunu biliyoruz. Mir ilk animasyon oldu. Her ayet onun tanrı sorumluydu. Poseidon su yüzeyinde başındaydı Hades - yeraltının, ölülerin dünyası, vb Çok fazla hepsini liste değildir.

Sonuçta dış gerçekliğin fizik hiçbir bilgiye sahip olan yaşlı adam, diğer benzer biçimde bunu değerlendirilecektir olmasıdır.

20 yüzyılın 90-ler ünlü bir dizi belirtildiği gibi bazı tanrılar, "kindar ve zalim", bu sadece insanlar gibi olmasının nedeni budur. Bu tema "önemi ve kökeni phraseologism" Homeros kahkaha ilişkili değildir düşünmeyin "" sadece biraz daha sabır gerekiyor.

Olimpos

Orta çağlarda aziz ölümden sonra onlar Mesih'in sağında oturur hayal. Eski Yunanlılar farklı bir tür hayalleri vardı: o Olympus çıkmak istedim ve tanrıların, özellikle Zeus ile bayram o tatlı.

Olympus - Yunanistan'da en yüksek dağ silsilesi. Bizim sözünü ettiğimiz olan o günlerde, gerçekleştirirken, gerek Tanrılar burada yaşamak olduğuna inanılıyordu.

Mitolojiye göre, iyi ekleyin. Tanrıların yemeği - Tanrılar, varlığını zevk ambrosia tat. Olympus her zaman büyük hava On. Üzüntü, çok, çok sık değil tanrıların varlığını gölgede. Bu arada, biz anlam ve köken phraseologism "Homeros kahkaha" öğrenmek için bu yakın geldi.

Tanrıların bayram

Her tanrı herşeyi ve insan varlığının en karanlık alanlarda sorumlu olan duyanlar bile toplamak için ziyafetine, onun mirası yöneten gerçeğine rağmen, o ölülerin dünyası. Biz tabii ki, Hades bahsediyoruz. Tanrılar, zararlı olsa, ama her zaman iyi bir şaka takdir ve sonra Olympus Homeros kahkaha dolu olabilir. Şimdi sadece önümüzde değeri phraseologism "Homeros kahkaha" açıkladı. bir şey yüzünden bu pervasız kahkaha, genelde önlenemez eğlenceli eşlik eder. sıfat " "bol" dev", "geniş", yani tarihsel bir içerik ve Homer eserleri bir başvuru tutarak burada "Homeros" is "çok yüksek ve çok samimi."

olası Homeros kahkaha nelerdir?

Zor bir soru. Her kişi, yaş, çağ, kültür ve durumun gelişme düzeyine bağlıdır. Örneğin, Dzhim Kerri ve birisi Charlie Chaplin gibi bazı insanlar. o eğlenceli filmler vardır, çünkü, aynı zamanda bir klasik Ancak, Chaplin üzerinde sadece gülerim. Chaplin izleyiciye gerekli deşarj onu değil, aynı zamanda çok zeki nasıl duygusu sadece verir. Bahse! Sonuçta, o Homeros Chaplin üzerinde gülüyor.

Artık açıklamak gerektiğini cesaret vericidir ve ne bir ifade tarzı "Homeros kahkaha" anlamı olduğu için, ve böylece her şey açıktır.

Ben filmi "American Pie" 1999 yılında yayınlandı hatırlıyorum. (Bu şirkette olsaydı) toplu histeri eğlenceli döndü izlerken onun üzerine Homeros gülmüyorum o Gençler.

Birisi, tam tersine, filmlerin çok düşkün değildir ve kitap tercih ediyor. Diğer Woodhouse üzerinde Jerome gülüyor gözyaşlarına bazıları, Twain ve Vonnegut diğerleri.

Bu şekilde gerçekleşir. Örneğin, buz üzerinde bir kişinin kaydı ve düştü ve birisi onu gördü ve karşı koyamıyorum o kadar da zor güldü ve aynı zamanda kar düştü. Takdir edileceği gibi, o zaman gülüp komik önce, düştü bu bütün bir zincir oluşturduğu.

DI olduğu gibi Harms - Yaşlı kadın, çünkü aşırı merakı, bütün gün penceresinden düştü. imkansız, ama sen gerçekten isterseniz şunları yapabilirsiniz - hayır olmasa bile Homeros ve olsa bile - Bu hikayenin ahlaki buz üzerinde aslında yayılan insanlar güler olmasıdır.

Modern yaşam phraseologism

Şimdi birkaç kişi Homer hatırlıyorum. Onun eserleri okumak çok zordur çünkü en azından. Ama çok kötü olurdu. Asıl sorun Antik Yunanistan'daki hatta büyük mitler, kaç yaratmasıdır. özellikle NA tedavisinde, harika iken Kuhn.

köken phraseologism "Homeros kahkaha" ve unutulmuş Homer için çok ilgi neden, unutulmuş mitler Tüm bunların kalmıştır Tüm bu nedenlerle sadece sıfat "Homeros" dir. Biz ifadesini açıkladı, ama aynı zamanda aslına gösterdi kalmayacak umuyoruz. din Geçmiş küçük bir parça da okuyucuyu yararlanacaktır. Belki o bile bu büyüleyici gündeme bakmak istiyorum.

Kahkaha ömrünü uzatır

Ben olumlu bir not bitirmek ister ve deyim "Homeros kahkaha" Biz araştırdık demek ve hiçbir kontrendikasyonlar dizginsiz sevinç karşı bulunamadı olacaktır.

aniden sevgili okuyucu kendisi Homeros, yani gülmeye izin verseydi yüksek sesle, eğlenceli ve samimi, yakın onu ve onun kahkaha kimse kimsenin zarar olmadığını sonra ilk emin olacak ve daha sonra duyguları açığa vurmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.