SağlıkAnti Age

"Ölümsüzlük Mantar": mantar şaşırtıcı özellikleri

Chaga mantar huş ağaçları (ve diğer bazı bitki türlerinin) kuzey iklimlerde yetişen bir parazittir. Görünüşü bir mantar ne olması gerektiğini Görünümünüzün uzaktır. Aslında, o odun veya kömür kömürleşmiş parçası gibi görünüyor. Arasında Sibirya Chaga mantar bir "Tanrı'dan hediye" veya "ölümsüzlük mantarı" olarak bilinir. Çin "Bitkilerin Kralı" olarak atıfta iken Japonca, "orman mücevher" diyoruz. onun ömrünü uzatmak için bir yol - Ayrıca Çin bu mantar için. Chaga da Kuzey Amerika'da büyüyor ama Amerikalılar, Rusların aksine, aşağıda listelenen şifa özellikleri hakkında bahsetmiyorum, varlığını hiçbir fikrim yok.

mantar tedavi edici özellikleri

Ölümsüzlük mantarı dünyanın herhangi bir başka gıda dışında antioksidanlar en yüksek seviyede, hem de tüm diğer bitkiler ve otlar arasında süperoksit dismutaz en yüksek seviyede olduğu söylenir. Aktif bileşenler mantar amino asitler, p-glukanlar, betulinik asit, kalsiyum klorid, bakır, diyet lifi, enzimler, flavonoidler, demir, lanosterol, manganez, magnezyum, melanin, pantotenik asit, fenoller, fosfor, polisakaritler, potasyum, selenyum bir arada bulunmaktadır sodyum, stirenler, tripeptidler, terpenler, vitamin B1, B2, B3, D2, K1 ve çinko.

Dünya üzerindeki en güçlü varlıklar - kendi içinde ağaçların canlılığını içerdiğinden Chaga, son derece güçlü bir araçtır. ağaçlar daha uzun, 10.000 yıl için bazı kadar yaşayabilir. Bu kapasite Chaga konsantre edilir ve bunu kullanabilir. mantarların en önemli avantajlarından biri, betulinik asit varlığıdır. Ama mantar faydayı elde etmek, mantar sadece huş ağacının üzerinde toplanmalıdır. Huş bu şaşırtıcı bileşeni içeren tek bitkidir. Betulinik asit önemli anti-tümör aktivitesi de dahil olmak üzere, biyolojik etkileri geniş bir yelpazesine sahiptir.

Diğer tıbbi özellikleri mantar

  1. Anti-HIV - yeni bir çalışmada, HIV enfeksiyonunun belirtilerini azaltmada mantarın potansiyelini göstermiştir.
  2. Antibakteriyel - Chaga öldüren veya çarpma veya yok önleyerek bakterilerin büyüme ve replikasyonunu inhibe eder.
  3. Anti - Chaga mantar artrit tedavisi için mükemmel bir araç yapar güçlü bir anti-enflamatuar ve analjezik madde, olduğu bilinmektedir.
  4. Mantarları - Chaga etkili bir karaciğeri koruyan olarak, mantar toksinleri daha yoğun işlenir.
  5. Adaptogenic - Chaga bir uyum ajanıdır. Bu bir bileşik gerilme, yorgunluk ve anksiyete uyum için vücudun yeteneğini artırabilir içerir.

Diğer potansiyel avantajlar astım tedavi, saç kaybı, alerjik reaksiyonlar, iyileştirilmesi, bağışıklık sistemini, diyabet, Crohn hastalığı, sedef hastalığı tedavisi, hem de yaşlanma sürecini yavaşlatan içerir.

ihtiyati tedbirler

Yabani mantar chaga yılında kuzey ülkelerinin ormanda huş ağaçları üzerinde yetişir. Onu bulmak için şanslı iseniz Chaga mantar pahalı bir zevk olabilir gibi bu keşif kullanın. o bitkiyi öldürecek gibi gerek yok, ağacın parçası ile birlikte kesmek için. Doğru mantarı kaldırırsanız, büyümeye devam edecek ve "hasat" her dört yılda bir toplanan ya da öylesine edilebilir.

Kullanımdan önce, bunun Chaga mantarı yok edilmesini sağlamalıdır. Yalnızca birches büyümeye olanlar kullanabilir unutmayın. Chaga kereste ve bu gibi odun kömürü ya da kömür gibi aynı yapıya sahiptir, ancak mantar içinde altın sarısı-portakal renkli olmalıdır.

chagoy çay nasıl hazırlanır

, Çay yapmak birkaç küçük mantar parçalarını kesip bir tencereye koyun belirleyin. filtre edilmiş su, yaklaşık iki litre dökün ve kapağı doldurun. Sonra ısıyı azaltmak, yaklaşık bir dakika içeriğini kaynatın. Çay daha sonra başka bir su litre ekleyin ve bir saat daha pişirin, yaklaşık bir saat boyunca kaynamaya gerekir. Sonuç olarak, çay bir litre hakkında olsun. Bu süreç oldukça uzun, ancak yararları emek sarf haklı. Buna ek olarak, çay tadı harika.

Aynı zamanda, mantar, bir toz haline olması ve bunun bir tentür kullanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.