ÇirkinlikKendin yap

Elleriyle Termos. Nasıl termos için bir eklenti yapmak için?

Herhangi bir gezgin, balıkçı ve aktif bir yaşam tarzı yapışmasını bir adam için, bir termos anlamıyla doldurulamaz olduğunu. insanlar sadece ısınmak için sıcak içecekler satın Özellikle bunun için ihtiyaç yılın en soğuk zamanında hissedilir. Birisi daha akıllı gelir ve önceden onunla onları taşır. Ancak, bu ufak ihtimal yoktur bazen satın düşük ısı iletkenliği olan bir kapsayıcı bulundurmak gerektirecektir.

Tek çıkış yolu - bir hale getirmek için elleriyle termos. Nasıl yapmalı? Bu makale söyleyecektir.

kapasitans cihazı

Çoğu insan tanıdık termosu. Onun ilkesine termos kurulmuş oldu: büyük kapasiteli çapı daha küçük yer kaplar içinde, ve makine ile aralarında önemli ölçüde ısı iletkenliği azaltmak, bir vakum oluşturur.

Tabii ki, evde işe yapmak, böylece bitmiş ürün daha az etkili olacaktır. sadece biraz daha kötü satın alınmış olan daha Bu durumda, fiziksel çevre folyo yerine geçer, ve ellerle termos (kadar, sıvı depolanması için bir konteyner yapmak için aşağıya bakınız).

en kolay yolu, plastik şişeler, istenen üretmek.

bir termos oluşturmak için talimatlar

adlandırılmış kapsayıcı oluşturmak için ihtiyacınız olacak:

 • iki şişe, hacim, sırasıyla 500 mi ile 1500 mi;
 • Keskin makas;
 • Kırtasiye bıçak;
 • Alüminyum folyo;
 • kağıt birkaç yaprak;
 • Geniş bant.

Ve şimdi elleri ile bir termos nasıl oluşturulacağını bakmak - plastik kaplardan, örneğin, bunu yapmak için nasıl:

 1. Gelecekteki konut şişenin üst kısmında çeşitli yerlerde dikey kesi alt ve boyun kesti. Bu daha küçük kaplar deliğe rahatça sığacak sağlamak için gereklidir.
 2. içinde kalmalıdır parlak taraf olan el değmemiş bir şişe (şişe) folyo sargı.
 3. Ayrıca vücutta yer kaplar gazete kağıtları sarmak tercihen bir sıkı geçme ile, çok sıkı.
 4. Büyük içine küçük bir şişe yerleştirin. parçalar örtüşen, böylece bölgede bir kesim alt dönün. daha fazla güvenilirlik için geniş bant 3-4 katmanları mühür.
 5. folyo ve yapışkan bantla Konut sarma - termal iletkenliği azaltmak için biraz yardımcı olacaktır.

Kullanım Şartları

elleri ile bir plastik termos oluşturun (nasıl yapılacağını biz makalede anlatılan) genel kolaydır. Ama, tabii ki, daha spesifik. İşletme hesabı basit bir yasaklama önüne almak gerekiyor olduğunda: serin tanka kaynar su dökün asla.

yetersiz yoğunluğa sahipse Yüksek sıcaklıklar, malzeme için zararlıdır. Bu durumda kaplar kırmak için bile mümkün büyük deformasyona uğrar ve belli durumlarda. Bu durumda, bir termos podostyvshuyu sıvı dolduracaktır.

ampul, bir cam kap kullanmak için gerekli olduğu gibi, bu önlemek için. Bu, yüksek sıcaklıklara dayanabilen ve düşük bir termal iletkenliğe sahip olabilir.

Buna ek olarak, yumuşak plastik kırık olmamasına rağmen, ancak bırakın ve hala istiyoruz - şeyler patlayabilir.

kavanoz elleriyle bir termos nasıl yapılır

kış yürüyüşleri sevenler için, bu seçenek sadece iyi uygundur. birkaç saat boyunca sıcak herhangi bir katı gıda tutacak bir termos kabından yapılmıştır. Bununla birlikte, sıvı, böyle bir seçenek depolamak için kullanmak en iyisidir.

oluşturmak için bu yemekleri gerektirir:

 • bir kapak ile plastik kap;
 • poliüretan yalıtım;
 • Geniş bant;
 • makas.

adım kılavuz adım:

 1. yalıtım dikdörtgen kesin, bunları sarmak için doğru boyutta bankaları kalçalar. Küçük yardımı boş kumaş örtüşme kenarını koydu. Güvenli bir yer teyp bileşik.
 2. Ona bir tane tarif etmek, poliüretan kalanı için kapasitesini koyun. Ortaya çıkan çember kesip bantla gelecek termos yanlarına takmak için.
 3. Aynı işlemler kapaklı yapılır. kavşak daha iyi güvenilirlik için bandı çözecektir.

İşte bu - bir termos hazır.

kapakların üretimi

Yerel bir mekanizma başarısız olduğunda Bazen, soru insanların görünür: nasıl elleri ile bir termos takmak için? Bu gerektirecektir:

 • kavramalar;
 • Alüminyum folyo;
 • köpük;
 • Gıda filmi.

tekrar hayata eski fiş getirmek için en kolay yolu. Bu buhara gayet basit, mengene ile sabitlenen ve böylece komple soğutma tutmak için. Ardından folyo kapsamalıdır sarın - bu yüksek sıcaklıkların etkisi altında yok olmaktan kaydeder.

Ve (elleriyle bir termos yapmak tercihen önce) Yeni bir kap yapmak için, sen köpük bir parça gerekir. Buradan, elemanı sıvı saçılmasını önlemek için, ince film ile kaplıdır arzu edilen şekil ve boyuta kesilir.

Bu mantar termos iter, o zaman şırınga bir iğne aracılığıyla yumruk yeterli olacaktır. Aksi takdirde fiş deforme edilebilir, ortasında bir delik yapmak için tavsiye edilir.

Sonuç

Oldukça basit, çıktı olarak, su ve gıda depolama için kendi kapasitelerini Construct. Tabii ki, mümkün olan edinimi için dergi dost değil yedek fonları ile karşılaştırıldığında daha az verimli hakkında asla unutmamalıyız.

Ama böyle ağır termos biri avantajı sürekli: Üretim biraz zaman alır, ve kapasite maliyeti sıfır eğilimindedir, çünkü kaçırmak yazık değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.