Haber ve ToplumÇevre

Gatchina Priory saray - nasıl gidilir?

Gatchina Priory saray - Benzersiz bina, geriye kalan tek ülke zemlebitnoe yapıdır. için üretildi Malta Order, o zaten fazla iki asır olan mimarinin gerçek bir inci ve Gatchina bir sembolüdür. İlgi onun yaratılış teknolojisi ve yapım aşamasında olduğu koşullar altında, ve saraya çevreleyen efsaneler olduğunu. Bugün, o büyüleyici bir tur gerçekleştirdi. en onu almak için şimdi olduğu gibi sarayın tarihidir ne olduğunu bulalım.

Sarayın görünüm

Kale zaman mimarisinin tipik Rus tarzında inşa edilmiştir. Görünüm Katolik benzer ortaçağ manastırı. Bu kilise çan gibi kule, ve genel olarak bileşimin karakteristik veranda çit katkıda bulunur. tabanı gibi kale içi çok sade kutsal manastır. beyaz odanın ve kırmızı çatılar - Ve bu duvarları ve kuleleri, daha ziyade basit renk düzeni inşa ettiği tarzı için de geçerlidir.

Ancak, saray inşaat süresine ciddiyetle baktı. Gilt ve gümüş kanatlar taş, kırmızı kahverengi yolları ve beyaz duvarlar, çit boyunca siyah direkleri pudostskogo. Renk şeması mimarı beyaz ve kırmızı pelerin Malta Şövalyeleri, hem de keşişlerin siyah elbiseler ilham inanılmaktadır.

Gatchina Sarayı'nın vurgulamak farklı görünüyor farklı açılardan, bu tekrarlanan olmamasıdır.

Yani, bir Gotik kilise gibi güneye ve sudan dışarı büyüyen eğer kuzey kesiminden. Eğer gölden kale bakarsak, adada yapıldığı anlaşılmaktadır. Bu tür Malta paralel gerçekleştirdi. duvar İstinat bir kale gibi görünmesini sağlar ve Manastırı Sarayı ile ana giriş bir ülke emlak benzer. Ancak kale şaşırtıcı katı görünüyor. Aydınlık ve özgünlük incelemeliyiz tüm bilim adamları tarafından gözlemlenen asimetri yapısı ile vurgulanır.

mimari özellikleri

Manastırı Sarayı rağmen ve o kadar pyshen, diğer birçok kaleler gibi, St. Petersburg çevresinde, bu önemini azaltmaz. Binanın teklik büyük ölçüde kaynaklanmaktadır. Bu zemlebita teknoloji ile oluşturulan ülkede kalan tek yapıdır gerçeği. Bu balçık tabakalar sıkıca sıkıştırılmış, bir kireç çözeltisi ile emprenye edildi anlamına gelir. Bu yüzden saray ve çit duvarları, hem de binada bulunan bazı binaların inşa edilmiştir.

Kalenin benzersizliği yerden inşa ediliyor, aslında yatıyor, o yeniden inşası için gerek kalmadan, neredeyse iki yüz yıldır ayakta başardı. Ve hatta şimdi o gururla Siyah Gölü arka planı konuşma, etkileyici aramaya devam ediyor. Toprak - Bu arada, inşaat teknolojisi kaleye nedeniyle başka bir isim oldu.

Arka Plan saray

Manastırı Sarayı'nın tarihçesi fazla iki yüzyıl vardır. Özellikle Malta Sipariş için 1799 yılında kuruldu. Aksine, Düzenin önce oldu Fransız Prince de Conde, için.

Sarayın tarihi XVIII yüzyılda Avrupa'da gerçekleşen olaylarla yakından bağıntılıdır olduğunu. Fransız Devrimi Siparişe yıkıcı oldu. Bunun esnasında, o toprakların çoğunu kaybetti. Rusya İmparatorluğu da uzun Malta ile yakın dostluk ilişkileri korumuştur.

Bu nedenle, şövalyeler son zamanlarda tahta geçmesi üzerine yardım Paul I istedi. Buna karşılık, İmparator devlet, Malta Düzen "Büyük Priory" olarak onaylanmıştır. Bu 1797 yılında oldu. Sipariş Sözleşmesi geçti Vorontsov Sarayı, başkentte bulunan. Buna ek olarak, Pavlus ben sürgünde daha sonra Conde Prensi, için Gatchina bir kale inşa etmek istedi.

Sarayın inşaatı

Manastırı Sarayı'nın mimarı - Nikolai Lvov. O mükemmel bir, bu alanda, ama diğerleri de sadece, örneğin, mükemmel bir şairdi müzisyen olduğunu kanıtladı. Aslanlar çok yeteneği vardı. Bu nedenle, hatta yaşamı boyunca Rus Leonardo da Vinci adlandırıldı. Bu bellek olağanüstü adam hala hayatta.

O Sipariş için sarayın inşaatı ile emanet edildi. Nikolai Lvov çeşitli projeler hazırlanmış ve saray daha sonra inşa edildiği aynı teknolojiye dikilmiş çeşitli binaların inşaat başlamadan önce gelmiştir. mimarın fikri Ortaçağ İsviçreli kaleler estetik olarak benzer, ancak hiçbir durumda kopyalamak vermedi. İnşaat 1797 yılında başladı. Saray son derece hızlı bir şekilde inşa edilmiştir. Zaten iki yıl inşaatın başlamasından sonra tamamlanan ve döşenmiş işleri geçirdi. 1799 yazında o saraya ve Sipariş kendi iletim bir Yüce görüşlere sahipti. Böylece Paul Ben Grand Master olarak ve kale sahibi oldu.

Sarayın ileri kaderi

Daha sonra - İmparator Alexander I döneminde - Priory Sarayı hazineye devredildi. Sonra neredeyse hiç kullanılmaz. yirmili XIX yüzyıl sarayı, o Lutheran kilise rol oynamıştır. yüzyılın sonlarına doğru önemli bir facelift vardı. Kale, su ve atık su sisteminin düzenlenmiş bina takviye ve eşzamanlı elli kişiler için adapte edilmiştir. Böylece, kalmak için duruşma salonuna sağlamak mümkündür.

Yirminci yüzyılda Manastırı

Geçen yüzyılın başından bu yana kale turları yapmaya başladı. Birinci Dünya Savaşı sırasında, Gatchina içinde Manastırı Sarayı yaralı askerler için bir hastane olarak görev yaptı. Daha sonra, bir eğlence merkezi yer. onun binaların bazıları tamamen yok olmasına rağmen Dünya Savaşı sırasında o mucizevi bir şekilde kurtuldu.

Ulusal Tarih Müzesi - yüzyılın ikinci yarısında daha sonra ilk Öncüleri Evi'ni ve barındırıyordu. Priory Saray 80'li toparlanmaya başladı. restorasyon yaklaşık yirmi yıldır süren ve 2004 yılında kale turları için kapılarını açtı.

Efsaneler ve ilginç gerçekler

Manastırı Sarayı Hakkında en inanılmaz efsaneler gidin. Bunlardan birinde, örneğin, gizli bir yer altı geçişi varlığına karşılık gelir. Efsaneye göre, Gatchina imparatorluk sarayı ile kale bağlar. Yüzden olup olmadığını söylemek zor, ancak vakıf güçlendirilmesi üzerinde böyle bir hareketin aslında çalışmaları sırasında keşfedildi söz gerekmektedir. O bir taş ortaya koydu ve yavaş yavaş azalan, yaklaşık iki metre ilk yüksekliğe ulaştı. Bu hamlenin sonunda kabul edilmedi Ama önce, yani amacı belirlenemedi.

Sarayın ilginç bir özelliği aslında bir bataklık üzerine inşa edilmiştir olmasıdır. Bu tasarım sırasında meydana gelen bir olay borçludur. endişe kale kurucusu Nikolai Lvov inşaatı değil imparator ile doğrudan iletişim kurduklarını ve maiyeti biriyle - Başsavcı Obolyaninovym. O şantiyeye ilişkin mimarın çeşitli teklifler geri çevirdi. Sonra Lviv Obolyaninovu bizzat saray inşa edileceği sitesini seçin sundu.

Bu amaç için belki de en çirkin ve uygunsuz - Başsavcı Siyah Gölü yakınlarında bataklık işaret etti. Ve mimar bu durumun kabul etti. Ancak, inşaat çok fazla çaba ve para harcamak zorunda kaldı. Yani, hendek ve kuru bataklık inşa etmek sürdü. Ve tepede kazı topraktan oluşmuş ve Gatchina Manastırı Sarayı inşa edildi.

sanatta Sarayı

Kalenin sıradışı güzelliği uzun ressamları çekti. Tablolarını görüntülemek için aranan saray sanatçıların muhteşem manzarasına esinlenilmiştir. tamamen farklı görünüyor farklı açılardan - Birçok yönden, kale için sevgi onun önce bahsedilen özelliklerinden dolayı idi.

resim M. V. Dobuzhinskogo, T. G. Shevchenko ve bunun diğer ressamlar yakalanan Manastırı Sarayı şiir ve şairleri besteledi.

Saray bugün

o iki yüz yıl önce olduğu gibi bugün kale aynı görünüyor. Yenileme sırasında orijinal görünümüne restore edilmiştir. Şu anda, binanın tarihiyle tanıtılmaktadır ilginç geziler, orada tutulur. Ve sağda en ilginç sergi Sarayı çok Manastırı olduğunu. Nasıl da çok ötesinde St. Petersburg sakinleri değil sadece bilinen kale, olsun, bunlarla.

Buna ek olarak, sarayda aktif eski gelenekleri canlandırma. Bunlardan biri şapelde düzenli konser akşamları olduğunu. Mükemmel akustik, ışık ve havadar oda ve parlak performansı birçok müzik severler ve sadece çekiyor. Ayrıca, kale şapelde kutlamaları, toplantılar, şiir okumaları ve konserler, konferanslar, çeşitli düzenledi.

Nasıl saraya alınır?

Giderek daha fazla ziyaretçi duvarlarında Gatchina içinde Manastırı Sarayı ilgi vardır. Nasıl kaleye almak ve mimarlık bu mücevheri zevk? Gatchina için Petersburg'luydu tren ve tren ile ulaşılabilir. yol yaklaşık bir buçuk saat sürecektir. Ayrıca Gatchina almak ve servis kullanabilirsiniz.

Şehirde sonra, Priory Sarayı sakinleri, herhangi sorabilirsiniz. Adres: Chkalov st Tarikat Parkı, Eyalet Müzesi-Rezerv "Gatchina". Ve yürümek ve aynı anda her yerinde inanılmaz manzarayı edebilir Kaleye gitmek.

Sarayda Geziler

Sarayda Şu anda ilginç bir gezi çizer. Ziyaretçi Malta Order ve kale kendisi tarihini anlatmak için. Buna ek olarak, zemlebitnoy mühendislik inşaat hakkında çok şey öğrenebilir, hem de mimar Nikolai Lvov kişilik hakkında bilgi almak için.

müze her ayın ilk salı hariç her gün ziyarete açıktır. Priory Park giriş ücretsizdir. Bu arada, bu yeşil bölge kale güzelleştirmeye geç XVIII yüzyılda kuruldu. Daha sonra burada birçok doğal yürüyüş yolları, yapay göl ve adayı kırdı. Park uzun bir favori yerli hedef yanı sıra St. Petersburg olmuştur. Gatchina Priory Sarayı, 60 ila 120 ruble olacak bir ziyaretin maliyeti, gerçekten unutulmaz bir deneyim verecektir. Ve burada kesinlikle tekrar tekrar geri gelmek isteyeceklerdir.

Burada zamanın bir ortaçağ manastırının ruhu içinde, oldukça farklı çalışır. Ziyaret saray kulesi, pavyonlar ve bahçeler gerçekten unutulmaz bir atmosfer şövalye kilidi hissedebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.