SağlıkKadın sağlığı

Diffüz meme meme bezleri: Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Diffüz meme meme bezleri , modern tıp pratiğinde oldukça sık görülen bir sorundur. Bu hastalık bezi yapısındaki değişiklikler ve bağ dokusu elemanlarının kontrolsüz biçimde büyümesi ile eşlik eder. Her durumda tedavinin olmaması komplikasyon bir dizi yol açabilir beri özellikle kanser olmak üzere, hastalığı tedavi etmek gereklidir.

Diffüz meme meme bezleri: Nedenler

Bugüne kadar, meme dokusunda yaygın değişikliklerden görünümünü tetikleyebilir birçok faktör vardır. Öncelikle bu hastalığa eğilimi genetik olarak belirlenebilir olarak kalıtım dikkati çekiyor.

Öte yandan, patoloji gelişimi genellikle hormonal aksamalar vardır. Buna karşılık, hormonal arka plan vücut üzerinde hem iç hem de dış etkiye neden olabilir. Örneğin, mastitis riski üreme sisteminin çeşitli hastalıkları olan kadınlarda anlamlı olarak daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Buna ek olarak, bağ dokusunun çoğalması sık düşükler, geç gebelik, çok hızlı kesme emzirme, hormonal doğum kontrol kışkırtmak için.

Açık hormonal arka sinir sistemini etkiler. Tabii ki, cinsel hayal kırıklığı, sürekli stres, ailevi sorunlar ve şiddetli duygusal stres risk faktörlerine bağlanabilir.

Öte yandan, yaygın göğüs meme bezleri özellikle yoksul çevre, yetersiz beslenme, kötüye güneşlenme ve solaryum, çevrenin olumsuz etkisi ile ilişkili olabilir. Olumsuz alkol ve uyuşturucu bağımlılığı sağlığını, hem de sigarayı etkiler.

Diffüz meme meme bezi: Başlıca belirtileri

Genellikle, ana belirtilerin ortaya çıkması en azından hastalığın ilk safhalarında, adet döngüsü ile ilişkili. Aylık başlamadan önce meme şişer, boyut olarak büyür ve ağrılı hale gelir. mastitis difüz bir şekilde bağ dokusu büyüme eşlik ancak büyük topaklar ya da kistlerin oluşumunu gözlenmez. memenin Palpasyonda küçük, taneli ambalajlar varlığı dikkat sadece olabilir.

Ama adetin sonunda mastitis tüm işaretler giderek zayıflamaya dağınık. Daha sonra ağrı ve rahatsızlığı aşamalarında ise hasta bakılmaksızın adet döngüsünün her zaman, uğrar. Basıldığı zaman meme net akıntı görülebilir.

Meme meme bezleri Diffüz: Tedavi

Konservatif yöntemler çok etkili oldukları gibi Çoğu durumda, hastalığın bu formu, ameliyat gerektirmez. Meme şiddetli hormonal değişiklikler, kullanım hormon tedavisinin bir arka planı ortaya çıktı edin. Buna ek olarak, bu durumda hasta son derece önemli beslenme - diyet vitaminler, mineraller ve lif açısından zengin olmalıdır. Faydalı orta edecek egzersiz, aktif rekreasyon. Bazı kadınlar bir psikolog gerekiyor ve bazen sedasyon alma. Etkili çamur, mineral banyoları, sıcak (ama sıcak değil) otlar kaynatma ile sıkıştırır olacak. Doktorunuza düzenli check-up sağlığının bozulmasına fark zamanında yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.