FormasyonBilim

O bilim hippology inceler? Atlar hakkında Kelime

öteye insanlık az ortalama vatandaş bilir ve onu hatırlar, doğadan uzaklaşıyor. Örneğin, bilimin hippology inceler, herkes değil demek. Ve birçok hatta varlığını bile bilmiyorum. Az ya da çok eğitimli kişi bilim adına konusunu tahmin edebilirsiniz - ancak bilgisi olan kişilerin dar uzmanlık çağında, daha az oluyor, onların direkt faaliyetleri ile ilgili olmayan. Buna göre, hızla o okuyan bilim hippology ya da ne onlar Ichthyologists yapmak söyleyebiliriz olanların saflarına daralan. Çoğu için güzel sondaj kelime de olsa sadece alışılmadık bu.

Geçmiş hippology

o önce tüm altı yüz yılda bugünkü adını aldı gerçi arada, bu bilimin yarı-resmi tarih, neredeyse üç bin yıl vardır. hippology beri - hayvan sürekli bir arkadaşı ve çok önemli bir insandı kadar atların bilimi, her zaman, sürekli geliştirilen ve geliştirilmiş. hippology anılan ilk kayıtları, çağımızın yıl önce tarih geriye yüzlerce. Tabii ki, içlerinde yer alan teorik veriler küçük ama pratik gözlemler dikkatle korunur ve analiz. dış veri - Genelde at, onların terbiyesi ve dış kullanımını ilgiliydi.

Araştırma çıkarları ile atlara zamanla genişledi. 19. yüzyılın sonlarında, onlar atı kökeni ve doğal evrimi, fizyoloji, anatomi, üreme biyolojik özelliklerini, dirençli türlerin oluşumunu ve kabile özelliklerini koruyarak dahil etmeye başladılar.

hippology beri - sürme bilimi, adı tekabül Yunanca kelime kurdu. tercüme Hippos at ve logolar anlamı - (kelime çeviri "kelimesi" için bir kelime) bu konuda öğretim.

Rusya'da Hippology

Sürece at ekonominin çeşitli alanlarında değerli bileşeni olduğu gibi, Rus enerji expanses bilim ancak dünyanın ayak uydurmak değil, ama bazı açılardan bile ileride. Hippology subay ve topçu ve süvari birliklerinin ve okul askeri öğrenci için zorunlu konusu olmuştur. Yönlü ıslah çalışması dünyaya benzersiz atların ırkların bir sürü zenginleştirdi (örneğin, Orlov paça ve bu güne kadar yetiştiricilerin değerinde olan).

Ancak, Dünya Savaşı hippology sonra kademeli olarak Rus topraklarından kaybolmaya başladı. Mevcut durum o 60'larda yayınlanan verilere göre sadece veteriner öğrencilerine çok kesilmiş biçimi öğretilen ve şekildedir. Ilginç bir gerçek: o kesin bilim hippology okuyan biliyordu ve iyi sürme usta ikincisi, efsanevi komutan Budyonny zaman Hippology verilere en eksiksiz içeren beş hacim "Atın Kitabı", piyasaya sürüldüğü editörlüğünde, olduğu görülmektedir. süvari traktör ve biçerdöver yerini alanlara askeri güç ve atlar tarafından çözülecek durdurdu beri bunların bilim neredeyse gereksizdi.

O bilim hippology inceler

atlar hakkında Yurtdışında bilgi beslemek ve hibe onları bir asır öncesine göre daha mütevazı bir çerçevede de olsa, öne incelemek için. Ancak, şimdi atlara ilgi alanları çok çeşitli destekler:

  1. Atların Anatomi iyice inceledi. Ama onun araştırma durmuyor: Bilim adamları çeşitli faktörler hayvanın yapısına etkisi ilgileniyor.
  2. Fizyoloji cins özellikleri bakış açısı ve belirli bir amaca uygunluk derecelerine ağırlıklı incelenmiştir.
  3. Yeni ırkları oluşturarak, işi Damızlık, diğerlerinden daha fazla talep ediyoruz.
  4. gezegende vahşi at popülasyonunda azalma ve yarış pisti ve ıslah sürüler devam etti atı rağmen. Atlar için koşulları ve bakım yaşayan doğru diyetin geliştirme yapan atlar üzerinde bilim adamları.
  5. Atların üzerinde ve veterinerlikte yılında şube var atların tedavi inceliklerini ve nüansları bir sürü içerir.

Oldukça yeni beyin felci gibi kompleks çocukluk hastalıkları tedavisinde, atlar kullanılmasıdır. Bu hippoterapi denir ve atlara insan ve hayvan arasında ilişki kurmak sorumlu zoopsychologists uzmanlaşma arasında karşımıza çıkmaktadır.

tarifi hippology

Ülkemizde bilim hippology (kendi nesnenin üstündeki fotoğraf) daha yaygın olarak da, çeşitli yönlere sahiptir, at yetiştiriciliği, adıyla bilinir:

  • üreme - kanın saflığı ile uyumlu mevcut türlerin üreme; Böyle atlar malların ihracatı olarak çok popülerdir;
  • rabochepolzovatelskoe çiftlik hayvanları atı çoktan evlerdeki ve bazı önem atları korumuşlardır step bölgelerinde önemi kaybetmiş olarak her ne kadar;
  • üretken - horsemeat, yine de sığır ve domuz eti açısından aşağı, ama yine de yaygın sosis üretiminde kullanılan değerli bir üründür;
  • Spor: ıslah, eğitim ve atlı rekabette ana katılımcıların hazırlanması - atlar.

olası perspektifler

Bu üzücü, ancak atların tekrar yeniden doğmuş olmayacak, insan yaşamının, hippology, atların bilimin önemli bir parçası haline olduğunu. Bazı aydınlanmadır: çok uzun zaman önce atlara I. Hienkinoy üzerinde iyi bir öğretici çıktı. Ve atların tamamen mevcut konnozavodcheskih işletmelerde eksik. Ancak, büyük olasılıkla, atların bilim yavaş modern dünyanın kaybolur devam edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.