FormasyonÖykü

Nikolay Nikolayeviç Novosiltsev: biyografi ve başarılar

Kont Nikolay Nikolayeviç Novosiltsev XIX yüzyılın ilk yarısında Rusya'nın en önemli simalarından biri idi. Birkaç faturaları yazarıdır.

köken

1761 yılında Nikolay Nikolayeviç Novosiltsev doğmuş. Bir Danıştay üyesi ve Catherine II kapanışında biri - O asil lordları Alexander Stroganov yeğeni idi. Ancak, çocuk ve kusur biyografisinde yoktu. Annesinin-aristokratının gayrimeşru oğluydu. Bunun kendisine ebeveynlerin aile sorunlardan uzakta yaşamak nerede, amcasına yükseltmek gönderildiği için öyle.

Alexander Stroganov iyi yeğeni askeri kariyer yapmak karar verdi. Zengin soylu ailelerin her zaman Rus toplumunun krem oluşuyordu Petersburg elit muhafız oğulları, eklemek çalışmışlardır. Bir seviyede Nikolay Nikolayeviç Novosiltsev için düzenlenen değil, ama yine de 1783 yılında Sayfaları başkentin Kolordu eğitim tamamladı.

askeri kariyeri

önümüzdeki 13 yıl içinde, gelecekteki devlet giderek orduda saflarına yükseldi. Onun hizmetinin yıllarında 1788-1790 gg İsveç ile yeni bir savaş çıktı. Novosiltsev birçok önemli operasyonlar ve bu muharebe tecrübesi yazarak katıldı. Savaştan sonuçlarına göre bir albay oldu.

böyle yüksek rütbe memurunun alınması üzerine tamamen yalnız unutulmuş. Hayır er İsveç patlak ile savaşı sona erdirmek için Rus ordusu vardı Polonya'da bir isyan. bir kaç arkasında zaten bu, 1794 yılında meydana Commonwealth bölümleri. Rusya, Avusturya ve Prusya parçalar halinde bu ülkeyi kırdı ve kendine bir parça aldı. Polonyalılar ayaklandı. Ben milliyetçi kafa ve bir vatansever Tadeusz Kosciuszko olarak gerçekleşmiştir. Nikolay Nikolayeviç Novosiltsev Polonyalılar bastırılması için silahlı direniş katıldı. 1796 yılında askerlik ayrılmaya karar verdi ve emekli oldu.

liberal çevrelerde bilinen

Bir süre Novosiltsev Nikolay Nikolayeviç o beşeri bilimler eğitimini tamamladıktan oldu Londra'da olmak üzere yurtdışında yaşadı. o yoktu yabancı bir ülkede uzun kalmak. Genç İmparator Alexander ben onun vatan için onu geri çağırdı.

Şu anda, yeni kral etrafındaki Petersburg en eğitimli aristokratlar arasında gerçek bir arkadaş daire toplanmıştı. Hepsi liberaller vardı ve ülkedeki reformları başlatmak istedim. İmparator bu arzuyu paylaştı. O Novosiltsev Nikolay Nikolaevich gibi insanlara ihtiyacı vardı. Bu kişinin biyografisi Alexander ile tam uyumludur.

İlk eğitim Novosiltsev tipik bir askerdi olmasına rağmen, o derin kamu zihin vardı. O bilinen ve popüler Paul I'in döneminde Kurulu düzenden memnun malın Petersburg aristokrasisinin arasında yer oldu - Alexander I. babası Şimdi eski hükümdar devrildi ve öldürüldü ve onun muhafazakar siyasi sistem Rusya'da kurulmuş olup, sökmeye zamanı gelmişti.

Özel Komitesi Üyesi

Yaklaşık İmparatorun olmayan bir toplantı - İskender Novosiltsev Nikolay Nikolaevich saltanatının ilk yıllarında gizli komitenin aktif bir üyesi oldu. 1803 yılında soylu Bilimler Akademisi başkanı olarak atandı. Bu pozisyonda o hangi Rusya'da eğitim ve araştırma geliştirme için büyük çaba sarf ettiğini 7 yıl kaldı.

Novosiltsev birkaç farklı pozisyonlarda birleştirmek mümkün olduğu için biliniyordu. Ancak düşmedi onun performansı - o doğru ve etkili çözümler sürdü. 1804 yılında resmi adalet asistan bakanı oldu. Onun reform gerekli karmaşık Rus mevzuatına daldı bu dönemde oldu. Bazı kurallar XVII yy ve son olarak eskimiş İskender döneminde kuruldu.

reformların uygulanması için yasalar Komisyonu formüle etmek kurulmuştur. Bu Novosiltsev Nikolay Nikolaevich başkanlık etti. İnsanın Fotoğraf portre üniversitelerde hukuk fakültelerinin herhangi kitabında bulunabilir.

Diplomat ve reformcu

1805 yılında, imparator gizli komitede hayal kırıklığına uğradım. Reformlar eline geçti Mihaila Speranskogo. grubun eski üyeleri Yeni bir yazı aldı. Novosiltsev yılında kariyer büyükelçi ve diplomat başladı. Bu alanda yurtdışında yaşayan kendi deneyimlerine faydalıdır. Ayrıca 1805 yılında başarıyla hazırlık sırasında İskender'in için şart olduğunu İngiltere, ittifak sonucuna Napolyon ile savaş.

Bu dönemde Novosiltsev Batı Avrupa'da birçok diplomatik atamaları gerçekleştirdi. Aynı zamanda, o onurlu sürgün olarak bu eserini aitti. Novosiltsev gerçekten sermaye dönmek istedi. Çok daha sonradan oldu. Yakında kırdı 1812 Yurtseverler Savaşı yılı. Napolyon nihayet Rusya'ya yenildi Polonya kalıntılarını katıldı. Bu Novosiltsev gönderildiğini yoktur.

Son yıllarda, İskender soylu saltanatı sonunda Petersburg'a döndü. sermaye yılında kaba bir taslak geliştirdi Rus İmparatorluğu'nun Şartı. Aslında, Sivil Özgürlükler dedi gelecekteki anayasanın bir prototip bir tür oldu. Proje hayata geçirilememiştir.

Nicholas Altında ben Novosiltsev Devlet Konseyi üyesi oldu. 1833 yılında Kont oldu ve 1838-m, öldü. Bu adam anda en etkili ve icra memuru olarak ünü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.