FormasyonÖykü

Rus İmparatorluğu'nun Kiralama

Rus İmparatorluğu'nun Charter - Bir fatura 1818-19 Alexander I. Hükümeti kaleme

Bu belge Büyükelçiler kulübe ve senato oluşan Seimas'a Eyaleti (TBMM) Rusya'da oluşturulmasını öngörmüştür.

Buna ek olarak, Rus İmparatorluğu'nun Şartı yönetimi alanında iki meclisli sistemin oluşturulmasını anlamına geliyordu.

Belgeye göre, kral veto hakkı ve hak veriyor yasama girişiminin. Bir Devlet Diyet yasa ve bütçeleri onaylaması gerekir. Bu milletvekilleri asil montaj ve kentsel topluluklardan seçilecek varsayılmıştır.

Yazar adına göre Novosiltsev alınan proje adı Charters. Birçok tarihçi bu reformun önemli bir parçası düşünün Alexander I.

Tasarının yaratılmasına bir önkoşul 19. yüzyılın başlarında belli oldu her düzeyde Rusça kriz yönetim sistemi olarak kabul edilebilir. Uzun süre mekanizmalar kamu barışını, aniden eski haline ve acil değiştirilmesi gerekir korur. Bu durum nedeniyle bir takım nedenlerden etmektir. Birincisi, Avrupa'da o dönemde şiddetli dönüşüm vardı. Fransız İhtilali, Napolyon'un savaş ancak Rusya'da devlet gelişimini etkilemez olabilir. Buna ek olarak, ülkenin kamu hayatı için tipik olan iç süreçler, uzun süre gelişiminin vektör belirlemek, bunlar dış politika durumdan tarafından yapılan yeni taleplerle çatışmaya girdi.

Rus İmparatorluğu'nun Kiralama, sadece önceki reformların tüm deneyimini emilmez. Bu uyum kendisi aslen farklı fikirler kombine komple sistem haline gelmiştir.

Bugünün araştırmacıları analiz için bu belge sayesinde iç ve dış etkenler zamanda Rus devlet tarafından belirlenen anlamak mümkün kılar.

Rus İmparatorluğu'nun Charters Alexander ben uygulamak zaman yoktu sosyal modelini keşfetmek için izin verir.

Kral genç yaşta tahta geçti olmasına rağmen, o ülkenin iç gelişim özellikleri hakkında algı vardı.

siyasi görüşlerin temelinde, o güç hükümdar ait olmalıdır postüla dayanıyordu "gerçek monarşi", fikrini yarattı, ancak bu bile emperyal irade gücü yok değişmez yasalar vardır. Buna göre, bu yasalara uyulmasını izleyecek kurumlara ihtiyacımız var.

Bazı temel ilkelerin yasama sisteminin itaat Danae fikri 18. yüzyılın sonunda Avrupa düşüncesinin karakteristik olmuştur.

Ancak, Rus topraklarında, o otokratik bir iktidar güçlendirilmesini döndü.

Rus İmparatorluğu'nun Devlet Charters kamu yaşamının temelleri üzerinde İskender'in görünümünü somutlaştırmak için tasarlanmıştı.

Bu belgenin yardımıyla, bir girişim Catherine Büyük döneminde sonra ortaya çıkan çeşitli sorunları çözmek için yapıldı.

Yani, reform ihtiyaç vardır devlet aygıtını, bağlı tüm kontrol sisteminde dengesizliklerin son derece kusurlu oldu. o zaman Rusya coğrafi ve sosyal heterojenite farklıydı. Devlet tek bir varlık değildir. diğer gelişmiş kapitalizm ise, aşiret ilişkilerinin hakim Bazı bölgelerde.

Ve ve bu başka bir sorun kanunun gücüne dayanıyordu yeni Kanunu, yardımı ile çözülmelidir.

Böylece, Rus İmparatorluğu'nun Şartı, Alexander I. hükümeti diğer yandan kuran ilk girişimini temsil üzerinde, bir yandan, hükümdarın gücünü artırmak için oldukça tartışmalı bir enstrüman bir örnektir reform tedbirlerinin zirvesini temsil "Rus anayasalcılık." O zaman tarihte benzeri bulunmuyor gerçekten gelişmiş diploma belge oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.