SağlıkMüstahzarlar

"Niaspam": kullanım, fiyat analoglar ve yorumlara talimatlar

İlaç "Niaspam" antispazmodik oldukça popüler. Bu yaygın modern tıpta kullanılmaktadır. birçok ilaç "Niaspam" teşkil hakkında sorular ilgilenen nedeni budur. Onun talimatların uygulamaya, hasta ve hekimin referansları makalesinde ortaya konacaktır.

Bileşimi ve Özellikleri "Niaspam" hazırlık

Bu ilaç kapsül formu uzun süreli etki mevcuttur. ana aktif bileşen hipoklorit mebeverin olup. Her bir kapsül maddesi 200 mg içerir. Buna ek olarak, ilaç bitkisel yağ saf hale talk, kolloidal silikon dioksit, içeren mikrokristalin selüloz ve magnezyum stearat. kapsül kabuk jelatin, arıtılmış su, bir boya ihtiva eder , titanyum dioksit ve diğer bazı bileşenler.

"Niaspam" Tabletler spazmolitik özelliklere sahiptirler. hücre zarının depolarizasyonuna süreçlerini ihlal ve kas liflerinin azalma engelleyen aktif ilaç maddesi blokları kalsiyum ve miyositlerde sodyum kanallarını. Böylece, ilacın etkisi altında bağırsak düz kaslarının kasılmasını kaybolur. tıp peristaltizmi etkilemez.

Ana karaciğer doku bileşenleri ve böbrekler tarafından salgılanan metabolitlerin şeklinde araçlarını kırmak. İlaç doku koruması ve (bir tek doz ise) tamamen gün boyunca elimine edilir. Aktif maddenin kan plazması düşmez, ancak az sayıda safra kesesi bulunur.

Tıp "Niaspam": kullanım endikasyonları

Daha önce bahsedildiği gibi, doktorlar genellikle hastalara ilaç reçete. Peki değerli özellikler anlamına gelir "Niaspam" var mı? Tabletler hızlı böylece gastrointestinal sistemin herhangi bir fonksiyonel bozukluklar için kullanılan bir ilk yardım olarak, bağırsak spazmı ve ilgili rahatsızlık kurtulmak için yardımcı olur. En yaygın uyuşturucu kolonun spazmı için reçete.

Kullanımı için Endikasyonları düz kasın spazmı eşliğinde organik ve bağırsak hastalığıdır. İlaç etkin bir rahatsızlık bağırsak ve safra kolik ortadan kaldırır. İlaç, bir yardımcı madde olarak adlandırılan "irritabl bağırsak sendromu" olarak kullanılır.

İlaç "Niaspam": kullanım talimatları

hazırlık Yorumlar hapları hızla spazmını onaylayın. Ama sadece bir doktor ilaç "Niaspam" atama hakkına sahiptir. Kullanım talimatları basittir. Yetişkinler ve ergenler iki kapsül günde (tercihen sabah ve akşam) alınması tavsiye edilir.

Tabletler su ile tamamen yutulmalıdır. Bu yemekler (Yemekten önce yaklaşık 20 dakika) önce ilaç almak en iyisidir.

Birçok hasta ilacı "Niaspam" kullanabileceği süreyi sorusu ilgileniyor. Kullanım talimatları söylüyor günlük doz ve neden bağırsak krampları bağlı olarak doktor tarafından belirlenen tedavi süresi ve hastanın genel durumu. Çoğu zaman, tedavi iki ila dört hafta sürer.

İlaçların kontrendikasyonlar

başka herhangi bir ilaç gibi, bu ilaç sınırlamaları vardır. bileşenlerin herhangi birine karşı alerjik insanlar "Niaspam" hoşgeldin yasak demektir - başlamak için, aşırı hassasiyet söz etmek gerekiyor. Tıp oniki yaşın altındaki çocukların tedavisi için kullanılmaz.

Bazı durumlarda, bu çare hamile kadınlara reçete edilir. Ama sonra tekrar, bu durumda ilacın kullanımı sadece bir doktorun izniyle ve sadece bu durumlarda mümkün olduğu gelişmekte olan fetüse organizmanın potansiyel riskten fazla anneye ilişkili yararları.

Aktif madde anne sütüne nüfuz etmez çünkü çalışmalara göre, terapötik dozaj, emzirme sırasında izin vermiştir. Ama yine de gerekli çekmeden önce bir uzmana danışmak.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

çok nadiren kaydedilen ilaç alırken hemen o olumsuz tepkilere dikkat edilmelidir. Sadece ara sıra hastalar hafif sersemlik gelişmiştir. Bazı durumlarda mide-barsak kanalından yanıt. Özel olarak, yan etkiler, kabızlık veya ishal içerebilir.

Bazen hastalar tabletlerin alımı kaşıntı ve yanma hissi eşliğinde döküntü, cilt ödem ve kızarıklık belirir sonra. İlacın derece nadir kullanılması anjioödemin gelişmesine yol açar. Ama böyle reaksiyonlar alerji muzdarip hastalarda sadece ortaya çıkar.

Eğer bazı durumlarda çok fazla "Niaspam 'ilacı aldığınızda, merkezi sinir sisteminin heyecanlanma arttı. bu durumlarda hastalar mide lavaj ve semptomatik tedavi önerilir.

gördüğünüzde bu semptomlardan herhangi bir an önce tabletleri alarak durdurmak ve tıbbi yardım gerekir. Sen ilacı değiştirmek gerekebilir. Bu arada, "Niaspam" Birkaç eş anlamına gelir. Özellikle, aynı terapötik etki ilaçlar sağlamak "MEVERIN", "Spareks" ve "Dyuspalitin". Bu araçların tümü aynı etkin madde var ve hızla bağırsak duvarı kaslarının spazmı kaldırmak edebiliyoruz.

İlacın Yorumlar ve fiyatları "Niaspam"

Aslında, bu tıp yorum çoğunlukla olumlu. Hastalar ve doktorlar Hem hızlı terapötik etkinin başlangıcı demek - Bir spazmı, ve onunla ve semptomlar uygulamadan sonra 30-60 dakika sonra kaybolur. İlaç nispeten nadiren ancak sağlık için nispeten güvenli olarak kabul yan reaksiyonları veya sağlığının bozulmasına neden olmaktadır.

Tabii ki, her ilaç kusurları var. Bu istisna değildir ve "Niaspam" anlamına gelir. Bu ilaç (yaklaşık 300 ruble) fiyatı her hasta için uygun değildir. Öte yandan, akranlarının hatta daha pahalıdır.

Her durumda, bu hatırlanmasında fayda vardır ki ilk doktorunuza danışmadan bu ilacı "Niaspam" seçeneğini kullanarak değmez. bağırsak düz kaslarının spazm sonra başka, daha ciddi ve tehlikeli bir hastalık belirtisi olabilir ve yetkisiz alarak hapları sadece hastalığın temel belirtilerini maskeleyebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.