ÇirkinlikIç mimari

Neoklasik iç: benzersiz oda tasarımı nasıl oluşturulacağını

iç dekorasyon için, birçok ünlü tasarımcılar neoklasik iç olarak, bugün bir moda trendi kullanın. Dairenin böyle bir tasarımın geliştirilmesine gitmek gitmeden önce Ancak, bu yönde ortaya çıkışı ve tarihsel gelişimine biraz aşina olmalıdır.

Peki, bir neo-klasik olduğunu ve ne tarzı vardır özellikleri? İlk olarak, o Avrupa'da XVIII-XIX erken yüzyılda ortaya çıktığı dikkati çekiyor. Bu estetik yönü tamamen antik sanat ve klasik geleneklerine dayanan mimari stilleri Rönesans. Modern, o zaman, klasik mimari tarzında almak - Basitçe klasisizmin, koydu.

Mimarlar neoklasik not bu tarz birçok büyük ayırt edici özellikleri, yani: Doğruluk, şıklık ve rahatlık. Genellikle kendi gösterişçilik ve aşırı lüks dekoratif öğeler ünlüdür modernliğin direkt karşısındaki, neo-klasik tarzı olarak tanımladı.

iç Neoklasizm: temel özellikleri

  1. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu tarz hafiflik, şıklık ve net çizgilerle karakterize edilir.
  2. onun neo-klasik tasarım trendleri de antik ve klasik tarzda dayanmaktadır.
  3. Hızlı kural bir neo-klasik bir iç oluşturma: ORANLARI titizlik, tam geometrisi hatları, yumuşak renklerin takip ve dekorasyon minimum.
  4. Genellikle neoklasik iç (odaların fotoğrafları sayısız uzman yayınlarda görülebilir) dekor Mısır motifleriyle ve genel olarak mimari çözümlerin varlığını düşündürmektedir.
  5. Ne zaman odanın tasarımı şık, zarif mobilyalar, dekor basit, asil ve açık renkler hakkında unutmamalıyız. mavi, altın, kahverengi veya bej uygun yumuşak tonları vardır.

Neoklasik iç çok popüler olduğunu belirtmekte fayda vardır. Geniş odalar ve yüksek tavanlı iç dekorasyon bu tarzı en uygun olanıdır. neoklasik iç minimalizm ve açık alanlar hayranlarına hitap etmek olasıdır.

Ve bu sadece ışığı, "hava" gölgeler kullanabilirsiniz bu. taş, metal (dövme ürünleri), ağaç Bu tür tasarımda doğal malzemelerin kullanımını gerektirir. Böyle iç tasarımcılar oluşturmak için daha az istekli değil açık bir seramik fayans kullanmak geometrik desenler ve antik tarzı mimari elemanlar. Bu sütunlar, iç olabilir kartonpiyer yapılmış kemer, antik kahramanlar, büyük aynalar resmeden tavan, pilastrlar, resim veya heykel dekorasyon için imar alanı için kullanılan, kabartma parçaları. Bu tasarım sayesinde, oda uzay başka bir odaya akar sanki hiçbir kesin bir ayrılık vardır. yatak odası, kış bahçesi ve ayrıntılı olarak görebileceğiniz giriş salonu güzel bir manzarasını sahip olduğunu varsayalım oturma odasının iç.

Böylece, iç o Neoklasizm söyleyebiliriz -, ek olarak, yaratıcılığınızı için büyük bir boşluk uyum ve hafiflik, ve.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.