SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nedenlerden kaynaklanan Başağrısı rebenka.Osnovnye

Çocuklarda Baş ağrısı oldukça yaygındır. kemer, tersine, atımlı, ezme sıkıştırılması ya da ağrılar: Bunlar farklı olabilir. Genellikle günün her saatinde kendini gösterecektir. Baş ağrısı yanı erişkinlerde olduğu gibi, çocukta, tek veya çift taraflı yoktur. Tipik olarak, aşağıdaki hastalıkların belirtilerinin biridir.

artırılabilir veya azaltılabilir kafa içi basıncı 1. değişiklikler. İlk çok daha sık görülür. , Burada miktarının artırılması için, yüksek intrakraniyal basınç nedeni, bir sıvı olan beyin damarları bastırılır. Böyle pozlama sonucu baş ağrısı , çocuklarda. Bazı çocuklar nöbet görünümünü eşitlemek olabilir.

indirgenir likör (kafa içi sıvı) miktarının: düşük basınç altında, tam tersi bir durum vardır. Böylece gemiler ve beyin zarı gerilir. Bu durumda, çocuğun baş ağrısı farklı bir karakterdir.

2. Vücutta enfeksiyon varlığı. Bu en sık nedenidir. Bazı hastalıklar baş ağrısı ile ortaya başlar. Bu boğaz ağrısı, soğuk algınlığı veya grip olabilir. Bu durumda, çocuğun baş ağrısı tek semptom değildir. çocuk uyku hali, güçsüzlük, titreme, görünen iştah kaybı ve genel durumu kötüleşir.

3. Aşırı gerilim optik sinir. Bu tanı ile kötü atış analjezikler baş ağrısı. Onları geri çekilmesi için yeterli azaltmak veya tamamen gözlerin üzerindeki yükü sınırlar.

4. Enflamasyon kabukları ve beyin madde. Bu menenjit ve ensefalit ile ilgili. İlk durumda, hastalık şiddetli baş ağrısı, kusma, güneş ışığına zayıflık eşlik eder. Bu durumda çocuk acil tıbbi ispetsialistov ihtiyacı var.

Ne zaman ensefalit çok yüksek ateş, kasılmalar, kusma, karşılaşabilirsiniz bozulmuş bilinç, hem de eklem ağrıları.

Ne yazık ki, onun iyileştikten sonra sık sık ciddi sonuçlar bıraktı.

5. beyin tümörleri. Çoğu zaman, ebeveynler bu özel tanı korkusuyla bir tıp merkezine dönüyor. Hastalığın ilk aşamasında Başağrısı sadece bir belirtisidir. Ama genellikle bir gün içinde kaybolur ve ek kusma eşlik etmez.

Aynı zamanda, baş ağrısı, travma, kulak veya diş ağrısı neden olabilir.

Her durumda, bu kendi kendine ilaç gerekli değildir. Ağrı bir saat içinde gitmez ise çocuk bir uzmana (nörolog görmek gerek, ) Işitme uzmanı ve optometristin. muayene doktor kesinlikle talimatlarda belirtilen doz gözlemleyerek, çocuğa, uyuşturucu "Parasetamol" veya "Nurofen" olarak antipiretik ilaçlar, verebilir kadar.

Ayrıca, çocuk ağnyor, o (zihinsel veya fiziksel) herhangi bir yük ortadan kaldırmak için gereklidir. İyi bir çare özellikle taze havada, uyku ve etmektir. Bu mümkün değilse, sadece oda havalandırmak olabilir. acıyı biraz rahatlatmak için, viski çocuğun parmaklarını masaj gereklidir, ama alnına sıcak veya ılık kompres koymak.

Bir sakinleştirici olarak, bitkisel çaylar kullanın veya papatya çayı, nane, limon, melisa veya mercanköşk ekleyebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.