SağlıkRuh Sağlığı

Bilinç bozukluğu ve türleri

Bilinç - sadece, aynı zamanda vb kendini bilme, onların hareketlerini kontrol yeteneği gibi diğer bileşenlerin, çeşitli eylem kontrol etmek ve kendilerine ve diğer kişilere eylemlerini değerlendirmek, ancak yapabiliyor Herkesin, ama birkaç kişi önemi düşünüyorum. şuur bozukluğu - çok karmaşık ve sorunlu bir durumdur. Her şeyi açığa ama böyle bir ihlal riski büyüktür bazı özel durumlar vardır.

beynin aşamalı normal şekilde çalışmaya fırsat kaybettiklerinde Özel bir yer, yaşlılık verilmelidir. Bu durum bunak Marasmus denir. Ama bu durum aynı zamanda kendi nedenleri var. bilinç bozukluğu neden olan başlıca nedeni:

 • 2 taraflı beyin lezyonu (kabuk) yayılır. Genellikle neden olduğu kan dolaşımı ile korteks ya da uç durumuna dejeneratif hastalıkların aşamaları. Bu tür bir durum bitkisel olarak adlandırılır.
 • Beyin sapı çeşitli lezyonlar. Olası primer (hastalıklar ve bozukluklar, beyin doğrudan ortaya çıkarlar) ve ikincil (kan damarlarının ya da tedarik beyin sapı bütünlüğünün ihlali). Bazen bu durum geri dönülmez olabilir.
 • Yukarıdaki nedenlerden zaman birden fazla meydana bilinç bozukluğu. Bu durumda, korteks ve beyin sapı olarak normal şekilde mümkün değildir.

Çünkü bu ve diğer faktörlerin bilinç bozuklukları eşlik etmektedir koşulları çeşitli neden olabilir. olarak, uzun ve sorunlu için bu sorunların tedavisi birçok durumda, geri dönüşü olmayan süreçler ortaya çıkar. soruna bağlı olarak, bilinç bozuklukları bu tür ayırt:

baş dönmesi ü. Tipik olarak, beyin hasarının organik doğası nedeniyle oluşur. Çeşitli seçenekleri:

 • Hayali, halüsinasyon deliryum. Uyaranlara ve eşiğini düşürmek için redüksiyon reaksiyonları olarak ifade edilir.
 • Düşük ilacı. Genel yönlendirilmesini muhafaza ederken, delüzyonlar ile karakterizedir.
 • Mussitivny. Bu mırıldanarak ve kendi giysilerini karıştırma olarak görünür.
 • Profesyonel. Bu durumda, hasta iş yerinde ve otomatizm getirilen işlemleri yürütür. yönelim bozukluğu ile birlikte verilir.

ü Oniyroid. Hastanın zihninde en o sadece saatler bir süre, ancak, geçerli olması için gereken kendi gerçekliği oluşturun. uzay ve zaman içinde Oryantasyon kesildi.

amentia ü. Bu durum şizofreni ve zehirlenme arka plan üzerinde oluşur. Onun tezahürleri olarak kaotik eylem ve uzayda bu hareketlerin heyecanlanma, tutarsız konuşma ve oryantasyon bozukluğu vardır.

ü bilinci kapatın.

 • Stupor. asıl sorun - zihinsel reaksiyonların yavaşlaması ve sonuç, patojenler ve tahriş edici maddelere küçük bir tepki olarak.
 • Stupor. işitsel ve görsel reseptörler itibaren yeterli bilgi gönderilmez. Dokunma duyusu ve acıya tepki devam etmektedir. Bu durumda, bir kişinin tamamen hareketsiz çıkarılmadığı ya da kalıplaşmış hareketler yapabilen.
 • Koma. Sadece interoception (doğal vücudun ihtiyaçlar) muhafaza ederken, reaksiyonun tam bir eksikliği ile karakterize edilir en zor ve derin durumu. Amnezi tamamlayabilirsiniz bu durumdan uyanma sonra. Bu durum adam çıkmaz, o zaman bir süre sonra ölüm meydana gelir.

bilinç ü Paroksismal bozuklukları. diğerlerinden farklı olarak aşamalı patolojileri yoksundur.

 • Alacakaranlık pomrachnenie. Genellikle, bu durum epilepsi bir ayrıcalık alkolikler veya hasta olduğunu. olası halüsinasyonlar ile artan uyarılmayı ve öfke keskin atlar ile karakterizedir. Bu devletlerin insanlar kontrolsüz. amnezi bir saldırı oluşur sonra.
 • Ayakta otomatizm. Özelliği - kaotik hareketler veya daha fazla (örneğin trans) sipariş olabilir acil konularda bir yere taşımak için bir arzu.

bilinç bozuklukları Özel türlerini ü. bir epileptik nöbet veya bilinç kaybı önce bir eylem şeklinde tezahür. Bu şartlar süresi birkaç saniye aşmıyor.

Küçük ya da büyük nöbetleri olan bilinç kapatma ü. Büyük nöbetler veya BSP olası başlangıcıyla derhal sağlayan komaya. amnezi geldikten sonra. Küçük nöbetler (KOBİ) de anında meydana gelir ancak kas (bazen istemsiz idrar eşliğinde) tonu, olası kasılmalar veya vücut parçaları ve yüzleri keskin bir düşüş farklıdır. Ayrıca beyin travması ile epilepsi veya şizofreni saldırıyı dışladı değil. Bu ihlalin bilinç bu durumdayken nadir değildir.

Buna ek olarak, rahatsız psikolojik durumuna özel bir tür var. Bu depersonalizasyon (kimlik ihlali) denir. Bu bir kişinin yeterince kendilerini değerlendirmek ve çevre ve insanlarla tespit edebilmek olmadığında, oldukça şiddetli vakalar olduğunu. Ayrıca düşük ve vücutta meydana gelen genel veya bozukluklar ayrı işlemler reaksiyon ve duygu ayrılması durumu (örneğin, tokluk reddi). Değil nadir durumlarda kaydedildi kişilik bölünmesi.

Sonuç olarak, bütün devletler ciddi ve tatsız olduğunu söylemek istiyorum. Ama hepimiz Antuan De Saint-Exupery gibi "çocukluktan gel". Yani aynı zamanda onlara çocuklarının ve kendilerine bakabilme!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.