HobiDikiş

Erkekler İçin Tığ İşaretli Atkılar: Şema ve Açıklama

Bir zamanlar, iğne kadın adamın bir erkeğin fularını nasıl bağlayacağını düşündüğü bir zaman gelir. İğneleri kanca veya örgü - önemli değil, en önemlisi güzel, şık ve sıcak olmasıdır.

Hemen birçok zorluklar var. Çünkü insanlığın güçlü yarısı, çocuklardan memnun olmaktan daha zor. Boyut ve desende tahmin etmek için doğru renk ve yumuşak ipliği seçmek gereklidir.

Aşağıda, bir erkeğin tığ işi eşyasının nasıl görünebileceğine ilişkin bazı seçenekler bulunmaktadır. Ve hatta başında iğne kadın görevle başa çıkabilir.

Uzun şerit

Bir eşarp erkek tığ 3'ü bağlamak için, üç renkten ibaret bir şeye (100 g ile 200 metre arasında değişen) ihtiyacınız var. Bu durumda ürün yaklaşık iki metre uzunluğunda olacaktır. Uzunluğu veya genişliğini artırmanız gerekiyorsa, daha fazla ipliğe ihtiyacınız olabilir.

Örgü başında bir dizi hava döngüsü yazmanız gerekir. Zincirin uzunluğu, erkek eşarpının (tığ işi) sahip olacağı uzunluğa tam olarak uymalıdır . Daha sonraki desen düzeni bir tığ işi bulunan sütunlardan oluşur. Renklerin her iki sırayla değiştirilmesi gerekiyor.

Eşarpın kenarlarının iki sıra halinde birleştirilmesi önerilir:

  1. İlk sıra - tığ işi olmayan sütunlar.
  2. İkinci sıra at basamağıdır.

Aralarındaki aralıklarla eşleşen dişlerden saçak takın.

Sıkı ve sıcak eşarp

Örgüsü için, ürünün genişliği boyunca halka yazmanız gerekecek. Genişliği 22 cm olan erkekler için (tığ işi) bir eşarp yapmak için 47 döngü zinciri gereklidir ve cilt çok yoğun. Bu nedenle, yaklaşık 90 cm uzunluğunda bir üründe 500 metre uzunluğunda 200 gr iplik gerekecektir.

Belirtilen şema için, ilk zincirin döngü sayısı 3'le bölünebilir olmalıdır.

İlk sıra, tığ ve iki kaldırma halkası ile sütunlardan tamamen çıkar.

İkinci sıra iki kaldırma halkasıyla başlar. Ardından, üç adet kabartma sütunları önce ürünün önüne ve arkasına bakar. Son unsur, tığ işi olmayan bir sütun.

Üçüncü sıra: İki kaldırma halkası desene göre örüldükten sonra. Diğer bir deyişle, önceki satırda, ürünün arkasında olduğu gibi görünen bir sütun görürseniz, onu örmelisiniz. Tığ olmadan sütunu doldurun.

Dördüncü sıra: 2 kaldırma halkası, üçlü kabartma çubukları deseni kademeli olarak değiştirmek için örülür. Yani, işten önce barın görüldüğü yerde, bunun için de aynı şeyi yapmak gereklidir. Sıranın sonunda tığ işi olmayan bir sütun var.

Beşinci sıra çizimin kalıplarını tekrarlar. Altıncı satırda, kabartma sütunlarının değişiminde yine bir değişiklik var. Yedinci sıra desene uyuyor. Adamın eşarpının tüm uzunluğu boyunca 2. sıradan 7. sırada örgü yapmaya devam edin.

Basit ve şık

Şema, ki bu adamın fularının tığ işi derisinde, yeni başlayan iğne kuşları için zor olmayacak. Ve tecrübeli ustalar son derece basit görünebilir. Buna ek olarak, hem genişlik hem de uzunlukta örgü yapabilirsiniz. Her iki durumda da, ürün güzel görünüyor.

Eşarpın tüm uzunluğu boyunca sıralar halinde örülürseniz bir efekt ekleyin ve şık bir hale getirin. Ve ayrıca her satırı başka bir gölge haline getirin. Ancak üçten fazla olmaması arzu edilir.

İlk zincirdeki hava döngü sayısı dörtten çarpı olmalıdır. Her tek sayı üç kaldırma halkasıyla ve bir tane de tek olanla başlar.

Tek sıra halinde, bir tığ işi olan üç sütun , eksik döngü üzerinde bir hava döngüsü ile değiştirilir. Satırdaki son öğe, tığ işi bulunan başka bir sütundur.

Sıradaki sıra, direklerin üstündeki üç hava halkasından oluşur ve bu önceki sıradaki hava döngüsünden geçen birlikler ile değişir.

Bu tulum erkek tığ işi bitirmek için kenarlarına saçak eklemeniz önerilir.

Taklit sakızı ile

Klasikleri sevenlere uygundur. Uzunlamasına şeritlerle, iğnelerle örüldüğünde elde edilen elastik desenini tekrarlayan fular, her insana lezzet verecek.
Dar yüzden örülmeli ve kademeli olarak uzunluğu arttırmalıdır.

Başlarken: Bir çift döngü zincirinden oluşan bir dizi.

İlk sıra, tığ ile özdeş kolondan oluşturulmuştur. Sonraki tüm sıralar için olduğu gibi, üç kaldırma halkası gerektirirler.

İkinci sırada, öncelikle yardım kolonunu çalışma öncesi tığ işi ile ilişkilendirmeniz gerekir. Sonra bir tığ işi olan iki basit direk. Sütun sonuna kadar "iki ile ikisi" arasındaki şemaya göre bu sütunları değiştirmeye devam edin.

Üçüncü sıra: basit sütunları bir önceki satırda olduğu gibi tığ işi ile örme. Yardım yerinde aynı olacak, ancak işten önce bağlanmaları gerekiyor.

İkinci ve üçüncü sıra, eşyanın sonuna kadar çizim üzerinde devam eder. Ayrıca, tam bir görünüm oluşturmak için saçaklanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.