FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Neden yaprakları yeşildir? Neden ihtiyacım var?

Bitkiler - gezegenimizdeki canlı organizmaların beş krallık biri. Bunlar ökaryot için, kimin hücreleri yani varlıklar; bir çekirdek aittir.

bitki yapısı

Bunlar tek hücreli veya çok olabilir. İkincisi böyle yeşil, kahverengi gibi bölümlere ayrılır kırmızı yosun, spor, açıktohumluların ve angiospermlerin. yosun gövdesi, tek bir hücre oluşur ve birçok, fakat kendi yapısı içinde bir organları, katı gövde bulunmaktadır olabilir - tal adı. spor olarak, açık tohumlular ve tohumlu (çiçekli bitkiler) farklılaşmış doku ve organların varlığı görülmüştür. Son vejetatif ve generatif ayrılmıştır. Eski Escape (sap ve yaprak) ve kök anlamına gelir. Birçok kişi, acaba "Neden yeşil yaprakları," Neden bu renk? "Neden yeşil yapraklar nedir?" Ve bu makalede bu konu ile başlayacağız: Ayrıca, çok sayıda çocuk soru sormak.

Neden yaprakları yeşildir?

Bu renk klorofil varlığı etmektir. pigment sonbaharında kaybolur ve yeşil yaprak kırmızı, turuncu veya sarı dönüştürülür. Neden bunları gerekiyor? Bitkiler için sadece hayati önem taşımaktadır. Onsuz besinler üretildiği tarafından fotosentez sürecini devam edemez. Organik kimyasallar bitkiler genellikle sadece bu işlemle elde edilir. Bununla birlikte, yağmur ormanı alt katmanlarında yaşayan bazı türler, ve böylece organik bileşiklerin eksikliğini telafi, küçük böcekler için avı başvurulan, tam fotosentez için yeterli ışık almak yoktur. Bunlar böyle devam sundew, bayan terlik ve sayılabilir. D.

bitki hücresinin yapısı kısaca

Bu plazma membranı oluşur hücre duvarı organelleri içeren selüloz, sitoplazma, ve DNA, bir çekirdekte. sitoplazma gibi organellere içerir: mitokondri, ribozomlar, endoplazmik retikulum, vakuol (eski kafes içinde - bir büyük, genç ve - bir kaç küçük), Golgi kompleksine ve plastidler (kloroplast, leucoplastlar, kromoplastlar) bulunduğunu ispatlamışlardır. Bunların her birinin yerine işlevi. Mitokondri ribozomlar proteinler endoplazmik retikulum (ağ) sentez, enerji üretmek (depolanmış rezerv besin lökoplastları, kromoplastlar pigmentler içeren, fotosentez işlemi geçen lipit vakuoller kloroplastlarda imkansız bir katı hücre duvarının dış kurşun olarak istenmeyen maddelerin birikmesine üretir temel olarak, bu nişasta).

fotosentez nasıl?

Bu işlem, sitoplazma içinde bulunan kloroplast, içerisinde gerçekleştirilir. yüzleri toplanan ince plakalar - - yığını bu organellerin kendi yapısı içinde odnomembrannymi Thylakoid'in içerir vardır. Bu onlar olduğunu ve klorofil içeren - neden yeşil yaprakları olduğunu. Bundan başka, kloroplast bilgi olan hücre içerisinde sentezlenmiş edilecek maddeler üzerinde kaydedildiği proteinler, nişasta granülü, hem de dairesel bir DNA molekülü formülasyonunda yer alan ribozomlar, ihtiva etmektedir. sürecinde fotosentez, bitkiler güneş enerjisi, su ve karbon dioksit emer ve bir yan ürün reaksiyonlar gibi oksijen yayarlar. kimyasal etkileşimler gerçekleştirebilecekleri yardımcı enzimler (madde doldurulması) kloroplast matris doğrudan bulunmaktadır.

Ne yapraklar oluşur?

Bu beden çeşitli algılayabilir bitki dokusu, dört bulunmaktadır. Bu epidermis, mezofil, dokuyu idare (ksilem ve floem) ve mekanik doku. Fotosentez mezofil veya parankimindeki kesin gerçekleşir. Bir mikroskop altında yeşil bir yaprak hücreleri görebilirsiniz. Bu üst top - epidermis. Hücreler, bu birbirine yakın yerleştirilmiş, ancak bu tabaka, karbon dioksiti emer ve oksijen serbest ve aynı zamanda su ve sıcaklık dengesini düzenlemeye izin verir gözenekler içerir. sütun hücrelerinin bir başka - - sünger parankima (mezofil) iki tabaka ayrılmıştır. Eski in ikinci daha kloroplastlar çok sayıda içerir. Resim odunsu doku damarları içinden sıvı, yani yukarıya ve floem sitopodobnyh su aşağı doğru taşınır içinden tüpten oluşmaktadır, köklerden yapraklara beslenir. Mekanik aynı doku tabakası sertlik ve kararlılık, özel bir şekil ile sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.