FormasyonÖykü

Arden (Belçika). Ardennes ormanlar: Birinci ve İkinci Dünya Savaşları rolü

Ardennes orman - modern Fransa, Belçika ve Lüksemburg topraklarında bulunan Eponymous dağ üzerinde büyük dizidir. adının kökenli iki sürümü vardır: Başka bir sürümüne göre, adı sıfat aynı dilin "yüksek" ormanlarında gelen ise placename Ardenne (Ardennes) geri Kelt kelimesi "siyah" için gittiği bir bakış vardır.

Genel özellikler

Ardennes orman doğal kaynaklar açısından zengindir. kömür ve demir cevheri yatakları vardır. bitki esas huş, ladin ve kozalaklı ağaçlar tarafından temsil edilmektedir. O kuzey-doğu Fransız bölümün birinin adını verdi ve bugün turizm için büyük doğal parklar olduğunu. Ardennes orman bir çok olumlu bir stratejik konuma sahiptir, bu yüzden sık sık büyük Avrupa olayların gerçekleştiği yerdir.

tarih ve kültür

Ardennes ormanı ilk söz ben yüzyılda belirtmektedir. Onun ünlü Yuliy Tsezar uzak bu başlık zemini yaratma "Galya Savaşı ile ilgili notlar". Buna ek olarak, bir dizi ünlü edebi eserler bir dizi denir. Örneğin, burada noble knight Roland, ortaçağ şiir ve efsanelerin kahramanı dolaşıp ediyorum. "As You Like It" ünlü Shakespeare komedi aksiyon ormanda ayarlanır. Orta çağlarda, onların eserlerinde storytellers onun vahşi sihirli kaynakları, nesneleri koyarak ve olağanüstü yaratıklar ile doldurmak, muhteşem yerde bu dizi yaptı.

savaş

Ardennes Ormanı Birinci Dünya Savaşı sırasında operasyonların birinin sahne oldu. İşte Ağustos ayında ilk yılında, düşmanlıkların salgını Alman ve Fransız birliklerinin şiddetli bir savaş oldu. Başlıca çatışmalar iki yerde gelişeceğini: Longwy bölge ve Semois Nehri. Fransız kuvvetlerinin ilk bölümde yenildiler ve güneyine çekildi. Bundan sonra küçük bir soluklanma arasındaki savaşları geldi. Nehirde, Fransız ordusu, üstünlüğüne rağmen, aynı zamanda başarısız oldu.

1944-1945 işletimi

Sonra Müttefikler ve Almanlar arasındaki çatışma sahnesi de Ardennes orman haline geldi. Savaş sona eriyor, ama yine de her iki tarafın tüm güçlerini bir araya gelmiş olan belirleyici bir savaş vardı edildi. 1944 yazında Müttefikler böylece Avrupa kıtasında ikinci bir cephe açarak, Normandy birliklerini indi. Onlar iki bölüme güçlerini bölmek ve doğu sektörün konumunu zayıflatmak zorunda kaldılar gibi bu büyük ölçüde, batıda Almanların pozisyonunu karmaşık. Anglo-Amerikan birlikleri büyük bir saldırı hazırlanıyor, ama Almanlar kendi kalelerini kırmak gerekiyordu.

Hakkında planlarını komutuna tanındı ve bir sonraki adıma gitti: en güçlü ve yetenekli parça kuzey ve güney yerleştirilir ve merkezde çevre merkezli zayıf savunma ve tuzağa düşman almak bulundu. Bununla birlikte, Almanlar, yeterince büyük bir taarruz başlattı etkileri hissedilir ve gecikmiş gelişme müttefikleri idi.

saldırgan

batı sektöründe Aralık ortasında Alman ordusunun ana darbe yerleştirin Ardennes orman oldu. İkinci Dünya Savaşı sona eriyor, ama operasyon Alman pozisyon hala yeterince güçlü olduğunu ortaya çıkardı. Sonuçta, onlar defans oyuncusunu geçti ve oldukça uzak iç ilerledi. taktik görev önlerinde kuruldu: Meuse Nehri üzerinden köprüler yakalamak için, onlar Belçika topraklarında yolunu açtı. Almanlar yakıtı yoksun olmasına rağmen, bu adımı atmaya karar verdi, ama onlar Fransız ve Belçika topraklarına doldurun bekleniyor. On gün içinde, Alman kuvvetleri Müttefik pozisyonları saldırdı. Hatta Aziz Vith kasabasını ele başardı. Ancak almalarını Bastogne'a ve başarısız oldu. O batı sektöründe Sovyet birliklerinin hareketini hızlandırdı böylece geri hızlandırmak amacıyla, Churchill Stalin'e istedi.

Karşı saldırı

Arena misilleme müttefikleri hepsi aynı ızdıraplı Ardennes orman haline geldi. Belçika, daha doğrusu onun sermayesi, onların malzemelerini ve yakıt doldurmak için umut Nazilerin hareketinin hedefi oldu. Ancak, Aralık ayı sonunda ve erken Ocak ayında gelecek yıl, Müttefikler belirleyici bir karşı saldırı başlattılar. Onlar Almanları kuşatmak ve halka içine çekmek için kendi planını başarısız oldu. kuzey ve güney itibaren, düşmana açıkça ortaya koyuyor darbeler nedeniyle ve çevreye aldı. Ancak, düşman direnmek ve kendilerini savunmak için devam etti. Sovyet birliklerinin Karpat Dağlarına Baltık Denizi'nden büyük bir taarruz başlattı ardından son dönüm noktası geldi. Bu sayede Batı'nın konumunu zayıflatarak, doğuda temel, en yetenekli kuvvetlerini transfer etmek Alman komutunu zorladı. Sonra Müttefikler düşmanın nihai bir yenilgiye uğrattı ve saldırgan devam etmek Hitler'in emriyle rağmen, Alman kuvvetlerinin kalıntıları geri çekilmeye başladı.

değer

Bu makalede sunulan bir fotoğraf olan Ardennes orman, savaşın son aşamasında Almanların en ciddi yenilgi birinin yapıldığı yerdi. Fransız ve Belçikalı topraklarında hava meydanları müttefikleri üzerinde önemli saldırıların bir dizi neden zaman bulamadan rağmen onlar operasyona katılan, uçaklarının neredeyse tüm kaybetti. Naziler bile temel teknik sorunu yerine getirmemiş: Meuse Nehri üzerinde köprü yakalamaz. Onlar da Alman komutası en önemli ikinci hedefi oldu yakıt erişimi yoktu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.