Tarım

Leningrad bölgesinde Arıcılık: özellikler

bugün arıların birçok türü vardır. Bazı ırklar, yetiştirilen yetiştiricileri bile en olumsuz iklim koşullarına sahip bölgelerde üreyebilir. böceklerin türlerinin seçimiyle ve teknoloji arıcı arılık tüm şartlarına uymak Örneğin, Leningrad bölgesi için, gibi bölgeyi hava ile ilişkili olarak bile böyle olumsuz içinde, bir çok kazançlı bir iş olabilir.

Arılıkların içeriğinin ana karmaşıklığı

Leningrad bölgesinde Arıcılık yönetim çünkü burada ilk etapta ortalama riske işaret eder:

  • kararsız hava hakim;

  • sık kış olur thaws;

  • Cold Spring uzar.

bölgede arılardan Bezobletny dönemi genellikle geç eylül nisan ayının son haftasına kadar sürer. Ekim ayında, böcekler sadece nadir yıllarda nektar toplamak için yeteneği var.

Güçlükler arıcılar Leningrad bölgesi sadece olumsuz hava koşulları teslim. Hemen hemen bölgedeki bütün arıcılık sektörü, maalesef Varroa ile enfekte.

Leningrad bölgesinde Arılıkların organizasyon için en uygun güney-batı bölgeleri ve Gatchina olduğuna inanılmaktadır. Ancak burada da içerik yönetim böyle uzmanlık riskleri her türlü ile ilişkilidir.

Leningrad bölgesinde Arıcılık: kaya

Böylece, Arılıkların kuruluş için bu bölgedeki iklim, maalesef çok olumlu değil. Bu nedenle, bölgenin bal arıcı maliyetini karşılamak için yeterli bir miktarda elde etmek üzere mümkün temelde sadece en zorlu böcek türleri içeriği. Çoğu zaman, Leningrad bölgesi yetiştirilen arıların içinde:

  • Merkez Rus;

  • gri dağ Kafkas.

Leningrad bölgesinde apiary olacağı düşünülmektedir en uygun maliyetli bir amatör ya da arıların iki türün profesyonel bir seçerken öyle. Bununla birlikte, oldukça bu bölgede ekimi için umut verici ve Karpat ve Kárník böceklerin türleri olarak kabul edilir. Birçok arıcılar bu ırkların bölgede arılar doğurmak.

tekerlekler üzerinde Apiary

Leningrad bölgesinde, Rusya'nın birçok diğer bölgelerde olduğu gibi, Arıcıların yasal toplum dahil bulunmaktadır. Bu başkanlığındaki A. Dmitriev. Deneyimli arıcı görüşüne göre, bölge için en umut verici tekerleklerde arıcılık sektörü vardır. kuruluşlarındaki için, temel donanımları ek olarak satın alınan ve küçük bir kamyonet olduğunu. Ayrıca, son ayarlanan birkaç kovan gövdesine. Bölgede Böyle göçler apiaries istenen etki 25 Temmuz Haziran 20 gün sürmelidir ulaşmak için, o ana bal toplama dönemidir.

Dmitriev göre, Leningrad bölgesinde arıcılık çiftlikleri yapacak böyle bir örgüt çok daha düşük maliyetlidir. Ulaştırma arı kovanları yaz aylarında, onun görüşüne göre, 60 kg'a her ailenin üretkenliğini artırabilir. Özellikle uygun kochevkah soğuk ve ıslak yıl olabilir.

ilerlemiştir son yıllarda Rusya'da Arıcılık. Ve tekerlekler üzerinde arılık gibi ülkenin bir çok bölgesinde olmuştur. Dmitriev göre, bu teknik ve Leningrad bölgesi için çok uygundur. en umut verici, onun görüşüne göre, mobil Arılıkların organizasyon bölgenin Luga, Boksitogorsky, Vsevolzhsky ve Tikhvin alanlardır.

istatistik

Leningrad bölgesinde ortalama bal verim yılda yaklaşık 11-27 kg. Ancak, bazı iyi organize çiftliklerinde, bu rakam iyi bir yaz bir aile ile 157 kg'a kadar ulaşabilir. bölgede 2013 toplam, istatistiklere göre yaklaşık 33.525 kovan ihtiva etmiştir. Arıcılıkta Nişanlı aslında yaklaşık 3 bin. Amatör arıcılar olduğunu.

ürünlerin kalitesi

Oldukça riskli bir iş ki, Leningrad bölgesinde Arıcılık. Ancak, bu bölgedeki bal gerçeği kendisi çok tüketiciler tarafından takdir edilmektedir. Lezzet bakımından genellikle çok daha büyük ülkenin birçok diğer bölümlerinin ürünlere göre olduğuna inanılmaktadır. bal bir diğer avantajı, arıcılar Leningrad, tüketici görüşü, onun çeşitlilik olduğunu fark etti. Bu alanda bal çeşitliliğe sahip olan bitkiler büyük miktarda vardır. Bölgede GDO'lu ürünlerin dikimi, hiçbir pratik vardır. Otların alanlarda buraya hakim. Bu nedenle, çevre dostu, bal sağlığı için faydalıdır tipleri yerel arıcılar çok biliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.