GüzellikSaç

Neden kadınlarda saç davaya? nedenleri

Birçok kişi kadınlarda neden saç dökülmesi merak ve onların sağlığını etkiler. Saç dış çevre ve iç faktörler olarak teşhir etti. Bu, aslında, kadınlarda neden saç düşme sorunun cevabı bir parçasıdır. İlk faktör hava ve çevre ve hatta yanlış eşleşen şampuan atfedilebilir. İkinci fakir diyet, stres, bazı hastalıklar ve kötü kalıtım sayılabilir. İşte her nasılsa (çok ve erkekler) saç kadınların durumunu etkileyen faktörlerin bir listesi:

  • Ekoloji ve hava.
  • Yanlış bakım.
  • Yanlış beslenme.
  • İlaçların kullanımı.
  • Kötü alışkanlıkları ve hastalık.
  • Kalıtım.
  • Hormonal dengesizlik.

sorunların bazılarını mücadele edilebilir, diğer yandan mümkün olduğunca canlı ve saç bakımı için denemek için birlikte.

Neden saç dökülmesi yapar kadınlarda

nedenlerle çoğu doğrudan saç etkileyen faktörlerle ilgili. Ancak, orada dış etkenlere bağlı olmayan saç dökülmesi için seçenekler vardır, ancak insan sağlığı ve hormonal denge ile ilgilidir.

Yani, androgenetik alopesi denir saç dökülmesi vardır. Bu saç dökülmesi, hormonun belli bir tip artmasından kaynaklanmaktadır oluşur. Başlangıçta, bilim adamlarının görüşü bu hastalığı (bolca) sahip kadınlarda ortaya çıktığını, erkek cinsiyet hormonu testosteron aşağı haşlanmış. Ancak, daha fazla araştırma bunun bir yanlış olduğunu gösterdi. Aslında, androgenetik alopesi yerine testosteron hariç, kafa derisi üzerinde daha büyük bir etkiye sahiptir dihidrotestosteron artan miktarda kaynaklanmaktadır.

Doktorlar belirli koşullar altında hormonu dihidrotestosteron başınızın üzerinde saç foliküllerine öldürür belirledik. o kellik çoğunu olur, çünkü öyle. Ve tüm çünkü DHT saç bu ortamda yaşamaya mümkün değildir o kadar saç kökü küçülür.

Testosteron bu formda bile hafif bir artış saç kaybına neden olabilir dikkati çekiyor. Bazı insanlar kimyasallar ve vücudun kendi kompozisyon hatta ufak dalgalanmalara çok duyarlı, bu değişiklikler kellik tamamlamak yol açabilir. Bu erkekler hem de kadınlar için de geçerlidir. Çoğu zaman, hormonların bile normal miktarda saç kaybına yol açabilir.

hormonların miktarı hala dalgalanan ise arada, saçlarını kaybetmeye başlaması riski vardır. Örneğin, dişi hormonları, hamilelik, tiroid arıza azalma, ya da bir şekilde saç büyümesi üzerine etki edebiliyoruz ilaçların verilmesi.

Çoğu zaman, saç kaybı işlem kafası saç kaybı olasılığı dahil olmak üzere vücudun daha hızlı bir yanıta neden olabilir, hormon derişiminin keskin azalır menopoz esnasında yükseltilir.

Bakım - kellik için en iyi çare

saça zaman güzel ve parlak vardı, sadece yüksek kaliteli kozmetik kullanın. Sadece saç kurutulmuş ve yapılarını bozan maşası ve saç kurutma makinesi kullanımını en aza indirmek için deneyin. Bu işe yaramazsa, hasarlı saçları geri doğal malzemelerden düzenli maskeleri alır.

Düzenli bir saç kesimi için ana gidin, uzmanlar en az her üç haftalık ipuçları Döşeme öneriyoruz. Uzun kuyrukları ve örgüler giymeyin, kuru saçlar daha da kırmak ve bölünmüş olacaktır.

renklendirme ajanları tutumlu kullanmaya çalışın, bir almak daha iyidir boyama şampuanı veya kına veya Basma şeklinde bir doğal renklendirici de.

Sıcaklık damla saçını gizlemek gelince, onlar soğuk hava, yağmur ve rüzgar gibi değil. Eğer bir şapka giymek istemiyorsanız, bir başlık kullanın. Yani kellik karşı kendinizi sigorta.

, Sen vitamini kompleksleri alabilir, diyet izlemek kışın sıvı ve vitaminleri bol miktarda içmeye özen gösterin. o da çivi, deri, dişler, güzel, sadece saç olacak, ama, kötü alışkanlıklar verin.

Sonuç olarak, olumlu duygular size güzellik ve keyifli anlar vereceğini söyledi edilmelidir. Daha az gergin ve saçınızın güzelliğini etkiliyor çünkü.

Bu öneriler size yardımcı olmazsa, kadınlarda neden saç dökülmesi ile ilgili tüm sorularınıza cevap verebilir kozmetik seçimi, hem de bir dermatolog, gevşeme ve terapist, profesyonel bir stilist danışın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.