Haber ve ToplumPolitika

Ne muhalefet Ukrayna siyasi harita ifade

Genellikle hiçbir şüphe ortaya böylece açıkça, kendilerini farklı renklerde boyanmış ülke ve bölgede arasındaki sınırı işaretlenmişlerdir atlas, siyasi haritası seslendi: burada Moğolistan, ancak Çin'dir. Bu anlamda Ukrayna bunun son derece dikkatli hareket etmelidir ki, herhangi orada idari ve daha ciddi iç sınırlarını ortaya çıkmış ve henüz eşsiz bir ülkedir. Gibi hiçbir yerde Ukrayna siyasi haritası yoktu. Bugün öyle - bu ciddi bir gerçektir. Bu şaka değil.

Ukrayna Globe

Evet, şaka eski, ama o hiç bir şey yitirmemiştir. Tam aksine. sarı-mavi bayrak ve resim yazısı "Tek Ülke" - transferi köşesinde idi hangisi her televizyon ekranında bir Mart 2014 simge duruyor. bu ülkeler tam olarak gezegenin sakinleri tarafından algılanır rağmen dünya algısı arasındaki fark bireysel bölgelerin sakinleri, örneğin, zaman zaman ortalama Amerikalı ve Kanadalı çok daha önemli daha farklı egemen bir devlet. Ukrayna siyasi haritası, başlangıçta sever dağılımını gösterir ve Maidan katılımcılarına sevmediği, 2013 sonundan Kiev ayaklanmaların çıkması başından yapar. Batıda Doğu'da, onlara sempati - çok değil, ama güneyde - ayrıca her nasılsa zaten olması daha iyi olasılıkla olmadığını deneyiminden bilerek başka devrimi istenmiyorsun.

Maidan zaferinden sonra

Ama burada Maidan kazandı. Birkaç İpet bakımın Triumph kendi yarımadanın tüm birlikte Kırım ve birkaç ay, Ukrayna siyasi haritası belirsiz kalmıştır, kimse bilmiyordu, tek devlet koynunda asi ili dönmek mümkün olacaktır. Sonra idari binaların nöbet ile ilişkili çok sayıda aşırılıkları başladı ve aynı zamanda Batı'da ve Doğu'da ve Güney ve Kuzey. Ama bütün huzur genel resme eklemek vermedi Maidan, fikirde değildir. Tam bir Sashko Bily yılında kalaşnikofunu sallayarak onun take kimseyi sundu. Kendini savunma birimlerinin oluşumu kütlesi 1918 ile ilişkilidir, ancak, hepsi değil ama sadece okul tarih öğretiminde olanlar. Böyle, az var.

tarihsel tartışma

Toplumda Ukrayna halkının kahramanca geçmişe Tutum çok belirsiz. UPA savaşçıları inananların sayısının batı bölgelerinde ise askerler SS tabur "Nachtigall" ve "Roland" Donetsk ve Odessa hatırı sayılır, Bölüm "Galicia" kahramanlar, bu çok daha küçüktür. sosyal hizmet çalışmaları 1991 yılından bu yana Ukrayna neredeyse tüm cumhurbaşkanları yapılıyor rağmen bu fark vardır, görünüşe göre, bir aile gelenekleri, ve velileri bilinçli ( "svidomye") öğretmenlere göre nasılsa daha fazla öğrenci inanıyoruz. Mazepa tarafından çok farklıdır.

Böylece, Ukrayna siyasi haritası tarihsel tercihleri bölünür. miktar ilerleme hala olmasına rağmen onlar, zamanla düzeltmek olacağını beklemek özel bir nedeni yoktur.

seçimden önce

Bir benzeri alanlarda Ukrayna Siyasi haritası patchwork yorgan, birileri bir el ateş ettiği. Bazı fragmanları Avrupa entegrasyonu ve Gümrük Birliği destekçileri kantitatif üstünlüğünü anlamına gelir ve tochkami- "lumbago" iktidar şiddetli bir değişiklik olduğu şehri oldu. Orada valiler, diz çökmüş, insanlardan af istedi. Bu bakılmaksızın siyasi yönelim, farklı bölgelerde meydana gelen ancak Rusya ile yakınlaşma elbette seçimi destekçileri ayrılıkçılar ve teröristleri ilan edilmiştir. isyancıları bastırmak için, öngörülmesi zor değildi hükümetin Ek eylemler, asker gönderdi.

seçimler yapıldı

Ve doğu illerinde ve Batı'da yaklaşan başkanlık seçimlerinin, insanlar kan dökülmesini durdurmak için, her şeyden önce, çok bekleniyor. Seçim Gümrük Birliği'nin kamp yenildi önce Odessa yılında, farklı kişinin ölümüne siyasi görüşleri. Failler hala bir soruşturma, belirlemelidir bitmedi. Ukrayna Siyasi haritası diğer "sıcak noktalar" doldurmak başladı.

beklenen sonuçların Seçim verilmemiştir. Yüzleşme Donbas çok can kaybına neden devam ediyor.

Nasıl çizgi çizmek için

Ukrayna mevcut siyasi haritasını dayandığı birkaç kriter vardır. Rusça Bu ülkede yaklaşık yarım nüfusu konuşuyor. Değil bu insanlar Ukrainian öğrenmek, ancak yapılan çalışma sırasında ana dillerini kullanma hakkını tanımayı reddetti. devlet sistemine farklı görünümler. "Geniş özerklik" - belirsiz bir kavram, onun destekçileri ve federal sistemi ve üniter vardır. Bu grupların bazıları rakiplerini ölçmek için açıkça üstün olduğunu iddia, insanların sürece sorulan olarak zordur. fiili mücadele bağlamında, bu daha iyi silahlanmış ve birinci ateş edenlerin gerçeği ifade eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.