Ev ve AileAksesuarlar

Ne kadar cıva bir termometrenin içindeki: toplar ve gram

vücudu ölçmek için bir termometre - mezara, belki de doğum ilk dakikadan itibaren ve - ömrü boyunca bize eşlik Tıbbi cihazlar. İnsanlar genelde çok dikkatsizce sözde termometre ait olduğunu buna alışkın ve henüz bir ölçekte bu küçük koni birçok risklerle doludur. termometre kırık ise bu gerçeği, başlar anlama, daha sonra daire sakinleri termometre, eğer öyleyse nasıl ondan kurtulmak ve onu hizmet çeşit neden gerekli olup olmadığı ve almak için ne kadar cıva merak, ne?

Dikkat! Evinizde tehlike

Kendi başına, bir termometre, elbette, ama sadece sürece o kesinlikle bütün olarak, tehlikeli değildir. her durumda bir konumda depolamak için daha iyi yaşları ne olursa olsun, çocuklar için erişilebilir olmasa da. Keloğlan çocuklar (kendi kulak veya burun dahil) tasarlanmamış sırayla, başta bu cihazı sopa seviyorum ve güvenli bir şekilde onları unut. Meraklı büyük çocuk yaşamaya ve nasıl termometre çalışır termometre çok cıva, ne olduğunu, nasıl gördüğünü öğrenmek için karar verebilir.

En ciddi risk cihazı bozuldu olduğunu. Ve birden, insan sağlığının bozulması iki kaynaklar - camdan ufak kırıkları ve fiili cıva kendisi. cam açıktır - toplamak için yeterlidir ve onlar kıymık eğer, sadece yüzeysel bir yara ile karşı karşıyadır. Herhangi bir miktar insan sağlığı için tehlikeli: her durumda, vücut ısısını ölçen reaktif, bir evde bırakılamaz, bir termometre çok cıva ne kadar önemli değildir.

Merkür termometre - ne kadar toksik "gümüş" nin?

Başlangıç için o tehlikeli değildir olduğu söylenebilir gereken sıvı metali, ve o ısıtılarak tanımlayan çift. İnsan vücuduna Onların penetrasyon vaat kötü sağlık ve bütün sonuçlarıyla birlikte şiddetli zehirlenme:

  • bulantı;
  • zayıflığı;
  • hazımsızlık;
  • karın ağrısı;
  • ateş ve titreme;
  • bilinç (halüsinasyonlar, kuruntular) ve değer.

Aynı anda oda birden termometrelerin kırılma (doğru işlem dizilerine ve ne aşağıda biraz yapmanız gereken ilgili) durumu ağırlaştırmaktadır her şeyi yapmak eğer, bu etkiyi elde edebilirsiniz.

için geleneksel tıbbi termometre olarak vücut sıcaklığının ölçülmesi cıva farklı miktarlarda olabilir. üreticiye bağlı termometrenin içindeki cıva kaç gram,. Bu durumda, içe biraz daha büyük doğal olarak - Hollanda imal 1 gr termometre başına 3 g, örneğin.

2 g, kimse ölçekler her gün bunu tartmak için gitmiyor - Ancak, sokaktaki adam nasıl çok hayal etmek zordur. Termometre bir kez girdikten sonra, metal, farklı bir çapı damlalar halinde katlanır, ve topları toplamak için gereklidir. Nasıl bir enstrüman kendi iradesiyle çok parçanın anlamlı imkansız söylemek. Her şey bağlıdır yüzey kırık bir termometre ne tür - iniş oldu daha yumuşak, daha az olasılıkla cıva birçok minik parçalar halinde ayrı düşecek olmasıdır.

Biz kez gitmek

Kendini korumak için en etkili yol evde cıvalı termometre kullanmak ister. Birisi iddia ve alternatif cihazlar olarak doğru olmadığını söylersin ama termometre dairede kırılmasının ardından cıva aşındırmak olarak toplanma ve hangi bunu olarak tahmin etmek yerine, bir derecenin 2-3 onda hatayı tolere belki en iyisi olabilir genel olarak dolu.

onlar hızlı sıcaklığını ölçmek için izin ve bazı modelleri bile vücut ile temas etmeden çünkü modern pazar, güvenli ve uygun sayıda alternatif sunan:

  • elektronik termometre;
  • Kızılötesi termometreler.

Bir pim ya da termometre yanlışlıkla üzerine yalan önceki ölçümlerin değerlerini hatırlamak mümkün Bu modern Çorbası, onlar bir bükülebilir malzemeden yapılabilir, kırmayın, bozmazlar.

demercurisation yöntemleri

Termometre hala ne çöktü olur? Her şeyden önce - panik yapmayın. her durumda fragmanlar bir süpürge ile süpürülüp, bırakın bir elektrik süpürgesiyle temizlemek edilemez. buharlaşır zaman Merkür, tehlikelidir. Oda sıcaklığı 17-18 ° üzerinde ve hava akımlarının (taslak) varsa, bu meydana gelir. topları mekanik hasar spesifik yüzey alanı artar, sırasıyla, bu aynı zamanda havanın zehir gerçeğine yol açar.

Elbette, SES veya böyle bir spesifik yapısı dahil olmak üzere temizlik yapan özel kuruluşların, çağırabilir. Onlar sadece cıva toplamak değil ayrıca özel bir cihaz, ozon tedavisi, tedavi hava. Bu boşluk veya yünden kaplamaları (halı, mobilya, perde) 'de, zeminin altına düştü uçucu olmayan cıva, yapacaktır.

Kendi boncuklar bir şırınga, ıslak fırça veya bir mıknatıs kullanılarak toplanabilir. Zemin bir çamaşır sabunu, ağartıcı ya da potasyum permanganat konsantre çözelti gereken süreç - metali buharlaşmasına izin vermez.

2-3 mm çapında bir top üç yıl içinde buharlaşır ve cıva içinde bırakılamaz her durumda bu nedenle bu süre içinde o vücudu zehirler - O termometre içinde sadece ne kadar cıva, aynı zamanda ne kadar tehlikeli olduğunu anlamak önemlidir oda!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.