Ev ve AileAksesuarlar

Nasıl doğru bir bıçak netleştirmek için

Herkes işe yaradı bilenmiş bıçak daha rahat ve üretken olduğunu bilir. Ne yazık ki, bıçaklar kendilerini bilenmiş edilemez. Bu yalnızca reklam kokuyor: er ya da geç, bıçak hala kör. Ama doğru bir bıçak keskinleştirmek için nasıl birkaç biliyorum. en bu konuda bakalım.

Musatov üzerinde Bileme

Bıçak küt ise, kesici kenar Musatov veya ince bileme taşı ile yeniden biçimlendirir. işlem birkaç kez yapılabilir, o zaman hepsi aynı kapsamlı keskinleştirme sahip olacaktır.

Musatov adlandırılan bir katı çelik ya da seramik çubuk. Genellikle eksen boyunca oluklar dosyasını benzer. nazikçe ucundan tutma yerinden bıçak taşırken Musatov üzerinde bir kesme kenarı ile kurşun,: bir bıçak keskinleştirmek için nasıl düşünüyorsun, o zaman burada bir ipucu.

çeşitli cihazlar ve aksesuarları vasıtasıyla Taşlama

Olarak taşlama diski , yüksek devir kontrolsüz ısıtıcı paletler bozulmaya olan çelik oluşur. Bu nedenle, uzman olmayanların kendi bıçakları imkansız keskinleştirmek için. Bıçak bileme zımpara de tavsiye edilmez.

Şimdi oradaki özel sharpeners, ancak açısını bileme genellikle ilk bıçak açısı ile özdeş olmadığı için bunları kullanmamaları tavsiye. Hareket uzunlamasına yiv oluşturur. Bu bıçağın itibaren onun kesici özelliklerini kaybeder.

Bir bileme taşı üzerinde bir bıçak keskinleştirmek için nasıl

Grindstones farklı ayrıntı dereceleri şunlardır:

  • Kaba - kenar şekillendirme ve açı bileme için;
  • Ortalama - bileme için;
  • İnce - küçük hata ortadan kaldırmak için.

Büyük çubuklar doğru keskinleştirme açısını muhafaza etmek. En uygun olarak, taş uzunluğu iki bıçak uzunluk ve genişlik olacak -. Bu zemin çizmeyecek ve kayma olmayacak şekilde 5 cm bar kaplama ile yerleştirilmelidir.

temas noktasında kesici uca dik olan bir yönde kurşun bıçak çubuğu.

Bıçağın her iki tarafında 20 derece sabit bir bileme açısının muhafaza edilmesi gereklidir. nasıl bu kurala göre bir bıçak keskinleştirmek için hiçbir fikrim varsa, bıçak taşın yüzeyine 20 derecelik bir açıyla monte edilmelidir biliyoruz ve temas noktası sürekli sapın giderek daha fazla hareket ileri noktada tutmak gerekir. aksi takdirde yan yüzeyini çizer, çubuğun yüzeyinden bıçağın geçişin sonunda düştü emin olun.

çok olmamalıdır taş tıklayın, bu hassasiyet kaybına yol açabilir. Zımpara bıçağın uzunluğu boyunca çapak önce gereklidir. İnce yeniden biçimlendirir üzerinde ortada taş bileme. Bıçak daha Hatta bu operasyon sırasında olur.

Yani doğru bıçak keskinleştirmek için öğrendik. Bunun bileme kollarının kalitesini kontrol etmek gerekli olmadığını uyarmak istiyoruz. Hatta sığ kesim mikroskobik metal talaşı iltihaplı hale gelebilir. Bir kağıt ağırlığına bıçakla kesip atmak daha iyidir. Bu ilk denemede başarılı olursa, o zaman bıçak mükemmel şekilde keskinleştirilmiş!

bakım ve bıçakların bakımı için Nihayet birkaç ipucu:

  • Ayrı tutmak;
  • diğer amaçlar için kullanma;
  • plastik veya ahşap yüzeyler üzerinde kesme;
  • bulaşık makinesinde yıkamayın;
  • tırtıklı bıçakları veya elmas seramik kaplama keskinleştirmek değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.