Ev ve AileÇocuklar

Ne kadar 1 yıllık bir çocuğu tartmak gerekir? Tablo ağırlığı bebek

aylık bazda onunla bebeğin yaşam anne ilk yılında çocuk doktoru ziyaret etmelidir. Bu bebek düzgün gelişmekte olup olmadığını bilmek için yapılmalıdır. Doktor ağırlıklı boyu ve kilosu gibi faktörlere dikkat ediyor. Sapmalar bebeğin gelişiminde gecikme gösterebilir.

Ne kadar 1 yıllık bir çocuğu tartmak gerekir?

On çocuğun kilo ve boy faktörler etki çok büyük bir sayı. İlk genetik olduğunu. İnce ve düşük ebeveyn büyük çocuk olarak nadir görülür. belirli bir yaşta bebeğin yüksekliği ve ağırlığı tanımlayan bazı kurallar vardır. Bunlar yaklaşık değerlerdir. Sapmalar uyanık olmak, ancak mutlaka çocuğun hastalık kanıtı olmayan gerekir.

ağırlık

yükseklik

ay

Min.

mak.

Min.

mak.

1

3.6

4.8

51.7

55.6

2

4.5

5.8

55

59.1

3

5.2

6.6

57,7

61.9

4

5.7

7.3

59.9

64.3

5

6.1

7.8

61.8

66.2

6

6.5

8.2

63.5

68

7

6.8

8.6

65

69.6

8

7

9.0

66,4

71.1

9

7.3

9.3

67.7

72.6

10

7.5

9.6

69

73.9

11

7.7

9.9

70.3

75.3

12

7.9

10.1

71.4

76.6

Her çocuk tektir. Bu kendi hızlarında gelişebilir. Çoğu zaman bir çocuk birkaç ay öncesinde akranlarının sonra uzun zamandır aynı ağırlık göstergeleri ve büyümeyi tutar ve bu gerçekleşirse.

Ne zaman endişeleneyim?

beslenme ve genetik oynayan bir çocuğun gelişiminde büyük rolü. Çocukken anne tombul oldu ve varsa bir genç ince prenses, kızı haline geldikçe, büyük olasılıkla aynı şey için bekleyen. Eğer çocuğun hızla kilo almaya başlar veliler yalın Ama eğer düşünülmesi gereken bir konu var.

aşırı kilo nedeni tatlılar için çocuğun büyük bir aşk haline gelebilir. Ebeveynler, bebek yiyecekleri üzerinde izlemelidir. Bu yaşına geldiğinde, çocuk daha bağımsız hale gelir. Anne fark etmedi zaman o şeker bir parça alabilir.

Aşırı zayıflık da endişe verici bir sinyal olmalıdır. Bu durumda, desteklenmelidir gereken ilk şey, - bir tablo değildir bebek ağırlığı. faktörlerin bir kombinasyonu eylem için itici güç olabilir. Bu sadece bir küçük boylu ve ağırlığı. yemez bebek, uyku ve hareketsiz bir yaşam tarzı yol açmaz, çocuk doktoruna yardım almak gereklidir.

hormonal yetmezliği

Genellikle bir çocuğun yaşıtları göre daha yaşlı olur. Bu durumda, vücut kitle indeksi normaldir. Örneğin, çocuk 1 yıl, ve onun boy ve kilo üç yıllık çocuğa karşılık gelmektedir. Bu durumun nedeni hormonal bir hata olabilir. Uygun tedavi sadece bir uzmana atayabilirsiniz.

hormonlarla ilgili sorunlar da bebeğin gelişiminde gecikmelere neden olabilir. Bu durumda, 1 yıl içinde çocuğun büyüme dışarı tutamaz ve 65 cm'ye kadar.

Minik kilolu

Artan vücut ağırlığı genellikle biberonla beslendiği çocukları var. Annem çocuğa bir karışım verecek şekilde artık sorun anda çözüldü. İyi beslenme ve Yürüyen işlerini yapıyoruz. yıl sonra Kid oldukça yavaş kilo almaya başlar, ancak büyüme hızla artıyor.

Emzirme kilolu - nadir. İstisna genetik faktördür. Ebeveynler daha büyük vücut kitle varsa, o çocuğun küçük olmayacaktır. Bebeğin Artan vücut ağırlığı o gastrointestinal sistemin sinir sisteminin kontrolü gelişmemiş sanki görünebilir Anne sütü ediliyor. Bu durumda, çocuk az veya hiç kesinti olabilir.

Bana kalırsa olmalı?

kilo ve boy ile sorunların çoğu zoraki bulunmaktadır. Ebeveynler her zaman bebek kötü beslenmiş veya gelişiminde emsallerine gerisinde olduğunu düşünüyorum. Aslında, ne kadar, 1 yıllık bir çocuğu tartmak doktora söylemelidir. , Uzman görüşüne göre, bebek endişe kesinlikle normaldir ve hiçbir şey gelişirse ilgili olmamalı.

Çocuk için aşklarını göstermek için yiyecek kullanamazsınız. Erken yaşlardan itibaren, bebeğinizi mutlu etmek Pek çok ebeveyn, ona pasta ve tatlılar sunmak başlar. Bu arada, bu ürünlerin hızlı kilo alma teşvik değil, aynı zamanda alerjik reaksiyonlara neden olabilir sadece. Bir çocuk 1 yaşında olduğu zaman, onun yiyecek tam ve doğru olmalıdır. tatlılar itibaren yürümeye başlayan sadece kurutulmuş meyve ve ev yapımı kurabiye yemelisiniz.

Çocuk yemek reddediyor

Bebek tamamen güç feragat Çoğu zaman zamanlar vardır. Bunun nedenleri yapılabilir. Örneğin, bir hastalık ya da basit kaprisleri diş çıkarma. Sonuç kilo kaybı olabilir. küçük adam tam gelişimi için iyi yemek zorunda. Çocuğun, Tablo ağırlığı daha önce bu makalede verilen ağırlık bir yaşındaki bebek sahibi gerektiğini gösterir.

zorluklar ve zaman huylar anne ve bebek eşleşmiyor vardır. Ebeveynler ev işleri yaparak başlamak için en kısa sürede çocuğunu beslemek için eğilimindedir. çocuk her zaman memnun değil. Özellikle yavaş gıda çiğnemek, ya da uzun süre ağızda yiyecek tutmak için. anne yapılması gereken ilk şey - sakin. imkansız her durumda bebeği yemeye zorladı. Sonuç gıda komple ret olabilir.

yavrularını beslemek için ilginç hileler olan birileri 1 yıl bir çocuk tartmak gerektiğini bilir ne kadar gelişmiş hayal gücü, sahip birçok anneler. Zaten çiğnemek bilen çocuk, biz sevdikleri karakterlerin şeklinde ortaya koydu yiyecek sunabilir. Sosis bir ahtapot şeklinde kesilebilir. Böyle gıda çocukta ilgi neden bağlıdır ve her geçen kırıntı yer bitirir.

Temiz hava - Başarılı büyümenin güvencesi

Çok küçük çocuklar çevreye bağlıdır. hayatın 1 yıl esastır. Şu anda, çocuğun bağışıklık sistemi kurdu, hem de hayatı tercihleri edilir. Çok erken yaşta, anne doğanın bebek sevgi ve çevrelerindeki dünyayı oluşturmalıdır. Temiz havada Günlük yürüyüşler gelişme zorunlu bileşeni olmalıdır.

Hemen hemen tüm anneler 1 yıl bir çocuk tartmak gerektiğini ne kadar biliyoruz. Ama çok bebek açık havada vakit geçirmek nasıl, herkes anlar. Bir gezi Planlama hava koşullarına bağlı olarak, gereklidir. Yaz aylarında gerekli olduğu kadar yürüyebilir. Kışın, açık havada birkaç saat bulmakta yeterli olacaktır.

sokakta yürüyüşü bebek hasta ise gereklidir erteleyin. Kontraendikasyon, öncelikle yüksek sıcaklıktır. çocuk öksürükler zaman, yağışlı havalarda dışarıya çıkmak gerekir. Güneşli, hava sadece bebeği yararlanacaktır.

Sokak - eğlence ve oyun gelişimi için harika bir yer. En sevdiğiniz oyuncak ve bir topu kapmak için emin olan Yürüyüşe. Eğlence için çocuk spor olsun!

Biz sabah egzersizleri yapmak

birçok bakımdan 1 yıl bir çocuğun büyümesi, fiziksel aktivite bağlıdır. Ebeveynler yapmak bebeği alıştırmak gerekir yaşta zaten sabah egzersizleri. Basit egzersizler sadece fiziksel can değil, aynı zamanda küçük adamın zihinsel gelişim. O daha hareketli ve aktif hale gelir.

Biz bir yıl daha yaşlı çocuklar kolayca veliler yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz egzersizler özel bir takım geliştirdik. Şarj vb fleksiyon ve uzatma kolları, bir sopayla bodur, jimnastik egzersizleri, ve kapsar. D. sabah egzersizleri ve Dr Komarovsky'yi Onayladı. Bebek 1 yaşında mutlu ebeveynleri ile birlikte egzersizleri gerçekleştirir. Özellikle bebek gibi özel bir jimnastik top ile meşgul. Egzersizler iyi çocuklarda denge duygusu, hem de omurganın gelişimi üzerinde olumlu bir etki eğitimli. çocuğu zarar vermeyecek şekilde tüm egzersizler çok dikkatli yapılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.