SeyahatYol tarifi

Kim "Türkiye'nin en iyi plajları" kazandı?

Türkiye - deniz ülkede gerçekten zengin. Siyah, Marmara, Ege, Akdeniz - her yerde yüzebilir. Beklendiği gibi, bu durum yılda on beş milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. Sadece burada paradoks: Bunlardan birkaç nerede olduğunu bilmek Türkiye'nin en iyi plajları. Ama halk kendilerini bilgili ve bu özel sırrı yok. Biz denemek ve öğrenmek, ve kıyı bölgelerinin ilk 5'ine seçecek, suların temizliği ve turistik hizmet mükemmellik için "Mavi Bayrak" verildi.

Beş kazananlar Alanya kapatır - Akdeniz'de oldukça geniş bir şehir. Verilen bir kentsel alan içinde sağ gergin olması şaşırtıcı değildir Türkiye'nin en iyi plajları. uzayın güneşin bol - kıyı şeridi inanılmaz geniştir ve merkezin her iki ucuna uzanan 20 kilometre. Alanya'da Hayat çok uygundur - pastoral manzara, temiz su, ilginç geziler tarafından yakın (özellikle XIII 150 Tew kuleleri yüzyılın eski duvarlı şehir) küçük tatil bulunamaz ve eğlence. Küçük Ones ve birçok restoranlar ve mağazalar gibi Akvaparklar akşam yetişkinleri eğlendirmek.

Alanya'nın batı Biraz Side tatil yeridir. Türkiye'nin en iyi plajları ile rekabette şampiyon - halk ışığında, o oldu. Hafta sonu boyunca burada İstanbul ve Ankara birçok sakinleri koşar. O Yandan sakin bir balıkçı köyünde kez cazip renklendirme korumayı başarmıştır inanılmaktadır. berrak sularda yüzme ve beyaz kum üzerinde güneşlenme yanında çok tembel değil Roma Hamamları yıkıntıları üzerinde bulunan arkeolojik müze ziyaret etmek.

Bodrum İki denizin yarımada üzerinde yer alır - Ege ve Akdeniz. Bu iki sular - yabancı tatil-Türkiye sunabileceği en iyi. Ortakent, Turgutreis, Gümüşlük: En iyi plajlar büyükşehir uyduları bulunmaktadır. Bir gün içinde Ege'nin serin sularında serinleyebilir, sonra Akdeniz'in 30 derece dalgalarına kadar sıcak atılmak için yönetebilirsiniz. Veya tersten. Yalnızca Bodrum'da pasif plaj tatil suç eşit sayılır. Sonuçta bu şehir iki binden fazla yıl vardır. Antik Halikarnassos olarak - bu Bodrum'un eski adıdır - Dünyanın Yedi Harikası'ndan, Türbesi birini kalmıştır.

Ülkenin sakinlerinin yarısı iyi Türk plajları "Ölü Deniz" olarak çevirir Ölüdeniz, ki kuvvetli bir görüş vardı. Bu, İsrail mega tuz rezervuar analog değil. Türklerin kavramında "Ölü" sessiz. daire Ölüdeniz Fırtınalı ve kötü darbe rüzgarlar Ve eğer gerçekten, tam sakin yoktur. Aslında, bu liman, yüksek dağlarla her tarafta kapalı. Gerçekten dokuz kilometre Fethiye ilçesine sakin bir yerdir. Bir düzine cesur çare gelen turistler için özel bir eğlence sunan: dağ Babadak gelen yamaç paraşütü.

Ve Fethiye'ye 75 km mesafededir liste "Türkiye'nin en iyi plajları" az bilinen tatil köyü Gelemish, üst. Onun bütün kıyı bölgesi övücü gazellerden hak ediyor. Yirmi kilometre mükemmel beyaz kum bandı germe. Gelemisha OVAKO otobüsler Fethiye'den karmaşık toplu taşıma araçları ile ulaşmak, ancak bu taksi ile 4 km üstesinden gerekecektir. Ama yabancı turistlerin neizbalovannyh dikkat, yerel halk günlük $ 25 için yatılı evlerde çift kişilik oda kiralamak. Antik çağlarda bu Gelemish Patara denilen ve bir kez Likya'nın ana limanı oldu. Efsaneye göre, bu Aziz Nikolaos memleketi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.