ÇirkinlikBahçıvanlık

Açık bitkiler: adı, tanımı, tarımı

Tabii ki, bir ülke yazlık her sahibinin kendi sitenize düzen getirmek istemektedir. Bazı hizmetlerde uzmanları, diğerleri gücüne güvenmek zorunda bulunmaktadır. Bugünün makaleyi okuduktan sonra, evin yakınındaki dikilebilir açık bitkilerin ne tür öğreneceksiniz.

seçerken göz önüne alınması gerekenler?

peyzaj tasarımının temel amacı bir bahçe arsa eşsiz bir görüntü oluşturmaktır. yeşil alan Seçimi - o hesaba bazı önemli nüansları almak için gerekli süre boyunca zor iş, bu. Her şeyden önce, favori öğeleri biyolojik uyumluluğu dikkat etmek gereklidir.

dış bitkiler seçerken dikkate iklim, belirli bir alanda koşulları, toprak kompozisyonu, yeraltı suyu seviyesinin ve hava gaz kirlilik derecesi almalıdır. önemli bir rol oynamıştır ve ışık miktarı. Uzmanlar bölgeniz için endemik kabul edilen örneklerin kompozisyonu olmak önerilir. Bu grup çim otları ve iddiasız çalı içerebilir.

yeşil alan sınıflandırılması

Tüm dış mekan süs bitkileri genellikle bahçe tasarımında kullanılan, birkaç temel tipe ayrılabilir. Birinci grup meyve, yaprak döken ve iğne yapraklı ağaçları kapsar. Son iyi onlar belirli bakım gerektirmeyen çünkü. Onlar da tüm yıl göz yeşil yapraklara yuvarlak sevindirici.

İkinci grup kıvırcık, çiçekli, süs ve meyve çalıları içerir. Üçüncü kategori bir toprak örtüsü örneklerini düşünülebilir. Bu grubun Üstün temsilcileri ardıç, salyangozu ve kekik sürünen, çim çim (Timothy, çayır otu ve kırmızı yonca) kabul edilir.

takip ederek geniş bir grup yıllık ve çok yıllık çiçekler bulunur. Onlar renklendirme, boy ve görünüş olarak farklıdır. peyzaj tasarımcıları arasında daha az popüler değil su bitkileri vardır. Bu kategoride en popüler temsilcileri kadife çiçeği, su mercimeği, zambak ve tatlı bayrağı vardır.

Son yıllarda, açık verandalar, teraslar ve döşeli alanlarda, evin kapısına yakın komşu, sık sık sözde konteyner tarlaları görebilirsiniz.

Ardıç kaya Blyu Errou

Bu bitkinin adı mavi okla olarak çevrilmiştir. Bu, sert, dik büyüyen, ve gövde çekimleri için uydurma sıkı bir dar sütunlu taç vardır. On kopya ortalama yüksekliği yaklaşık iki buçuk metredir.

Bu bitkinin bir ayırt edici özelliği, parlak mavi renk ve mavi-yeşil meyve pullu yumuşak iğneler olup. Gövdenin tabanından neredeyse büyüyen Alt dalları, uzun tazeliklerini korur. Bu nedenle ardıç kaya Blyu Errou değerli çeşitlilik olarak kabul edilir. Genellikle, yaprak döken ve kozalaklı ağaçlardan bir yatay bileşimleri oluşturmak için kullanılır. O özgürce büyüyen mixborders eşit etkileyici görünüyor, ve küçük gruplar halinde monosort.

Aynı zamanda bu ardıç oldukça iddiasız önemlidir. Belirli bakım kompleksi gerektirmez. hafif asidik veya nötr toprak ile tam güneş tercihen bu dökmeyen açık bitkiler bitki için. Ardıç kuru hava tahammül etmez, bu nedenle düzenli yağmurlama ihtiyacı vardır. Kışın, desyatisantimetrovyh turba katmanı serpin gereklidir.

kırmızı ladin

Gevşek, aşağı yere gelen dar-piramidal kaplama veya shirokokonicheskoy formu ile bu yüksek iğne yapraklı bitki. çap veya grimsi kırmızımsı kahverengi gövde 130 santimetre ulaşabilir.

Bu bitkinin tohumları tabakalaşma gerektirmez. Bunlar kase taban madde ile doldurulan ve çimlenmeden eşik bir pencere üzerine yerleştirilmiştir içine ekilmiştir. Bundan sonra, bunlar toprağa nakledilmektedir. Tüm bu toprağın bileşimi ile ilgilidir Red ladin gösterişsiz. Ama hepsinden önemlisi o nemli, iyi drene toprak üzerinde yetişir. O kötü kuraklığı tolere değil. peyzaj tasarımı, bir grup ve tek parça oluşturmak için kullanılır.

Çin Gülü bahçe

Bu çok güzel bir açık bitkiler ise, bizim vatandaşlar arasında çok popülerdir. Genellikle teras, balkon veya bahçelerde görülebilir. , Büyük zarif ve parlak çiçekler Malvaceae ailesinden Bu üye kolaylıkla tanınabilir teşekkürler.

bahçe ebegümeci yüksekliği bir buçuk metreyi aşmayan. Bu yüzden mükemmel çalı veya karışık sınırına uyar. Genellikle zemin kaplama gül veya lavanta bileşimler oluşturmak için kullanılmaktadır.

Bu bitkiler bahar sokakta ekilir. Genç numuneler rüzgardan ek koruma sağlamak gerekir. Termofilik ebegümeci nem ve güneş ışığının bolluğu ihtiyacı var. Su o kadar yavaş yavaş arzu edilir, fakat her gün. gölgeli alanlar üzerinde kötü ve daha kötü çiçek büyümeye başlar. Serin iklime sahip bölgelerde hardier bitki çeşidi tercih edilir.

sarmaşık bahçe

Birkaç metre yüksekliğe ulaşır Bu dökmeyen asma. Bugüne kadar sarmaşık birçok çeşidi vardır. Ama bunların sadece birkaç özellikle popüler. Çoğu zaman sıradan ve Kolhis sarmaşık görebilirsiniz. Burada dekoratif şekiller bir ilk seti. Bu büyük parlak yaprakları, Baltık, palmate ve mermer ile kışın geliyor.

Bu lianopodobnye açık bitkiler kısmi gölge gerekir. Onlar humus ve kireç yönünden zengin nemli toprakta ekilir. sarmaşık bahçe kesimler, yaz aylarında olmalıdır kesim tarafından yayılır. onunla sonbahar aylarında, tüm kuru sürgünler kaldırmak gerekir. Kışın, sarmaşık ya meşe elma yaprak sapları kapsayacak şekilde arzu edilir.

Yucca bahçe

Bunlar sıcağı seven yıllık kuraklığa dayanıklı dış mekan bitkileri çekici görüntüsü farklıdır. formdakiler Akdeniz agave çok benzerdir. Ama onlardan farklı oldukça yoğun kılıç şeklinde yaprakları olan.

Yucca arzu humus zengin kumlu ya da kil kir ekilir. O ısı ve ışık yeterli miktarda, hem de ılımlı bir sulama ihtiyacı var. nem koşullarının ayarlanması sürecinde bitkinin görünüşü dikkat etmek gerekir. yetersiz sulama yoğun yapraklar iyice Yuka doğruldu ile kıvrılmaya başlar. Hiçbir durgun su olmadığından emin olmak için de önemlidir. Fazla nem, bitkinin kök sistemi çürüyen neden olabilir.

Kışın, bahçe palmiye odasında koymak arzu edilir. o nedense mümkün değilse, avize bir paket ve gizlemek içine bağlı olmayı bırakır. Etrafında toprak düşmüş yaprakları veya agrovoloknom yalıtmak için gereklidir.

küpe çiçeği

Bu aydınlık sokak çiçek bir afet olduğunu. Dıştan, dans eden bir balerin eteği benzer. Fuchsias ısı çok düşkün, bu nedenle Mayıs ayına kadar açık toprağa ekilir. Topraktaki gömmek için çok önemlidir. İlk çiçek yoğun köklendiricilerle sayesinde naklinden sonra birkaç hafta içinde görünür.

Genel olarak, güneş ışığı, uygun sıcaklık şartları ve yeterli bir nem çok ihtiyacı bu termofilik bir bitki. Ayrı beyaz ve mavi çeşitleri dikkatli sulama ve gölgeleme gücü gerektirir.

Fuchsias ışık verimli toprakta istenen dikildi. Toprak yapısının geliştirilmesi için, kum, perlit veya eklemek için gerekli olan turba yosunu. Yetişkin bitkiler humus, kompost ve çim zemin oluşan uygun topraklar vardır.

oluşturulması sırasında peyzaj kompozisyonlar iyi gelişmiş kök sistemlerine sahip iki yılda numuneler en sık kullanılmaktadır. Fuşya aktif büyümesi ve çoğalması orta ilkbahardan sonbahara kadar devam eder. Kasım ayında, parlak sokak çiçek odasında kış aktarılır. dinlenme süresi gübreleme getirilmesini durdurmak ve sulama azaltmak için gereklidir.

tencerelerde Çiçekler

Son yıllarda, özel evlerin sahipleri yatak asma evlerin pergola, teraslar ve duvarları süslemek için moda oldu. Kural olarak, bu amaçlar için özel bakım gerektirmeyen iddiasız çiçekli bitkiler seçin. Bu girlantalr sitede fazla yer kaplar ve rahat bir atmosfer yaratmak yoktur.

en uygun tencere renkleri achimenes vardır. saksılara Bunlar açık bitkiler çeşitlidir. Kolayca büyük voronkopodobnym çiçekler tarafından tanımlanır. Çeşitli bağlı olarak, bunlar mor gök mavi, kırmızı veya beyaz renkli olabilir.

az popüler değil lobelia. Genellikle muhteşem bahçe kompozisyonlar oluşturmak için kullanılır. Bugüne kadar, satış, mor, beyaz, kırmızı ve kantaron-mavi çiçekler çeşitleri görülebilir.

sıradışı yükselen bileşimlerin severler genellikle petunya kullanılır. Bu bitkinin Lush yaprakları hava izlenimi vermek yeşil bulut çiçeklerle mayınları.

rododendron

Bu çiçekli bitki heather ailesine aittir. Ekili çeşitleri elli yıla kadar yaşayabilir. Ormangülleri bir dallanma taç ince ve pürüzsüz çekimleri var.

Bitki uygun nemli, hafif, gevşek topraktır. kalkerli topraklarda, hızla sarıya döner ve yaprakları düşmeye başlar. Rhododendron poluzatenennyh sitelerinde, tercihen dikilmiştir. Aşırı güneş ışığı görünümünü bozar hem de önemli ölçüde çiçeklenme süresini azaltır. Uzmanlar kendi sığ kök sistemini inhibe olmaz diğer çalılar ile mahalle açık bitkiler yerleştirilmesini öneriyoruz.

floksa

Bu çok yıllık çiçekli bitkiler de donlarından tolere. Buna ek olarak, büyümeye oldukça iddiasız ve spesifik bakım gerektirmez. genellikle çiçek görülebilir nedeni budur.

iyi drenaj sağlamak için düşünülen başarılı ekimi floksa için en önemli koşullardan biri. Bu çiçek ekilen bölgede, hiçbir durgun su olmalıdır. Ayrıca, bu bitkilerin aydınlatma yeterli düzeyde temin edilmesi arzu edilebilecektir. gölgeli alanlarda büyüyen çiçekler sıklıkla muzdarip.

Floksa verimli, ufalanabilir hafif asit ya da nötr toprak tercih. bu renklerin ziraai Toprak, sonbahardan beri hazırlamak için tavsiye edilir. Bu tridtsatisantimetrovuyu derinliğe kazılmış ve süperfosfat, kompost ve ahşap kül ile döller gerekir. bitkilerin bakımı toprak ve sistematik besleme gevşeterek, düzenli sulamaya indirgenir.

şimşir tahtası

Yavaş altı metre yüksekliğe ulaşabilir dökmeyen çalı, büyüyor. Bu oval yaprakları koyu yeşil vardır. Genellikle grimsi-sarımsı kabuk şimşir küçük çatlaklar vardır.

peyzaj tasarımı, bu çalı genellikle yatak çerçeveye ve çitleri oluşturmak için kullanılır. Boxwood bahar aylarında, tercihen dikilmiştir. Bu amaçla, hiçbir taslaklar var iyi aydınlatılmış bir alan için, oldukça derin bir delik kazmak ve kompost ile doldurun. komşu bitkiler arasındaki mesafe otuz santimetreden daha az olmamalıdır.

Şimşir kuru hava sevmez, bu nedenle düzenli bir yumuşak, süzüldü, su ile sıkılmalıdır. Sırasında büyüme mevsimi bitki sistematik giyinme ihtiyacı var.

Kamelia bahçe

Bu iki metre bitki, pembe beyaz veya kırmızı renkli parlak, büyük, tek çiçeklerle mayınları. Bu belirgin karakteristik aroma yok.

Bahçe kamelya farklı narin ve hassas kök sistemi, bu nedenle nakli genellikle arzu edilir. Bitkiler toprak ile kaplıydı boyun olmadığından emin olmak için de önemlidir. Aksi takdirde yok olur. Çiçek yeterli hava ve ışık temin etmek için gereklidir.

asidik topraklarda tercihen kamelya Ekili, burada bileşim, bu kum, turba ve perlitli. bitki nedeniyle kökleri eşit nemlendirilir ve toprak kendisi oksijenle zenginleştirilmiş olacaktır. Arazi sistematik olarak azot, fosfor, potasyum, kükürt ile karmaşık gübre yapmak ve eser elementler gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.