SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Mide gazı, nedenleri hemen bulmak gerekir.

zamanlarda her kişi rahatsızlıkları çeşitli vardır. Biz, yorgun sinirli ve gergin bulunmaktadır. Böyle bir Bizimle devletimize ve bağırsak geçiyor. Böylece sindirilemeyen gıda epeyce parçaları o isyan etmeye başladı.

Eğer genel bir rahatsızlık, mide, gaz oluşumu ve dolgunluk hissi varsa gaz, nedenleri çok farklı olabilir. Bazen diyette süt ürünleri kabulünden sonra süt şekeri veya laktoz bir tahammülsüzlük olabilir. Yaşla birlikte enzim onların sindirim o, vücut daha az olur. Hangi gazların oluşumuna yol açar ve sonuç genellikle şiddeti ve bir gaz. nedenleri bazı zor sindirim süreci ürünlerinde aranan olabilir. maya, bal, arpa, yulaf, lahana, meyve, tohum, fındık ve baklagiller Bu. bir süre sonra kullanımlarına sonra, birikimini bekleyebilirsiniz bağırsaklarda gaz.

Aynı zamanda böyle bir fenomen bir gıda alerjisi sonucudur olur. Ardından ana belirtilere burun akıntısı ve kızarıklık eklenecektir. Rahatsız edici içecekler ya da yiyecek sinir uçları güçlü bir reaksiyona neden. Bu kas spazmlarına yol açar kolon. Onun içindekiler, ilerlemek için durur kabızlık ve güçlü sıkıştırma dışkı yol açar stagnates. Sonuç duvarları ve gerilmesini güçlü mide gazı. nedenleri havayı büyük parçalar yutmak götüren ve onlarla yemek, çok hızlı akışı içinde aranabilir.

Tüm bu nedenlerle kolayca birkaç kanıtlanmış ipuçları zamanla kurtulmak çıkabileceğiniz geçici fenomeni, çağrılabilir. Yemekten sonra, dolaşmak taşımak ve peristalsis güçlendirmek ve bağırsaklarda gaz birikmesini kaldırmak için spor yapmaya dikkat edin. çay yerine biraz çorba kullanın. Onlar için, rezene, papatya ve nane satın. günlük diyet diyet lifi gerekli miktarda olmalıdır. Aşırı heyecan ve dehidratasyon neden tuzlama, sigara, çikolata, çay ve kahve için. minimumda onların sayısını azaltın. Yemek sırasında, acele değil deneyin rahatlatıcı öğle ve kapsamlı çiğneme için kendinizi birkaç dakika verin. Bu şişkinlik önlenmesi, iyi bir ruh halinde gün geçireceksiniz.

bağırsaktaki gaz ve ağırlığı ile ilgili sorunlar sürekli ortaya varsa nedenleri daha ciddi hastalıkların bazılarında aranmalıdır. Belki , safra taşı apandisit, idrar yolları veya bağırsak tıkanması, hem de ülser. Şişme ek olarak, kişi ağrı hissediyorsa özellikle tehlikelidir. gıda ve üç gün veya daha uzun süre kalıcı şişlik varlığı ile herhangi bir sorun yoksa, derhal doktorunuza danışmalısınız. Bazı durumlarda, bağırsak tümörleri veya polipler olabilir.

Semptomlar poliplerin sayısı ve büyüklüğüne bağlıdır. Çoğu zaman, orada bir bağırsak tıkanıklığı. polipler kaplı yüzey ülserleri kanama uzun doğmaktadır. Bu benign ve malign bağırsak tümörleri ikisi de olabilir. Semptomlar genellikle bağırsak lümenin daralmasına kadar kadar görünmez. Bu durgunluk ve şişkinlik içeriğini geçen zorluk yol açacaktır.

Bu durumu önlemek için, her zaman norm bağışıklık sistemini tutun. Pozitif bağırsak mikroflorası üzerine en yıkıcı etkiye sahip kontrolsüz ilaçlar, özellikle antibiyotikler, kabul etmeyin. Düzenli tuvalet ziyaret ve bağırsakları boşaltmak. durgunluk önlemek için, bu sürece çok dikkat edin. Do müshil kapılmak değil. Bu tuvalete gidemez genelde sizi almadan yakında bağımlılık ve olduğunu. Buna ek olarak, doz her seferinde daha tahriş mukus olma. Bir uzmana ziyaret etmek tereddüt etmeyin. Ne kadar erken muayene ve sorunun tedaviye başlamak, o kadar kolay ondan kurtulmak olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.