Kar amacı gütmeyen kuruluşlar

Hayırsever kuruluşlar

hayırsever olarak kurucuları tarafından oluşturulan bazı sivil toplum kuruluşu. Bu makalede, "sadaka nedir?" Sorusuna Ve buna cevap ile başlamalıdır. "Yardım kuruluşu" tanımı Sanatta içeriyordu. 11.08.1995 Federal Yasa №135 hayırsever faaliyetleri üzerinde «ve yardım kuruluşları" nin 6, şirket oldukça basit ve net: hayır hayır işlerine uygulanması için kurulmuş ve bir bütün veya kişiler belirli bir kategorisi olarak toplum için hayır işi yapan kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. hayırsever amaçlarla listesi kapsamlıdır ve Sanat bulunur. Kanunun 2. Aşağıdaki amaçların örnekler verin: çocukluk, annelik ve babalık, böylece fiziksel kültür ve spor alanında faaliyetlerinin ve korunmasını teşvik etmek.

Yasa ayrıca hayırsever bir etkinlik tanımını içerir. Charity özverili işler ve hizmetler yanı sıra vatandaşlar ve tüzel kişilere mülk koşulsuz transferi uygulanmasına ilişkin bireylerin ve kuruluşların gönüllü faaliyettir. Bu aktivitenin Gratuitousness ana özelliğidir. Genellikle hayır kuruluşları ücretsiz olarak hayırsever faaliyetleri yürütmek için gönüllü emek kullanırlar. Bu kişiler hayır kurumları, sivil niteliktedir sözleşme yaparlar. bu tür sözleşmelerin konusu işleri / hizmetlerin karşılıksız yürütülmesine olur. hayırsever kuruluşun en yüksek kolektif yönetim gövdesi ve ücretsiz olarak gönüllü üzerinde çalışır. hayırsever örgütün kurucuları kendi aralarında sadaka kazanılan kar ayırmaya hakkına sahip değildir. Bir yardım kuruluşu oluşturulması tek amacı - yüceltilen amaçlara uygun olarak hayırsever faaliyetlerde organizasyonun Şartı.

hayır kurumları aynı anda kullanıldığı için, yüzden hayır kâr amacı olduğu hatırlanmalıdır hayırsever faaliyetler ve yardım kuruluşlarına" ve Ticari Olmayan Kuruluşlar On Federal Kanun №7« hükümlerine" Açık Federal Kanun №135« hükümleri. Hayırsever kuruluşlar sadece fon şeklinde oluşturulabilir kamu kurum ve kuruluşlarının. Kar amacı gütmeyen kuruluşların başka bir yasal formlar hayırsever kuruluşlar uygun değildir oluşturun.

Kanun hayır kuruluşları faaliyetleri için önemli kısıtlamalar içerir:

Birincisi, çalışma hayırsever kuruluşlar sadece yardım programları çerçevesinde. Bu programlar yasal göre tanımlanan belirli görevleri çözme amaçlı bir dizi tedbir ihtiva örgütün hedefleri. hayırsever program yönetim organizasyonunun yüksek organı tarafından onaylandı. finanse etmek hayırsever programları için gelirlerinin en az 80% kullanılmalıdır , mali yıl sigara satış operasyonlarına, elde edilen iş faaliyetleri yardım kuruluşu tarafından oluşturulan ve ticari kuruluşlar.

sınırlaması sonrasında sadaka idari personel sayısının mali yıl içerisinde şirket tarafından harcanan fonların% 20'sini geçmeyen ödenmesi kullanmak hakkına sahip olmasıdır.

% 80 hayırsever bağış iletilen hayırsever nakit tür bağışların alındığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle sadaka kullanılmalıdır şu şekildedir: Bir başka sınırı ayarlanır. Yasa durumunda bu kuraldan yola izin verse de, aksi sadaka program veya bağış yürütülen bir hayırsever tarafından sağlanan.

yasalarca düzenlenmiş mali kısıtlamalara ek olarak, hayır kurumları kesinlikle özel raporlar sunmak için şartı ile uymak zorundadır. mali tabloların yanı sıra, hayırsever kuruluşlar Adalet Bakanlığı özel bir raporlama organları sağlamak için gerekli olan tüm tüzel kişilikleri bağışladı. Bu raporlama aşağıdaki bilgileri içermelidir:

- organizasyonun mali ve ekonomik faaliyetleri hakkında bilgi;

- Ajans ofisti çalışanlar hakkında bilgi;

- hayır programları Örgütü (kendi listesi ve açıklama) hakkında bilgi;

- organizasyonun performansına ilişkin bilgiler;

- Federal Kanunun gereklerinin ihlalleri "hayırsever faaliyetlerde Açma ve hayır kuruluşları" hakkında bilgi onlar bu ihlalleri önleme amaçlı tedbirlere vergi otoritelerinin denetimler, hem de bilginin bir sonucu olarak belirlenmediği sürece.

hayır organizasyon kez ihlal edilmesi durumunda, bu, zorunlu bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

Hayır kurumları kesinlikle kanunla düzenlenir. Bu nedenle, tescilli sadaka önce bir kez daha çok dikkatli mevcut mevzuatın yanı sıra deneyim uzun süre ve başarıyla faaliyet gösteren hayır kurumları incelemek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.