ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Ne Dremel gravür olduğunu ve bunu neden ihtiyacım

Çoğu erkek evin etrafında veya garajda faydalı şeyler yapma, vidalı ve cıvatalı demir ve ahşap, sondaj, beceriyor, oynamak ister. Hatta bir alayın çivilenmiş ya da geri dönüşümlü kap bir onur duygusunun ve onun yeteneklerine sessiz güvenle bizi doldurur. Bu sadece her zaman ev işlerinin çeşitli yeterli ev alet çantası, tutmaya çalışmak değil. Biz tornavida, değirmeni, zımpara makinesi işgal etmek gerekir. öğütme, delme, oyma ve segment üzerinde hassas bir sürü iş yürütmek için çok yönlü bir araçtır, ve hemen hemen hiç yer almaz - orada bir oymacı kadar Ve böylece, kadar gitti.

oymacı nedir?

o zaman anıldığı üzere Oymacı veya mini matkap, ağ bağlantısı olan büyük bir dolma kalem gibi görünüyor. Cesedi açarsak o motorunu kendisi soğur motor, iğ, dişli ve fan oluşur olduğunu görebilirsiniz. davasında sıcak hava çıkışının yanı sıra (çıkarılabilir sapın bazı modellerde) tutmak için bir yerde, açma-kapama düğmesi, çeşitli ekleri, sabitleme için motor somun blokları bir düğme için açıklıklar vardır hız kontrolü ve güç kablosu ağa bağlanmak için. Çoğu zaman, oymacı özel tripod üzerinde asılı için ek halka ile donatılmıştır. Çıkarılabilir mevcut bazı modeller için esnek şaftlar, bu tür cihazların Dremel gravür ve diğer pahalı mini matkap ile donatılmış - Sabit kullanım için tasarlanmış bu tür bir arabanın içinde veya lavabonun altında yerlere ulaşmak için.

Nasıl Çalışır

, Dönerek, bu şekilde, ve memeler üzerine monte edilmiş - Cihaz nedeniyle, motor (Dremel gravür ve benzeri 3-4 bin 35-40 devir arasında) mili döner olmasından çalışır. Bu araçlar geniş bir yelpazede tarafından kullanılan ve bu aletin çok yönlülüğünü oluşturur - matkabın, o değirmeni ardından taşlama makinesine dönüşür ve. Ve tüm bu küçük bir kutuya yerleştirilir.

Tabii ki, onun "büyük birader" ve duvarın sondaj yanı sıra kesmek için metal levhalar önemli ölçüde aşağı güç gravür içinde, pek uygun olmakla birlikte, onun önünde böyle bir görev ve buna değer değil. Tesisat, ev onarım, koruyucu bakım ve küçük onarım araba, gravür, metal ve ahşap ürünleri bitirmenin bitirme - Bu gravür tüm mükemmel baş edebiliyor.

Nasıl gravür seçilir?

Her şeyden önce, bu araçla uğraşmak zorunda olduğu görevlerin aralığını belirlemek gerekir. Eğer ayda bir kez altın ev parlatmak için mi istiyorsunuz? Veya onunla stüdyoda gece işten sabahtan? Buna bağlı olarak ve bir asistan seçmelidir:

  1. Güç. Genellikle 30 ile 300 watt arasında değişir. güç daha yüksek, daha fazla malzeme yelpazesi çalışabilirsiniz. Tek seferde bir oymacı ile çalışırken motor ömrü, - bu tüm güç ayarına bağlıdır. Kural olarak, yerli gravürcüler nadiren güçlü 100-150 W (bu gravür atıfta bulunmaktadır , 3000 Dremel) 175-200 W (4000 Dremel gravür) -, sırayla, ve profesyonel.
  2. Ağırlık. Eğer güçlü, superproductive gravür değil gerekirse böyle bir araç ile çalışan çok zor ve sıkıcı olurdu, çünkü o zaman, bir kilodan fazla tartı bir model almayın. her şeyden önce o atıfta kolay ve verimli mini matkaplar, için, Dremel gravür.
  3. Ergonomi. oymacı sadece iyi çalışabilir, aynı zamanda eline rahatça yatamazsınız - ya da yarım zamanlı Eğer parmaklarınız için spor salonunda geçirecek. Aynı ağırlık dağılımı için de geçerlidir - yakınına parmakların ağırlık merkezine göre, daha kolay işe yarayacak.
  4. Gürültü, titreşim, ısıtma. İşte her şey oldukça basittir - daha pahalı birim oluşturduğu daha az sorun. elit modeller, bu sorunların bir güvenlik payı ile çözülür - neden bu kadar yüksek fiyat etiketi dahil. Ucuz modeller düzenli aşırı ısınma muzdarip, bu üreticinin evlilik doğasında vardır, ancak bunların gürültü biraz - oldukça zayıf. Ama ana akım gravürcüler ısıtmalı olmalı ve titreşim ve gürültüyü yapabilir - onları yeterli güç ve küçük sakıncaya üreticileri gözlerini kapatın.
  5. Seçenekler. Hemen hemen her gravür meme kümesi ile donatılmıştır. Onun tamlık birçok faktöre bağlıdır, ancak en deneyimli kullanıcılar ek ekleri satın - bireysel bir film seti veya ikisinden biri. Hatta en dikkatli kullanımı ile, nozullar sarf vardır ve zaman zaman bunları satın almak zorunda.

Ne firma bir gravür satın alınır?

Çekiç, Makita, Hitachi, Sturm - Piyasadaki oyma üreten üreticilerin bir dizi vardır. Ama en popüler ve yaygın Dremel gravür olduğunu. "Oymacı" ve "Dremel" eşit sıklıkta duyulabilir - bu şirketin Araçlar tüm bu cihazların adları olarak kullanılan o kadar ünlü hale gelmiştir.

Her durumda, oymacı dikkatlice belirli bir model üzerinde tüketicilerin görüşlerini okuma gerektiğini seçin. Bir Dremel gravür sadece olumlu eleştiriler hak: on binlerce kişi bu araçların yüksek puanı aralığını koyuyoruz. Ve, tabii ki, Çinli meslektaşları odaklanmak gerektiğini - El elektrikli alet iyidir tasarruf etmek değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.