FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Nasıl yıldızlı gökyüzü Kuzey Yıldızı bulmak için. ne takımyıldızı olarak Kuzey Yıldızı olduğunu

Belki yıldızlı gökyüzü bakmayı sever olmaz ki böyle biri yoktur. Çok eski zamanlardan itibaren, şairler, filozoflar ve sanatçılar dikkatini çekmiştir. Çoğu insan yıldızlar ve rüya bakmak ister. Ama onlar da gizli görünebilir ve hiç kimse onlar görünme sırasını görebilirsiniz. Ama yolcular için eski yıldız karanlıkta yönelim tek yolu idi.

Gelen kuzey yarımkürede defalarca başıboş kurtarıldı bu bir dönüm noktası vardır. Bu Kuzey Yıldızı bulunuyor. Her yerde görülebilir ve aynı yerde her zaman. kaybolmadan önlemek için, sadece yıldızlı gökyüzü Kuzey Yıldızı nasıl bulacağını bilmek gerekir.

O yirmi en çarpıcı biri değil, ama her zaman insanlar için bir ışık fener olmuştur. Ve tüm armatürlerin bunun etrafında görünüyor. Gerçekten eksendir. Dünyanın dönüşüne değişmez konumu ve sırasında kuzeye yönünü gösterir. dünyanın kuzey kutbuna yakın olduğu için. gökyüzündeki yıldızların düzenlemesi binlerce yıldır değişti, ama çünkü Dünya'nın ekseninin yer değiştirme bin yıl önce başka North Star oldu olmamıştır.

ne takımyıldızı içinde öyle

Bu ad - değil belirli bir yıldızın adı, ancak kuzeyde işaret ederek, ışık taşıyan sadece bir rolü. Modern çağda Kuzey Gök Kutbu sadece bir derece küçük kepçenin North Star Alpha, oynadığı rolü. Bu takımyıldızı en parlak olduğunu. Küçükayı açıkça görülebilir olacak kadar parlak sadece yedi olmak üzere 29 yıldızlı oluşmaktadır. Bunlar küçük kova denir rakam, makyaj. ve Kaleminin sonunda Kuzey Yıldızı olduğunu.

Bu takımyıldızı - değil büyük ve boyut olarak 56 sırada yer almaktadır. Fakat bunun yanı sıra çünkü bugün Kuzey Yıldızı ne olduğu, Büyük Ayı bir ayna görüntüsü olduğu için sadece olmadığını biliyoruz. Sadece onun sayesinde, bulmak takımyıldızı Küçükayı. Ama bunun için, tabii ki, sen yıldızlı gökyüzü Kuzey Yıldızı nasıl bulacağını bilmek gerekir.

yıldızlı Özellikleri

Bu değişken yıldızlı ifade eder ve bunun Sefeidleri denir. onun pulsasyon esnasında dörtten fazla gündür ve bu dönemde bu göreceli sakin bir durumdadır. Gökbilimciler bunun bin yıl öncesine göre çok daha parlar parlaklık ve modern insanları artırdığını belirledik. Yani şimdi çok daha kolay gökyüzünde Kuzey Yıldızı bulmak öğrenmek için. Ama buna zayıflamasına ve çok yaşlılık ait olduğuna inanılmaktadır.

Bu armatür süperdev sınıfına aittir. Bu 23 kere boyutunda Güneş'ten daha büyük ve 4 kez onun ağırlığıdır. 2500 kez daha parlak ışığımızdır. Bu çifte yıldızdır ancak yalnızca yüksek güçlü teleskop vasıtasıyla belirlenebilir. Bu nedenle, ikinci yalnızca 20. yüzyılın 30s görülebilir. Bir teleskop Hubble bu üçlü sistem olduğunu, 2006 yılında belirledi.

Bir yıldızın rengi hafif sarımsı ve biraz sıcak güneş var. Dünya'dan onu ne kadar uzak, hala tam olarak belirlemek mümkün değil. O 434 ışık yılı eşittir inanılmaktadır.

Kuzey yıldızı rolü

Pusulanın noktalarını belirlemek için kullanılabilir. Sonra geri güneye, onu yüz durmak edin. Kuzey yıldızı üzerinde yoğunlaşırken, ayrıca belirleyebilir enlem tek dereceye dahilinde. Bunu yapmak için bir yıldız getirmelidir iletki, ve bunun tabanının merkezinde sabit olmalıdır bir çekül, gerekecektir. 90 derecelik açısı elde çıkarma ve boylam değeri alır. ufkun üzerinde sen daha kuzeyde, daha yüksek gerekli nokta olacak ve daha başka yıldız bakarsınız bakın. Eğer yıldızlı gökyüzü Kuzey Yıldızı bulmak için nasıl biliyorsanız, her zaman konumunu belirleyebilir.

Kuzey yıldızı Tarihçesi

her zaman ışıkların hareketsizlik tüm halkların temsilcilerinin dikkatini çekiyor. Eski Araplar o gökyüzünde bir delik kabul edilir ve savaşçı gökyüzü uzandığı dev tabut olarak nitelendirerek bunun efsaneyle ilişkilendirilmiştir. Yunanlılar bunu demek Kinosoura, sözde "köpeğin kuyruğu." Ama Hindistan'da, Allah kimsenin dua kayilabilecek küçük bir çocuk, bir yıldız yaptı güzel bir efsane var. yıldızlı isimleri ve takımyıldızların kendi kökenini açıklamak için eski zamanlarda ve birçok mitlere oluşmuştur.

yıldızlı gökyüzü Kuzey Yıldızı bulmak için nasıl

Bunu biliyorsanız, asla kaybolmaz. kuzey yarımküre bütün gece görülebilir ve yılın herhangi bir zamanda ve her zaman kuzeye işaret de olsa, öyle. Kuzey Yıldızı bulmak için, önce aramaya Büyükayı. Yedi parlak yıldız kova benzer bir rakam oluşturuyor. Zihinsel duvarın uzunluğundan daha beş kat daha uzun bir mesafede kova hattının duvarına ile itmek ise, Kuzey yıldızını göreceksiniz.

aniden Büyük Ayı nadir olan, görünür değilse, sen "M" harfinin benzer Cassiopeia takımyıldızı kullanabilirsiniz. Biz dik takımyıldızların genişliğinden daha dört kat daha fazla mesafeye üç parlak yıldızlar ve hattın ortasında onun davranışlarını birleştirirseniz, Kuzey yıldızını göreceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.