TeknolojininElektronik

Havalandırma ve iklimlendirme sisteminin kurulumu

Havalandırma herhangi evin en önemli yaşam destek sistemlerinden biridir. konut çok sıkı Ancak, herhangi bir rahatlık hiçbir soru olabilir ardından yaklaşık bir termos benzer. Odalar kesinlikle kaliteli bir havalandırma gerekir. Karbondioksitin bir sürü içerir Eski hava, taze, yeni bir yer açmak için gitmek gerekir. Odada havanın ihlallerine havasız hale nedeniyle, mutfak dumanlar yerine aşınmış olan, ev boyunca yayıldı ve buhar banyosu ile karşılaştırılabilir olması için banyoda nem güçlendirilebilir. Buğulu pencere - Uygun havalandırma eksikliği ilk işareti. Bunun üzerine mutlaka mobilya ve iç mekan tasarımı, aynı zamanda insan sağlığını sadece acı neme sürekli maruz kalmanın bir sonucu olarak, mücadele edilmelidir. Bu iyi düşünülmüş ve iyi tasarlanmış havalandırma sistemi yükleme gerektirir kaçının.

Özellikler

Şu anda, üç farklı tipi vardır : Havalandırma sistemlerinde doğal, zorla ve karışık. İkinci durumda, elemanların bazı kuvvet çalışır. Bu onların inşaat değil, aynı zamanda montaj özellikleri sadece anlamak için, daha ayrıntılı olarak bu türleri düşünmelisiniz.

Doğal havalandırma yani onun çalışması için özerktir, elektrik gerektirmeyen gerçeği ile karakterizedir. Oda üfleme sistemi ve hava kanalları düzenlenir. Sistemin sıcaklık farkı ve başında basınç ve bitiş doğal bir hareket yaratır hava kütleleri, bazı "taslak" olarak adlandırılan. Bu tür montaj havalandırma sistemi, hava giriş ve çıkış için en uygun noktası belirlemesine izin tasarım hesaplamalarına kullanımını içerir.

haysiyet

doğal havalandırma olarak, bunların arasında bazı avantajları vardır:

 • Rahat bir insan kapalı için en uygun yer olarak kabul edilir doğal ortam yaratılması;
 • özerklik;
 • iskan ve sonrası bakım düşük maliyet;
 • büyümek ve mantarları çoğalmaya üzerinde ayrıntılı olmaması;
 • hava koşullarından tamamen bağımsız hava kütlelerinin doğal hareketi.

eksiklikler

Hava, doğal koşullara bağlı olan arasında bazı dezavantajları vardır, bu tür bir sistem, ve. Örneğin, çoğu zaman güçlü bir rüzgar mevcut havalandırma kanalı çöp çıkan ters itme, ortaya çıkmasına neden olur. doğal havalandırma normal çalışması ancak sıcaklık dışarıda odasında daha düşük olması koşuluyla mümkün olduğu sıcak havalarda hava hareketi aslında durur. Ancak, doğal bir havalandırma sistemi kurulumu insanların yaşaması için en rahat bir ortam sağlamak için en uygun olmasıdır. o alerji riskini ortadan kaldırmak mümkündür Yani, akıntılı doğayı ve tansiyon istikrarsızlık rinit.

Uygulamanın özellikleri

Doğal havalandırma, konutlarda eski hem de modern kullanılır. Tüm daireler genellikle yükseltici veya dairenin ortasında tutulur havalandırma kanalları ile donatılmıştır. dikey havalandırma kanalı egzoz havası artar ederek, o çatıda olduğunu. Ancak, Sovyet binalarda üfleme delikleri sağlanmıştır değildir. Fikir temiz hava mutlaka çerçevelerde küçük çatlaklardan ya da her pencerede vardı havalandırma delikleri yoluyla odaya gelmişti olmasıdır. ahşap pencerelerden hava hareketi olumlu nitelikleri bir yeri var. Doğal kurtarma pencereler geçmekte, hava bile kışın ısınmak için izin verir.

çalışabilirlik testi

Böylece, havalandırma sistemlerinin montaj ve kurulum mevcut sistemin verimliliğinin doğrulamadan sonra yapılacaktır. Odaya doğal havalandırma işleminin sonlandırılması ilk sinyallerini fark ederseniz, doğrulamak ve problem oluştu yeri kesin olarak belirlemek için gereklidir. o önlenmesi için, daha sık çalıştığını kontrol etmek incitme. Bu pencere ve kapıları kapalı bir odada bir çıkış açıklığına getirmek için, kağıt 25 x 3 cm tabaka gerektirir. Kağıt havalandırma yönlendirildi ve buna bile takılıp ise, o zaman tüm olduğu nedeniyle kapı ve pencereler altında çatlaklar için bir hava akımı vardır, iyi olduğunu.

zorunlu havalandırma

belirli kurallara uyulması değilse doğal havalandırma normal operasyon mümkün değildir. Produhi ve üfleme delikleri, dış duvar üzerinde olmalıdır, ve karşı egzoz deliği yer için gereklidir. Havalandırma tesisatı sistemi çeşitli yerlerde emme valfini konumlandırmak sağlar:

 • pencere altında ısıtılması;
 • üst veya alt tarafında pencere çerçevesi ;
 • Pencerenin yanındaki duvarda.

Piyasadaki bir çok model plastik pencere alt veya üst temiz hava besleme valfı ile donatılmıştır sahiptir. Genellikle vana ve filtre ile donatılmıştır, böylece izlenebilir. Montaj havalandırma sistemi üretilir ve duvardaki delik yerleştirilmesi ile gerçekleştirilebilir. Bölge sert kış iklimine sahiptir Ancak, duvarda yoğunlaşma var neden olan soğuk hava, kaynağı olacak ve bazen don. Optimal radyatör hemen yakınında bir pencere pervazına altında tedarik vanasını olması. odasına giren hava oldukça hızlı bir şekilde ısınır. Bu durumda ısıtma ve havalandırma sistemlerinin montajı yani kurum içinde bitirme çalışmalarının başlamasından önce, inşaat aşamasında yapılmalıdır.

zorunlu havalandırma

Bu çözümün ayırt edici özelliği yüklü fanı çalıştıran, elektrik kullanımında yatmaktadır. Bu durumda havalandırma ve klima sistemlerinin montajı belli özellikleri vardır. Zorla hareket farklı şekillerde organize edilebilir:

 • Bir oda monoblok çözeltisi;
 • bir yazlık için monoblok sistemi;
 • odalarda, filtreler, ısı eşanjörleri, fanlar, susturucular ve diğer elemanlarda bir kanal oluşur Kombinasyon düzenlemeleri.

Basınç farkı fan tarafından yapay olarak üretilen çünkü Böyle kararlar, hava koşullarına bağlı değildir. Hiçbir ters tepkiye bulunmamaktadır. çeşitli zararlı yabancı maddelerden hava arıtma için filtreler kullanılır, ve aynı zamanda hava koşullarına bağlı olarak, kendi ısıtma yapılabilir. Bir başka tüm unsurların yerleşimini planlamak için gerektirdiğinden, bu durumda havalandırma ve klima sistemlerinin montajı görevi çok daha karmaşıktır tasarlama aşamasında yapısını.

Üfleme havalandırma Özellikleri

Böyle bir sistemin dezavantajları, gelişmekte bina, kurulum ve sonraki operasyonun yüksek maliyet değil, aynı zamanda böyle bir sistemin elemanlarının çoğu bakteriler için bir üreme alanı olarak hizmet gerçeği sadece denir gibi. Bu onların günlük temizlik yapmak imkansızdır, hava odasında bakterilerin her türlü taşıma, sürekli onlara geçer. Bu durumda egzoz havalandırma sisteminin montajı alerji, astım ve sık SARS şeklinde insanlar için tek negatif puan getirir.

zorunlu havalandırmayla kullanımının kapsamı

Ancak, bazı durumlarda böyle bir kararın kullanmadan yapmak mümkün değildir. Örneğin, büyük odalarda, büyük bir hava girişi için bir ihtiyaç vardır insanların önemli bir akını ile karakterize edilir. Üretim odaları, oditoryum, spor salonları, tren istasyonları ve diğer yerlerde gerekli endüstriyel havalandırma sistemleri montajı nerede temiz hava büyük kitleler insanların sağlamak için bir ihtiyaç vardır.

Bu tür çözümlerin kullanılması popüler ve geniş kır evleri haline gelmiştir. Örneğin, endüstriyel havalandırma sistemleri, özellikle, ya da hava emme girişi için deliklerin yükleme gözlenen kalabalık yerlerde doğrudan üzerinde yapılabilir. Bu oturma odası, sigara içme odası ya da başka bir yerde bir kanepe olabilir. kolay Ana yapı çok sıkı olduğu durumlarda ek olarak, gayet normal maliyet doğal havalandırma olduğunu.

klima montajı, havalandırma, ısıtma,

Uygun tasarım - sorununun çözümünde en önemli anlardan biri. Ve sadece taze değil, aynı zamanda yenilenmiş binaları değil. Genellikle bütün tasarım çalışması yüksek maliyetlerle karmaşık operasyonların kümesi kabul edildiğinden, onarım veya inşaat aşamasında gerçekleştirdi. Elbette herkes bu alandaki uzmanlık ve deneyime sahip son derece nitelikli profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Bu sistemlerin tamamı nesnenin tüm özelliklerinin tutarlı ve dikkatli bakım gerektiren, hem de kesin hesaplamalar yürüten. Nihai taslak dikkate hesaplamalar, teknik özellikleri ve bina sahibinin isteklerine gereklerini almak için gereklidir. Bir kremi seçerken gerekli şartnamelere odaklanır, aynı zamanda parametrelerin kümesi için en uygun olan bir marka değil sadece. Bitmiş sistemin çalışması dikkate enerji tasarrufu potansiyelini almak önemlidir.

Tasarım ve havalandırma ve klima sistemlerinin montajı mutlaka işin (özel bir şirket hitap tabi) bu tür uygulanması ile ortak yürütülen

 • havalandırma, ısıtma ve klima, hem de elektrik ve otomasyon olarak entegre bir sistem tasarımı belgelerin işlenmesi;
 • bitmiş nesnelerin incelenmesi;
 • mevcuttur, yanı sıra kullanımı ile ilgili özel önerilerde sağlayan bir ekipman incelenmesi.

bulgular

Havalandırma Sistemi Montaj - tedbirlerin bir dizi gerektiren karmaşık bir iştir. Sonuç yıllarca çalışacak etkili bir çözümdür. seçimi havalandırma tipi, zorla ya da karışık doğal yani gelişimi sırasında profesyoneller tarafından gerekli dikkate alınır birçok faktöre bağlıdır. Bina sahipleri sadece yüklü sisteminin çalışması nasıl yanı sıra, gelecekteki yapıların görünümü ile ilgili tercihlerini ifade edebilir. Önemli bir nokta da tamamlanmış uyumlu bir iç mekan yaratmak için dikkatli olmalıdır havalandırma ve klima görsel öğelerin tasarımdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.