SağlıkDişçilikte

Nasıl yetişkinlerde ve çocuklarda da diş bakımı için?

Nasıl diş bakımı için? Şüphesiz bu soru bakılmaksızın insanların çoğu gerekli zahmetli başvurmak dikkate alınmadan, ağız sağlığı problemlerine atıl olmasından, onlar prosedürleri inanıyoruz kesinlikle herkese ilginçtir. Kural olarak, kendi sağlıkları için böyle bir kaygısız tutum iyi bir şey vaat etmez ve bir kişinin yaşlılık başlangıcı o yiyecek çiğnemek ilgisi yoktu aslında muzdarip başlar. minimuma bu riskleri azaltmak için, kimse diş bakımı için nasıl bilmek gerekir. bazı basit kuralları takip ederseniz, kendi gülümseme utanacak asla.

sağlık sırları

Mümkün olduğunca az diş hekimine gitmek böylece ne durumda diş bakımı için? Bu konuda birkaç oldukça basit öneriler vardır. Bize daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Düzgün Dişlerinizi fırçalamak

Şüphesiz herkes fırçalama klasik kuralı bilir. Bu kavram bu prosedür günde iki kez, sabah ve akşam kullanılmalıdır prodelyvat.

Eğer verebileceğim tek tavsiyem geceleri bakteri aktivitesini stimüle olduğu gibi, yatmadan önce ağız hijyeni takip etmek unutmamak gerektiğidir. prosedürün süresi yaklaşık üç dakika olmalıdır.

senin diş bakımı için nasıl soru dikkate olarak, onlar sadece yemeklerden sonra ve 30 dakika sonra daha eski değil temizlenmesi gerektiği vurgulanmalıdır. Aslında ağızda yedikten sonra olumsuz yüzden yemek hemen sonra ağzınızı çalkalayın bir takip tuz, kabartma tozu ve suyun bileşimini kullanarak daha iyi etkisini, nötralize etme, emaye etkileyen birçok asitleri biriken olmasıdır.

turunçgiller, turşu ve şarap yedikten sonra diş temizliği için tavsiye edilmez. Aslında elde edilen asidik ortam emaye yapısı yumuşatmakta olduğu, yüzden daha yumuşak bir diş fırçası zarar kolaydır.

Dil bakıma muhtaç da

ağız boşluğu bakımı, potansiyel olarak çürüğe sebep olabilir bakterilerin büyük miktarda olduğu gibi, dil ve yanak temizlemek için unutma.

ayçiçek yağı

Eğer diş bakımı için nasıl bilmiyorum?

Eğer elle fırça ve diş macunu de yoksa, diş temizleme yerine ağız boşluğunu durulama bir ya da iki kez olabilir ayçiçek yağı. Bu bir bakterisid etkiye sahiptir ve zararlı dil üzerinde biriken mikroorganizmaları yanı sıra dişlerin sıkışmış yiyecek kalıntıları ortadan kaldırır. 3-4 dakika - Tedavi süresi.

Seçim diş fırçası

Ayrıca kullanmak bu ne fırça dişlerin durumunu etkiler. Kafası rahat olmalı, Villuslar - katılık yüksek derecede var. Hassas dişlerin var ya diş eti kanaması varsa, kılların, yumuşak olmalıdır. Eğer dişleri beyazlatmak için gerektiğinde Sert villi kullanılır. Sadece çürük gelişimi için hiçbir önkoşul olduğunu halinde, dişeti kanamaz.

Hesaba önemli bir gerçeği almak gereklidir: zararlı sert zamanla minesini ve diş kronik hastalıkları eziyet ve tüm yıpranacaktır ki kıllar. Herhangi bir durumda, sert bir fırça kullanımı uzun bir süre için bir ihtiyaç vardır.

kafaları dönen mekanik yollarla gelince, engelli ilk etapta yatak hastalarda ve kişilerin bunları kullanmak daha uygun olur.

ağız temizlerken aksi takdirde minesi zarar verme riskiniz çok sert fırça basmamaya - dişleriniz için bakım nasıl sorusu çok önemli bir noktadır.

Güncelleme "aracı" her üç ayda bir. Yumuşak bir kıl fırça ayda bir değiştirilmelidir.

seçimi diş macunu

makarna seçimine temel öneme sahip, dişlerin bakımı nasıl karar verirken. Tabii ki her çanta ve kişisel tercihleri kalınlığına bağlıdır. Güçlü ve niteliğine bir kişi ise sağlıklı dişler, hemen hemen her marka uyacaktır. çürük gelişimi, ya da bir kişi yüksek bir yatkınlık olduğunda Ancak, diş hassasiyeti, seçim maksimum ölçüde şu ya da bu sorunu çözmek özel ekipmanlar lehine yapılmalıdır.

diş ipi

Bu araç diş fırçası alınamıyor ağız, bu kısımlarını temizlemek için verir. Aynı zamanda, dişlerini yarardan çok zarar için dikkatli olmak için iplikler kullanılıyor. Aşırı bakım dişler sıkıca ekilir nerede göstermek için gereklidir.

Onlar herhangi bir boşluk olmadan bir ipucu, bir tek monolitik dizi olarak bulunuyorsa, o zaman mantıklı değil yukarıdaki aracını kullanın. iplik, özel olarak dişler arası yemek artıklarını ve plak çıkarmak üzere tasarlanmıştır. Onlar özel konik fırça ile ağız temiz, çok geniş ise. Floss akşamları en az 3-4 haftada kullanılmalıdır.

Dişlerini fırçalarken olamazsa ne yapmalı

El hiçbir macunu ve fırçaları olduğunda hayatta, durumlar vardır. Daha sonra ne yapmalı? diş macunu için ek bir anti-bakteriyel madde olarak tasarlanmış özel solüsyonlar, oral boşluğu durulama yardımcı olur. Bir kişinin bir pasta veya çikolata birkaç yediğinde bunları kullanmak için özellikle uygundur. bu durulama yoluyla vakaların% 99, böylece, diş taşı oluşumu riskinin azaltılması, plak kaldırır.

Ama ne sen bile ağzınızı çalkalayın olamazsa? Bu durumda, "cep" Spreyleri veya özel kullanabilir sakız. Yukarıda bahsedilen araçlar, tabii ki, kötü nefes ortadan kaldırmak için değil, bakım için yardımcı Aslında odaklanmıştır ve bu görev ile mükemmel bir iş yapmak. Buna ek olarak, kolayca bir kese ya da cep erkek ceketi sığabilecek kadar kompakt. Dikkate değer bir yemekten sonra ve günün herhangi bir saatinde hemen kullanılabilir olması. Bu araçlar diş minesinin herhangi bir zarar vermez, normal asitlik düzeyi geri yükleyin.

Günümüzde doğal sakız tüketiciye alternatif öz kullanır daha sık olarak - sedir veya çam sahası. Bu araç, asit-alkali dengesi üzerinde önemli bir etkiye sahip, fakat hafif bir antiseptik etkiye sahip değildir.

dişler için yararlı Gıda

Daha uzun diş sağlığı yardımı belirli yiyecekleri korumak. Bunlar arasında, tabii ki, meyve ve sebze, özellikle havuç ve elma bulunur. onlar kalsiyum ve florür büyük miktarda bulunmalarından dolayı dişler için yararlı kırmızı balık, peynir ve yoğurt,. diyet peynir ve kuru üzüm gibi besinler içerir eğer geliştirme, yavaşlatacaktır çürükleri - tatlı için kullanmak daha iyidir. ağız boşluğu üzerinde faydalı etkisinin de sadece plak oluşumunu engeller yeşil çay vardır, ama aynı zamanda bağışıklık sisteminin aktivitesini normalleştirmek için yardımcı olur.

Çocuklukta Özellikle diş bakımı

Tabii ki, anne ve baba diş çocuğun bakımı için nasıl sorusuna dert olamaz. Bu yetişkinlerden daha çürük bu erkekler ve kızlar daha yatkın unutulmamalıdır. Kural olarak, bir iş parçacığı tarafından kullanılmaz aslında söz değil, hemen hemen tüm bebekler hijyen uymayan ve sadece günde bir kez (en iyi) dişlerini fırçalayın. Bütün bu erken diş kaybı ve diş çürüklerine yol açıyor. Ne sorusu "nasıl bebek diş bakımı için" olduğunu hatırlamak önemlidir? Birincisi ve en önemlisi, anne kullanılan ve kaç sen tüpünden diş macunu sıkmak gerekir ne olması gerektiğini fırça açıklamak için, örnek dişlerin çocuğuyum süreci fırça etkisini göstermelidir. nasıl diş ipi ve nasıl ağız merhem durulama gerekir başa çocukları göster.

Yine, soru çocukların dişlerini fevkalade kaliteli diş macunu önemsiyorum. Tercih flor içeren bileşimler verilmelidir - bu çürük üzerine inhibe eder. oğlu veya kızı satın almak bir vitamin kompleksi hakkında danışmak, pedodonti randevu ve dişleri güçlendirmek için yardımcı olacaktır gıdaların ne sormak için zaman ayırın. Ayrıca, ebeveynler - çürüklerini önlediği - tatlı çocukların beslenmelerinde sayısını sınırlamak için ihtiyaç: böylece şeker, dondurma, reçel, yoğunlaştırılmış süt ve. Yukarıdaki davranır aşırı kullanımı, sadece diş minesinin zarar değil, aynı zamanda ekstra kilogram kümesi tehdit eder.

bebek diş Özellikleri bakım

Birçok anne-baba da dikkat edilmesi gereken bebek diş bakımı için nasıl sorunu, endişe ediyor. Ancak, bazı babalar ve anneler yanlışlıkla sorunun düşecek "geçici" dişler, ya da bu şekilde, gibi, bu tür olarak yok inanıyoruz. Elde edilen çürük ve doğası nedeniyle Bununla birlikte, çoğu durumda, yukarıdaki işlem, bir erken aşınma olabilir molar erken ortaya çıkar. Sonuç olarak, çocuk büyüyebilir çarpık dişleri. ortodontist, parantez ve diğer "ikramiye" ziyareti sonucunda sağlanan.

Oldukça ilginç ilk diş bakımı için nasıl sorudur.

Aslında, bu süreç zor değil: günde iki kez ağız tedavisi veya bu amaçla parmağına takılır özel silikon kap kullanmak, suya batırılmış hijyenik pedi kullanmak gerekir. Çocuk altı yaşında döndüğünde, bir diş fırçası kullanmak için onu öğretmek gerekir. Parlak tasarım için tercih içinde bir kuyu olun. çalışma yüzeyi, kısa (en fazla 25 mm.) olmalıdır, kılların - çok yumuşak ve sap - ve kaymaz uçlar ile koyulaştırılmış, bebek elinde bir fırça tutmak kolay olması. Diş macunu çocuğun yaşı iki yıla yakın olduğunda kullanmaya başlamalıdır. Doğal olarak, asgari aşındırıcı katkı ve florürün küçük bir miktarı ile özel formülasyonlar satın almak tavsiye edilir - lezzetleri ve meyve aromaları yerine kullanılır.

Ebeveynler sormalıyız: "Nasıl bebek diş bakımı için?" Görünüşlerine ilk günlerinden itibaren, hatta süt dişlerindeki boşluklar oluşabilir çünkü.

Dişler implantların bakımı için prosedür

Bugün, daha önce kaybedilen dişler geri yükleyemezsiniz modern teknolojiyi kullanırken implantasyon işlemi başvurmadan edenlerin büyük bir sayı. Doğal olarak, bu amaç için, sentetik malzemeler, ancak bu bile onların plak üzerinde zamanla oluşturulur. Tabii ki, soru: "diş implantları için bakım nasıl" bugün çok fazla heyecanlandırıyor.

İlk olarak, yüksek kaliteli ağız bakımı yürütmek için her gün gerekiyor. Dişlerinizi fırçalamak özel diş fırçaları, diş ipi ve superfloss kullanıyor olmalı ve iyi ışık, günde iki kez yapılmalıdır. Ben ve protez kendisi dikkatlice implant yüzeyini işlemek için gereklidir, bu yüzden. Bir kişinin dental implantların nasıl bakacağımı çok az fikri vardır ne de hatırlanmalıdır? Doğal olarak, bu prosedürün uygulanması kullanılması gerektiğini niteliksel IRRIGATOR geçtiği ağız boşluğunun bölgelere ulaşmak zor temizlenir. Diğer şeyler arasında, yukarıda sözü edilen gösterge, böylece kan akışını geliştirmek, sakızlar masaj katkıda bulunur.

Özellikler takma diş

Şu anda, protez yoluyla diş hekimleri insanlar tamamen gıda çiğnemek dönün. Protez dişlerin bakımı için nasıl soru, artık pek çok da alakalıdır. Yine, temizleme prosedürü, günde iki kez gerçekleştirmek için gerekli olduğu vurgulanmalıdır, ve bu dişin kesme kenarına sakız yönlendirilen "temizleyicileri" hareket yapılmalıdır. Fırça naylon malzemeden imal edilir bir tercih edilmelidir ve yapıştırma özel olmalıdır.

Özellikler seramik diş bakımı

Belirli bir kusur gizlemek ve dişlerin doğal işlevini geri yüklemek için birçok bugün seramik kron kullanmayı tercih ediyorum. Tabii ki, onlar sağlam yapıya sahip, ancak buna rağmen, birçok kişi seramik diş bakımı konusunda endişe ediyor. bayağılık cevabı basittir: Doğal için aynı şekilde. hakkında hatırlanması gereken tek şey, var olmayan çok fazla ağırlık taç, tavsiye edilmez diğer tarafta çiğnemek deneyin olmasıdır.

Sonuç

Onların dişlerinin durumunu izlemek için önemlidir ve çürük ufak bir şüphe de bir doktora danışmak tembel olmayın. Uygun ağız bakımı - sağlığının garantisi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.