SağlıkTıp

Nasıl vücudun metabolizmasını normale döndürmek için?

Gıda alımının işleme yapan kişinin normal işleyişi için gerekli olan enerji. Vücudun metabolizma Kalıtım bağlıdır ve bu endokrin ve sinir sistemlerinin düzenlenmesi ile ilgilidir. Bu nedenle, normalize öğrenmek için metabolizmayı, sen ihlal nedenini belirlemek gerekir.

Doktorlar metabolik bozukluk bürünebilir aşamalarında bir dizi tanımladık:

 1. Moleküler düzeyde arızalar.
 2. Hücresel düzeyde ihlalleri.
 3. tüm organizma seviyesinde organlar, doku ve yapılarına düzensizlikler.

Ayrıca metabolik bozuklukların türleri arasında ayrım: protein, yağ ya da karbonhidrat bozulmuş sindirim.

Genel bir kural olarak, rahatsız metabolizmasını geri öğrenmek için, biraz araştırma yapmak gerekir. Her şeyden önce, kan testleri ve idrar testleri. Sonra bozuklukların nedeni olan doku ve organ yetmezliği maksimum metabolizmayı oluştu neyi kurmak gerekir, hem de hücre hasarının derecesini araştırmak.

Amacıyla nasıl ayarlanacağını anlamak için , metabolizmayı araştırma bir beslenme uzmanı ve endokrinolog danışmak gereklidir çünkü. aşağıdaki gibi bir kural olarak, doktorlar tavsiye şunlardır:

 1. Halk ilaçları vücut temizlemek için gereklidir. Ve temizlik iki nokta üst üste ve son eklemleri ile başlamalıdır. Doktorunuz sizin için en uygun olan arınma yöntemi bildirecektir.
 2. Her gün, vitaminler, mineraller, protein ve karbonhidrat bir sürü yer gıdalar, yemek.
 3. Vücudun bağışıklık sisteminin seviyesini arttırın. Bu düzenli egzersiz ile kolaylaştırılır (sabah, jogging , yüzme, yoga) ve kullanışlı ve zengin vitaminler gıda kullanımı.
 4. Sinir zorlanma ve stresi önlemek için deneyin: bunlar metabolizmanın yavaşladığını uyarırlar.

metabolizmayı normale döndürme konusunda bilgi için, ayrıca iyi deneyimli şefler tarafından bilinmektedir. Sonuçta, metabolizmayı dengelemek için yardımcı gıdaların da vardır. İşte bunlardan bazıları:

 1. Yeşil çay. Sabah bu içecek bir fincan gelişmiş metabolizma için ayarlamak için vücut yardımcı olur. Yeşil çay, kan şekerini düzenler kolesterolü düşürür ve yağ yıkımını teşvik etmektedir.
 2. Saflaştırılmış su içmek. Bu içecek 250 ml miktarında aç karnına tüketilmesi gerekir. Ayrıca, iştah azaltmak için düzenli olarak yemeden önce temiz bir bardak su içilmesi tavsiye edilir.
 3. Birçok narenciye yardımıyla ve hatta bir kırmızı biberin ile metabolizmayı normalleştirmek için nasıl bilmiyorum. Ama gerçekten gerçek: Citrus - ayrıca vitaminler, mineraller ve lif açısından zengin olan metabolizmasının doğal uyarıcı. , Maddeyi vücuda ısınma ve metabolizmayı uyarır - Ama kırmızı biber kapsaisin içerir. kırmızı biber Bir çay kaşığı% 22 ortalama metabolizmayı artırır.
 4. Vücudunuzun yeterince kalsiyum, almıyorsa hangi metabolizmasının bozulmasına yol açar. Bu durumda, her gün tüketilmesi gereken tam yağlı süt.

Unutmayın istikrar üzerinde olumlu etkisi olduğunu metabolik süreçler, kepek ekmek, taze salatalık, ananas ve çikolata kullanımı.

Ve sırasını belirlemek için, vücudun metabolizmasını normale döndürmek için nasıl, sıkı bir diyet seçmek için gerekli değildir. Sadece yağ oranı yüksek gıdaların tüketimini azaltmak ve glikoz ve karbonhidratlar, vitaminler, proteinler ve lif içeren gıdaların diyet zenginleştirmek gerekir. Aynı zamanda bir endokrinolog ile danışmak önemlidir: metabolik bozuklukların nedeni tiroid bezi iltihabı olması mümkündür. Yani sağlık için dikkat!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.