SağlıkTıp

Damarlar nelerdir? yapı ve işlevi. damarlar

"Yıldız" damarlar nelerdir? bacaklar, ilk çiçeklenme "yıldız" ile ilgili varisli damarlar ve sonra cilt yüzeyinde lacivert şişmiş damarları görünüyorsa. Çoğu zaman hastalık kadınlarda görülür. İstatistiklere göre, neredeyse bir adil seks üçünde nedeniyle çekiyoruz varisli damarlar.

damarlar fonksiyonlar

Kardiyak kaslar sürekli kapalı bir dolaşım sistemi içinde kan pompalamak olan. Kalp - teker teker dahil iki nasosik. Venöz kan sağ ventrikül akciğer kılcal pulmoner arter girer dan O, kılıfı kapsar. Onlarda gaz alışverişi yoktur. damarlarda onlardan geliyor zaten arteriyel kan solunda atrium, döndürülür. Bu biter küçük dolaşım. Ve soldan - Kan sol ventrikül gider ve sistemik dolaşıma başlar yer zaten. atar ve toplardamar yana tek dolaşım sistemini oluştururlar.

Varis, varis, ya da ben ayaklarımın üzerinde alıyorum?

Varisleri hem kadınlar hem erkekler oluşur. может быть много: varis nedenleri çok olabilir:

 1. Keskin kilo alma. Hamilelik sırasında kadınların büyük çoğunluğu, hatta doğumdan sonra "gitmez" ekstra kilo, kazanıyor. Obezite ve hızlı kilo alma varis görünümüne yol açar.
 2. Hormonal kaynaklı yıkıcılık. Genellikle varis nedeni gebelik, emzirme veya menopoz döneminde kadın vücudunda meydana gelen hormonal aksamalar vardır. Hormonların bir aşırı bolluk damar tonda bir azalmaya neden ve kan pıhtılaşmasını artırır. Bu da, kan pıhtılaşması ve deformasyon damarların oluşumunu uyarır.
 3. genetik yatkınlık varlığı. Birçok kişi damarları variköz için kalıtsaldır. vasküler mukavemeti ve damarlar için genler variköz zaman, mutasyona ve bir tadil edilmiş biçimde kökenini devralınır.
 4. Ağır fiziksel iş. Çünkü güçlü dalgalanma ya da fiziksel zorlanma da varisli damarları gelişebilir. Genellikle nedeniyle hastalık inşaatında çalışan veya tutma operasyonları yapan erkeklerde görünen bu nedenle.
 5. ayakları üzerinde Düzenli yük. Bazı durumlarda, varis, kendi ayakları üzerinde günün en harcamak yani öğretmenler, postacılar, sporcular kişilerde görülür. Bunun nedeni görevi dik karın basıncı artar bulmak için ve kas tonusunu azaltır gerçeği etmektir. Bunun bir sonucu olarak, kan akışı engellenmektedir ve bacaklarda damarları genişletilmiş.
 6. Yüksek şeker seviyeleri. Diyabet damar duvarları ve vanalar zarar provoke edebilir.
 7. Kötü kan pıhtılaşma. Kan pıhtıları görünüm kan pıhtılaşmasını neden olabilir.
 8. Kabızlık. Kronik kabızlık, venöz ve intra-abdominal basınç katkıda bulunur. Bu bacaklarda dolaşım zorlaştırır.
 9. Alkol bağımlılığı. Alkol kullanımı dehidratasyon yol açar. Bu da, çıkış bozulma yanı sıra kan pıhtıları katkıda bulunmaktadır. Zamanla bu durum kan pıhtıları ve kan damarlarının tıkanmasına yol açmaktadır.
 10. Sıkı rahatsız giysiler. Sıkı giysiler kan akışını ve hareketini engelleyen vücut üzerinde Aşınmış, sonuç olarak, alt ekstremite sıkıştırma yol açar.
 11. Dengesiz menüsü. Askorbik asit, aynı zamanda, bazı vitaminler, venöz duvarları güçlendirmek için esastır.
 12. Konjenital hastalığı. Bazı kalp ve böbrek hastalığı varis nedeni olabilir.
 13. Dehidrasyon. vücutta sıvı eksikliği pıhtılaşması ve kan pıhtılarının oluşumuna yol açar.
 14. yüksek topuklu veya takozlar ayakkabı. yüksek asansörlü bir ayakkabı kullanırken alt bacak kasları kullanıldığı hemen hemen yoktur. Sabit böyle ayakkabı giyen kan durgunluk uyarır.
 15. Kan pıhtılaşması artırmak ilaçların aşırı doz. Nedeniyle bu tür fonların düzenli kullanım veya aşırı doz kan damarlarını tıkayabilir.
 16. kan damarlarının güçlü sıkıştırma. Ameliyat sırasında kan veya vücut rahatsız pozisyon kaybı da varis görünümünü yol açabilir.

Çoğu zaman insanlar ilk belirtileri varis 30-35 yıl sonra ortaya çıkar. Genellikle, insanlar hastalığın başlangıç belirtileri çok dikkat ve kendi ayakları üzerinde olduğunda yalnızca alarm sesi başlar yok "yıldız". Yani "yıldız" damarlar nelerdir? Ve böyle işaretler ortaya? Hastalığın zamanında tespiti, virüsün yayılmasını önlemek yardımcı olabilir. varisli damarlar ilk belirtileri doktorların yardım isteyin en Dolayısıyla uzmanlar önerilir.

bacaklarda varis: Hastalığın ilk belirtileri

Varislerin ilk aşamada insanlara çok endişe vermez. Hastalık önemli rahatsızlığa yol açar Bu nedenle, yalnızca birçok doktora gidin.

"Yıldız" damarlar nelerdir? Ya belirtiler? Için varislerin ilk aşamada aşağıdaki belirtiler ile karakterize edilir:

 • Örümcek damarlar.
 • ayak bileği bölgesinde şişme.
 • Bacak ağrısı ve yorgunluk.
 • ağırlık hissi.

İkinci aşamada, hastalar hissetmek:

 • Distansiyonu ve bacakların alt kısmında ağırlık bir belirgin duygu.
 • ağrı artırılması, varisli damarlar şişer.
 • Hatta kısa bir yürüyüş yorgun bacaklar sonra.
 • Bacaklar "run titreten." Viyana, fotoğrafları doğrudan şişer doktorun ofisinde görülebilir.
 • ayakları üzerinde Bazı yerlerde genişlemiş damarları görünür.
 • Buzağılar nedeniyle kramp gece acı.

varis üçüncü aşaması için karakterize edilir:

 • sakküler açılımlar ve nodüller.
 • dermatit gelişimi.
 • Şiddetli şişme.
 • Damarlar dolambaçlı ve şişkin hale gelir.
 • Bu pigmentasyon görünür.
 • Ağrı Sendromu hareketini engeller.
 • Saç sonbahar, kırık çivi.
 • Sık nöbetler.

Hastalığın tüm işaretler kötü varis dördüncü ve son sahnede. Zamanla, hayatı tehdit komplikasyonların bir dizi gelişmekte.

Nasıl varis tedavisi için ayakları üzerinde?

Aşağıdaki yöntem ve araçları kullanmak mümkün varisler doktorların tedavi için hastalığın evresine tavsiye bağlı:

 1. Jeller, merhemler ve kremler. damarları görünür olduğunda, ilk aşamada, bu dış araç hastalığı ile baş edebilmek için, ancak pratikte işe yaramaz çalışan varis oluşturur.
 2. Bir sıkıştırma giysi. Tayt, çorap ve özel kumaş çorap varisli damarlar karşı mükemmel bir profilaktik olarak kabul.
 3. Hidroterapi. Sıcaklık değişimleri damarların genişlemesini ve konstriksiyona teşvik. Bu, elastikiyet seviyesindeki bir artışa yol açar. işlem banyolarında sıcaklık 20 ila 40 derece arasında değişir. Nedeniyle hastalığın erken evrelerinde bu varisler neredeyse tamamen yok olur.
 4. İlaçlar. Sadece bu durumda olumlu bir sonuca yol açtığı için varisli damarlar tedavi, kompleks olmalıdır. ilaç kullanımı sadece hastalığın belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur, ama aynı zamanda damarları çıkıntılı uzuvları kurtulmak için.
 5. Lazer. Kan lazer dalga boyu emer ve hasarlı damar iyileşme var hangi nedeniyle ısı yayar. Lazer nişan dalga fonksiyonu, bu yüzden varislerin hasarlı bölümler etrafında sağlıklı bir cilt zarar vermez.
 6. tedavi cerrahi yöntemi. Genellikle, ameliyat sadece varis gelişmiş formları olan hastalar için temel olarak gereklidir. flebektomi denilen Operasyonu, 2 saatten daha biraz daha az sürer. o hastanın vücudunda tamamlandığında küçük yara izi vardır.

varisli damarlar ile başa çıkmak için popüler yolu

Dövüş varisler dahili veya harici maddeler kullanabilir. Ancak, halk ilaçları hastalığın erken evrelerinde hastalığı olan anlaşma yardımcı olabilir unutmamalıyız.

"Yıldız" damarlar nelerdir? Ve hazırlaması? dış mekan kullanımı için halk ilaçları:

 • Elma sirkesi. Elma sirkesi sadece mükemmel şişlikleri giderir inanılır, aynı zamanda kan damarlarının duvarlarını güçlendirir edilir. sirke batırılmış bir pamuk ile etkilenmiş alanların günlük silme, varis önünü kesmek ve hastalığın ilk belirtileri ortadan kaldırabilir.
 • Bal maskesi. Bal eşit doğal kumaşlar uygulanır ve daha sonra bacaklarını sarılır. Sıkıştırmak bandaj sabit ve 2 saat süre ile muhafaza edilir. işlem birbirini takip eden 4 gün boyunca tekrar edilir. Aynı zamanda tedavi giderek artmaktadır ve günde 4 kompres gecede bırakılır.
 • Fıstık ezmesi. Amacıyla damar düzenli fıstık ezmesi ile bulaşmış konuştu, varis kurtulmak için. kendin olabilirsin terapötik ilaç hazırlayın. Bu kıyılmış ceviz olgunlaşmamış 40 ° C, zeytin yağı ve ısıtıldı döküldü için Elde edilen sıvı, bir cam tabak içine dökülmüştür ve 1 ay süreyle infüze edildi.

tedavisi için Yurtiçi çareler:

 • Elma infüzyon. Üç Antonovka 8 parçalar halinde kesilir ve tavaya kayması gereken, kaynar su, bir litre dökün. Daha sonra, kap kapağı, sarma kapalı olmalıdır ve 4 saat boyunca bekletin. Sonra elma potoloch ve 1 saat daha ayakta durmaya vermek gerekir. Elde edilen bileşim, 200 ml için günde 2 kez filtre ve içmek için gereklidir.
 • Sarımsak ve bal karışımı. püresi sarımsak 700 g bal 1 kg karıştırılmalıdır. Ortaya çıkan kompozisyon 5 gün boyunca oturmak gerekir. İlaç yemekten önce 30 dakika süreyle alınır. Bir zamanlar varisli damarlar olan bir hasta 1 saat yemelisiniz. kaşığını. Tedavinin gidişatı tesisat tamamlandıktan sürece sürer.

Özetlersek

ayakları üzerinde ortaya varis, kronik hastalık türü ile de ilgilidir. hastalık oluşur ve bu nedenle kan akımı venöz basınç artışı sırasında. Çoğu zaman bu hoş olmayan hastalık bir arabanın tekerleği veya bilgisayarda çalışan bütün gün geride çok zaman geçirmiş olanlar, yani hareketsiz bir yaşam tarzı lider insanları etkiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.