SağlıkTıp

Pankreas

Pankreas, organ lobüler olup. Sindirim sisteminin bir parçasıdır. Pankreas önemli fonksiyonları bir numarası vardır. tahsisi dahil Kurumu pankreas suyu, karbonhidrat, protein ve yağ gıdaların sindirimi esastır. Pankreas aynı zamanda, hem de diğer organ ve sistemlerin çalışma için hormon gövdenin (insülin ve glukagon) karbonhidrat metabolizması sentezinin düzenlenmesi için sorumludur. küçük bir boyutu vardır bu bedende, varlığı, bir kişinin gastroenterolojiste bir resepsiyonda, bir kural olarak, hatırlar.

kadarıyla pankreas acıyor?

ağrı neden olan en yaygın etiyolojik faktörler arasında, ilk etapta pankreatit olduğunu. gövde içinde meydana gelen bu enflamatuar proses. Pankreatit, akut ya da kronik programı olabilir. hastalığın kronik doğası zamanında tedavi yokluğunda olur. Bu durumda, pankreas tamamen çökebilir.

Ayrı pankreatit, ağrı sendromları, özellikle akşam ve gece, değiştirme işlemi ihlali, alkol ve sigara, aşırı yemek aşırı kullanılması durumunda ortaya çıkabilir, not edilmelidir. Ağrı oluşabilir uzun süreli hormon (kortikosteroidler, östrojenler) tedavisi ve bazı antibiyotikler (bazı tetrasiklinlerin). Ağrı da özellikle, safra kesesi ve safra yolları, yaşla ilgili organın değişikliklerin, safra kanalı tıkanıklığı ve safra taşı ile enfeksiyon (viral, bakteriyal, Helmint) sindirim sistemi hastalıkları ile ilişkili otoimmün hastalıklar, bir arka plan oluşur.

Nasıl pankreası acıyor?

Gözlemler orada sık sık mide bölgesinde ağrı ve sol üst kadranda ve geri verdiğini göstermektedir.

Akut pankreatit , kronik fazla acı daha büyük bir yoğunluk ve ciddiyeti ile birlikte. Genellikle öğürme eşliğinde keskin, kesme karakterine sahiptir. Bazı durumlarda, akut pankreatit bir saldırı arka planı ölümcül olabilir. Bu durumda ölüm ağrılı şok kaynaklanır. Ağrı ilk belirtileri bu tür etkileri önlemek için aramak gereklidir "ambulans". Uygulamada görüldüğü gibi, akut pankreatit ağrı kısa ömürlü değildir. Önümüzdeki profesyoneller karnına soğuk kompres uygulayabilirsiniz önce. Tipik olarak, saldırı bir sonucu olarak ortaya çıkan alkol zehirlenmesi veya aşırı yemek yeme.

Kronik pankreatit ağrısı olan ağrıyan, mat doğası ile birlikte. Ağrı hastalığın akut bir şekilde aynı bölgede lokalize olur. Bu tıkanma, halsizlik, ishal belirtilmektedir. Böyle bir durum sıklıkla aşırı yemek sonucudur. Bu durumda, ürünlerin herhangi aşırı besleme nedeniyle sindirim enzimleri normal salgısı ihlali nedeniyle, sonuçta zararlı hale gelir.

Kronik pankreatit ağrı diyet veya ani hareketler gerçekleştirerek ihlal meydana geldiği unutulmamalıdır. Buna ek olarak, saldırıların meydana geldiğinde durumlarda bir dizi ortaya zaman fiziksel yorgunluk ve zihinsel aşırı yorgunluk.

Ağrıya ek olarak, pankreatit şişkinlik, ağırlık hissi ortaya. rahatlama kusma varsa, kural olarak, oluşmaz.

Hastalığın erken tedavi eksikliği ciddi komplikasyonlara neden olabilir nekroz şeklinde , pankreas ve ölü hücreleri, sarılık, asit (karın boşluğunda sıvı toplanması) ile dolu boşlukların oluşumunu (vücudun yok).

Pankreatit Tedavi genellikle uzun atanmış, ama mümkün ölümcül sonuçlar önlemek için yapar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.