FormasyonÖykü

Kiev Rus': eğitim ve tarih

Kiev Rus - Ortaçağ Avrupa tarihinin istisnai bir fenomen. Doğu ile Batı medeniyetleri arasındaki coğrafi orta işgal, bu tarihi ve kültürel temasların en önemli alan haline ve komşu halkların bir iç kendi kendine yeten değil, aynı zamanda önemli etkisi temelinde sadece oluşturmuştur.

aşiret ittifaklar oluşumu

Devlet Eğitim Kiev Rus ve zamanlarda köklü çağdaş Slav halklarının oluşum kökenleri Doğu ve Güney-Doğu Avrupa'nın büyük kısmının VII yüzyılın sonuna kadar süren Slavlar, Büyük Göç başladığında. Slav topluluğu yavaş yavaş, doğu batı, güney ve kuzey Slav kabile sendikalar içinde parçalanmadan önce Tek. Ben th ortasında. Modern Ukrayna sınırları içinde Slav kabileleri Antsky ve Sklavinsky Birliği varolmuştur. V yy içinde çökertilmesi sonra Hunlar ve Batı Roma İmparatorluğu Karıncalar Birliği'nin son kaybolduğu kabilesi Doğu Avrupa'da önemli bir rol oynamaya başladı. Avar kabilelerinin istilası durumunda oluşan bu birliği vermedi, ancak devlet oluşumu süreci durduruldu edilmemiştir. Slav kabileleri yeni topraklar kolonize ve kabilelerin yeni ittifaklar oluşturmak üzere birleşirler.

Başlangıçta, kabilelerin geçici, gündelik birlik var - düşmanca komşular ve göçebelerin karşı askeri kampanyalar veya savunma için. Yavaş yavaş komşu boylarının benzer kültürü ve formu ile ilişki. toprak ve daha sonra bu durum Kiev Russ oluşumu gibi bir yönteme yol açmıştır prensliğin - Son olarak, ilişkilendirme toprak protogosudarstvennyh türü kurdu.

Kısaca, Slav boylarının bileşim

aşiret ittifakı - Çoğu modern tarihsel okulların büyük bir Slav etnik yapışkan toplumun çöküşü ve yeni bir sosyal oluşum ortaya çıkmasına, Rus Ukrayna ve Belarus halkının başlayan bilincini bağlar. Slav kabileleri kademeli yakınsama Kiev Rus devlet meydana getirmiştir. Devlet eğitim VIII yüzyılın sonunda hızlandırıldı. Yedi siyasi ittifaklar gelecekteki güçler topraklarında kuruldu: dulibov, Drevlyane, Hırvatları, Glades, Ulichi, Tivertsy, siveryan. İlk birisi ilçesinde toprakları doldurmak kabileleri birleştirerek, Dulibsky Birliği geldi. Batı'ya Doğu'da Gorin. Vosvos. En elverişli coğrafi konumu orta Dinyeper Nehri'ne topraklarını işgal ormanlarını kabile vardı. Nehre kuzeydeki huş tavuğu. güney Irpen ve Ros. Kiev Rus antik devletin oluşumu bu kabilelerin topraklarında gerçekleşti.

Hükümetin ılkelennin çıkması

aşiret işbirliği oluşumu koşulları askeri ve siyasi önemini büyüdü. askeri üretim ayrılan aşiret liderlerinin kampanya ve teröristlerin ele geçirilen çoğu - bir ücret karşılığında liderleri hizmet profesyonel askerleri silahlı. Onlar ücretsiz erkekler, savaşçı veya halk ücretleri önemli idari ve sivil konuları çözer (Odası), önemli bir rol meclisleri oynamıştır. Bu odak gücü elinde aşiret liderliği tabakası ayrılır. Bu tabakanın bileşimi boyarlar oluşuyordu - danışman ve yaklaşık Prince, kendilerini ve tutucular prens.

İzolasyon Polyansky Birliği

Özellikle yoğun halk eğitim süreci zemin Polanski aşiret beylikleri üzerinde gerçekleşiyor. sermayesini - O Kiev değerini büyüdü. prenslik yüce güç soyundan Polyansky aitti Prens Kyi.

VIII ve IX cc arasında. prenslik yılında temeli ilk on çıkması için gerçek politik ön şartları geliştirdik Slav devleti, daha sonra Kiev Rus adını aldı.

adının Eğitim "Rus"

Verilen "Rus toprağı gitmiş" sorusu, tarihçi Nestor tarafından, bu çok gün net bir cevap bulamadık. Bugün, adı "Rus" kökeni hakkında çeşitli bilimsel teoriler tarihçiler arasında yaygındır, "Kiev Rus". Bu ifade oluşumu derin geçmişte yatmaktadır. hesaba sadece Kiev, Chernigov ve Pereiaslav arazi dikkate alarak - Geniş anlamda, bu terimler dar tüm Doğu Slav topraklarının açıklamasında kullanılmaktadır. Slav kabileleri arasında, bu isimler çoğaldı ve çeşitli yer adlarının daha da yerleşmiş. nehirlerin Örneğin, adları - lastikler. Ros, vd., Aynı Slav topraklarına Naddniprianshchyna içinde ortamda ayrıcalıklı bir konuma aldı bu halklar olarak seçilmiştir. Bilim adamlarına göre, Birlik Polanski parçasıydı kabilelerinden birinin adı, Polyansky Russ kendilerini aramaya başladı sosyal birliğin çiy veya Russes'un ve daha sonra sadece ucu oldu. IX yüzyılda antik Rus devletinin oluşumu ile sona erdi. Kiev Rus' ortaya çıktı.

Doğu Slavlar toprakları

Coğrafi olarak tüm aileler ormanda ya ormanda yaşıyordu. Bu doğal alanlar yaşam için ekonomi ve güvenlik gelişmesi için elverişli idi. Bu orta enlem, ormanlarda ve orman Kiev Rus devletinin oluşumunu başladı.

Slav kabileleri güney grubunun genel düzenlemesi önemli ölçüde komşu halklar ve ülkeler ile ilişkilerinin doğasını etkiler. Antik Rus ikamet ettiği bölge Doğu ve Batı arasındaki sınırda bulunan edildi. Bu topraklar antik yollar ve ticaret yollarının kavşak noktasında yer almaktadır. Ama ne yazık ki, bu alanların akınlar ve baskınlar onları savunmasız yapar açık ve korumasız doğal bariyerler vardı.

Komşularla İlişkiler

VIII VII fazla yüzyıllar. yerel halk için ana tehdit Doğu ve Güney yabancı halkları idi. Güçlü bir devlet, Kuzey Karadeniz ve Kırım steplerinde bulunan - eğitim alanında özel önem, Hazar Hanlığı idi. Slavlar Hazarlar ilgili olarak biz agresif bir tavır sergiledi. ve alanı - Birincisi, bir haraç ve Vyatichi siveryan ve daha sonra dayatılan. Hazarlar ile mücadele işlem gören kabile ittifakı, Polanski kabilelerin birleşmesi katkıda bulunmuş ve Hazarlar ile mücadele etti. Belki de Slavlar Hazarların başlık efendisi geçti - Hagan.

Önemli Bizans ile Slav kabilelerinin ilişkileri vardı. Defalarca Slav prensler savaşmış ve güçlü imparatorluğun ile işlem gören ve hatta bazen onun askeri ittifaklar içine girdi. Doğu Slav halklarının Batıda Slovaklar, Polonyalılar ve Çekler ile ilişkileri sürdürdü.

Kiev Rus durumunun oluşması

Siyasal gelişim Polyansky saltanatı sonradan adı "Rus" atandı VIII-IX yüzyıllarda, halk eğitimi, başında ortaya çıkmasına yol açmıştır. Yeni güçlerin başkent tarihçiler XIX-XX Sanat Kiev oldu gibi. Onlar "Kiev Rus" onu aramaya başladı. ülkenin eğitim onlar drevlyans, siveryane ve açıklığa yaşadığı Orta Dinyeper, başladı.

Rusya hükümdarı Kagan (Haka) unvanı, eşdeğer Rus Grandük vardı. Böyle bir başlık sadece Prens kabile birliği yukarıda sosyal ayakta tarafından efendi, kim giyebilir açıktır. güçlendirilmesi üzerinde yeni hükümet aktif askeri faaliyetlerini gösterdi. VIII'in sonunda. Russ Polyansky Prens Bravlin Kırım sahil saldırarak Surozh ve Korsun kıvranma yakalanan açtı. 838 yılında Rus Bizans geldi. Bu yüzden doğu imparatorluğunun diplomatik ilişkilerini yayınlandı. Kiev Rus Eğitim Doğu Slav devleti büyük bir olay oldu. O zamanın en güçlü ülkelerinden biri olarak tanındı.

Kiev Rus ilk prensleri

kardeşler dahil Rusya temsilcileri Kievich hanedanı, hüküm Askold ve Dir. Askold - belki de ilk önce Karaca ve hüküm olsa Bazı tarihçilere göre, bunlar, eş-hükümdardı. İsveçliler, Danimarkalılar, Norveçliler - O günlerde, Dinyeper üzerinde Normanlar ait kadroları vardır. Bunlar ticaret yollarını korumak için kullanılan ve baskınlarda paralı asker olarak bulundu. 860 Askold yılında Kostantinopol deniz kampanyası devam 6-8000. Man, bir ordu başlığı. Hıristiyanlık vaftiz edildi ve Kiev Rus sürebilir yeni bir din, getirmeye çalıştık - Bizans'ta olan Askold yeni din ile tanışmış. Eğitim, yeni bir ülke tarihinin Bizans filozof ve düşünürlerin etkisini hissetmeye başladı. Rusya İmparatorluğu topraklarında rahip ve mimarları davet edildi. soylular arasında ve halk hala putperestliğin güçlü etkisi oldu - Ancak bu önlemler Askold çok başarı getirmedi. Bu nedenle, Hristiyanlık Kiev Rus yılında sonradan geldi.

tam teşekküllü kamu-politik yaşamının dönemin - Yeni devletin oluşumu Doğu Slavların tarihinde yeni bir dönemin başlangıcını tanımlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.