SağlıkMüstahzarlar

Tabletler "Tsiprolet" - antibiyotikler veya olmasın? "Tsiprolet": okumalar, yorumlar, analog ve yan etkileri

"Tsiprolet" - bir antibiyotik veya olmasın? Bu sorunun cevabı, makale için sağladığı malzemelerden öğrenecektir. Onlar herhangi bir yan etkisi ve kontrendikasyonları varsa biz de o kadar değiştirilir ve edilebilmektedir daha, söz konusu ilacın kullanıldığı amaçlar anlatmak.

bileşim ve şekli,

"Tsiprolet" - siprofloksasin gibi bir aktif maddedir dahil antibiyotikler, grubudur. Buna ek olarak, ilaç enjekte edilebilir su, şeklinde ek bir madde içeren , hidroklorik asit, bir çözelti içerisinde disodyum edetat, sodyum klorür ve benzalkonyum klorür.

Ne formda ilacı "Tsiprolet" satın alabilirim? Antibiyotikler çeşitli formlarda üretilmektedir. adı geçen ilacın ile ilgili olarak, infüzyon, göz damlaları ve tabletler için bir çözelti olarak kullanılabilir.

farmakolojik özellikler

"Tsiprolet" - bir antibiyotik veya olmasın? Tabii ki, evet. Başlıca deystvuyuschimveschestvom siprofloksasindir. Bu bileşen, florokinolon türevidir.

Çalışma prensibi, DNA giraz önlenmesinde ilaç olarak kabul edilmektedir bakteriyel hücreler. Bu etki, mikrobiyal büyüme ve büyüme yavaşlaması, hem de DNA sentezinin bir ilaç bozulmasına yol açar.

Tedavi "Tsiprolet" ilaç sonra neler olabilir? mikrobiyal hücrelerin çıkan işaretlenmiş morfolojik değişikliklere neden Antibiyotikler öldürülür. bu ilacı bakterisidal etkisi bölünmesi sırasında değil, aynı zamanda Gram-negatif mikroorganizmalar geri kalan kısmında değil sadece.

Gram-pozitif bitki örtüsü gelince, o zaman bakterisidal etkisi sadece hücre bölünmesi sırasında görünür.

Bir kişinin olumsuz ilaç "Tsiprolet" etkileyebilir mi? Antibiyotikler her zaman karaciğer ve sindirim sisteminin diğer organlara zararlıdır. Ancak, mikroorganizma hücrelerinin, DNA girazı içermeyen unutulmamalıdır. Bu gerçek vücut üzerinde ilaçların toksik etkileri ihtimalini ortadan kaldırır.

Bu ilaç diğer antibakteriyel maddelere karşı direnç neden olmaması diyemeyiz. "Tsiprolet" aerobik flora göre, enterobakteriler, gram-negatif bitki, klamidya, Lister, Mycobacterium tuberculosis, Yersinia, Campylobacter, proteinler ve diğer mikoplazmalar özellikle etkindir. Söz konusu ilaç, bakteriyostatik ve bakterisidal etki gösterirler etmez bahsedilen treponemu pallidum (sifilis yani neden olan madde).

farmakokinetik parametreler

İlaç, "Tsiprolet" absorbe edilip? Bu grubun Antibiyotikler oldukça sindirim kanalından hızla emilir. Bu ilaç kemik dokusu, tükürük, kas sistemi, deri, lenf, safra, böbrek, akciğer, bademcik, karaciğer, akciğer zarı, karın zarı, yumurtalık ve sperm içine nüfuz edebilir.

böbrekler (yaklaşık% 50-70) aracılığıyla ilacı gösterilir. Ayrıca, ilaç dışkı (% 20) ile birlikte çıkar.

Endikasyonları

Neden bir ilaç "Tsiprolet" gerekiyor? Antibiyotikler (ilaç yorum aşağıda gösterilecek) birçok hastalık için reçete edilir.

Bir ilaç aşağıdaki durumlarda özellikle etkili manifestolar kendisi olduğunu kabul:

 • üst solunum yolları hastalıkları (örneğin, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, faranjit, mastoidit, sinüzit, sinüzit);
 • Solunum sistemi (örneğin, sistik fibroz, bronşektazi, bronşit, pnömoni, boğaz ağrısı) bakteriyel yok edilmesi;
 • Genitoüriner sistem (örneğin, salpenjit, sistit, piyelonefrit, ooforit, boru şekilli apse, adneksit, prostat, bel soğukluğu, klamidya, kankroid, pelivioperitonite, piyelit) hastalıkları;
 • deri lezyonları (ör, selülit, abse, yanıklar, enfekte ülserler, yara);
 • sindirim sistemi hastalıkları (örneğin, peritonit, tifo, salmonelloz, intraperitonal apseler, Yersiniosis, Campylobacteriosis, kolera, şigelloz);
 • Kemik ve eklem hastalıkları (örneğin, sepsis, septik artrit, osteomiyelit).

Şimdi ilaç "Tsiprolet" kullanılabilir hangi amaçla biliyorum. anjin olarak çok iyi olur. Ancak genellikle, böyle bir ilaç ameliyat sonrası enfeksiyon lezyonların önlenmesi için reçete edilir.

göz şeklinde ilaç konjunktivit, blefarit, arpa kullanılan düşer.

Kontrendikasyonlar

Biz kontrendikasyonlar dikkate olsun antibiyotik vardır? herhangi bir ilaç olduğu gibi, ilaç "Tsiprolet" kullanılmak üzere bazı kısıtlamalar bulunduğundan. O (yani reşit öncedir) pediatrik hastalarda kullanılmaz. Bu şu anda çocuk oluşturmuştur olmasından kaynaklanmaktadır iskelet sistemi ve genel olarak iskelet.

Ayrıca, antibiyotik ajan siprofloksasin'e ve emzirme sırasında gebelik, hoşgörüsüzlük kadınlara almak yasaktır.

serebrovasküler, psikiyatrik bozukluklar, serebral dolaşım bozuklukları, epilepsi, epilepsi sendromu, şiddetli böbrek hastalığı ve karaciğer, aynı zamanda, yaşlı kişiler bu ilaç sadece bir uzmana danışarak reçete zaman.

Kullanım Yöntemleri

Nasıl ilacı "Tsiprolet" almak için? Antibiyotikler (daha sonra ismini vermek ilacın bir analog) tıbbi muayene sonrasında yalnız reçeteyle kullandı.

Tabletler oral olarak günde üç kez 250 mg alınır. hastada hastalık ciddi bir tabiata sahip, doz, 0.5 veya 0.75 gram yükseltildi.

7-10 gün süreyle 0.25 ya da 0.5 gram günde iki kere tatbik ürogenital sistem, ilacın enfeksiyonları için.

0.25 veya 0.5 gramlık bir miktarda, tek başına kullanılan karmaşık olmayan gonore tabletlerde.

gonokoksilerin tedavisinde ilaç olarak (ve chlamydia ile mycoplasmosis) ilaç (7-10 gün) her 12 saatte 0.75 gram uygulandığında.

kankroid hazırlanması 500 mg arasında bir miktarda, günde iki kez kullanıldığı zaman.

Tabletler "Tsiprolet" yutulmak ve sıvı ile yıkanmış.

Eğer göz damlası şeklinde bir ilaç olarak atanmıştır, bu 1-2 damla için her 4 saatte telkin edilmelidir. 2 ile uyuşturucu kullanımının ciddi lezyonlarda 60 dakikada düşer.

antibiyotik kullanımı, hastanın iyileşme olarak frekans ve dozaj sınırlayabilir.

"Tsiprolet" çözüm olarak, yarım saat intravenöz (0.2 g) olarak uygulanır. osteomiyelit tedavisi yaklaşık iki ay sürebilir.

ilacın intravenöz kullanım sonra tablet şeklinde geçiş vardır.

Antibiyotik "Tsiprolet": yan etkiler

Kesinlikle "Tsiprolet" dahil olmak üzere tüm antibiyotikler, sahip yan etkileri. Bu nedenle, sadece reçete üzerinde alınmalıdır.

En sık tecelli olumsuz etkileri arasında şunlar sayılabilir:

 • aşırı terleme, uykusuzluk, senkop, baş dönmesi, serebral arter, heyecan, migren, yorgunluk, çeşitli psikotik reaksiyonlar, periferik paralgeziya, kafa karışıklığı, kabus, depresyon, uzuv, halüsinasyonlar, tremor trombozu intrakraniyal basınç artışı;
 • kusma, kolestatik sarılık, ishal sendromu, iştah, gaz, gepatonekroz, epigastrik ağrı, şişkinlik, bulantı, hepatit azalmış;
 • kaybı, lökositoz, kulak çınlaması, granülositopeni, tat bozukluğu, anemi, diplopi, taşikardi, düzensiz kalp atışı, kan basıncındaki düşüşü işitme;
 • alerjik tepki, eklem ağrısı, döküntü, artrit, tenosinovit;
 • poliüri, böbrek işlev bozukluğu azotovydeitelnoy, dizüri, interstisyel nefrit, glomerülonefrit, hematüri, kristalüri.

Fiyat ve analoglar

birçok benzersiz "tsiprolet" vardır. Benzer bir bileşim ile, aşağıdaki ilaçlar içerebilir: "Aloxe", "Medotsiprin", "Floximed", "Ifitsipro", "Tsiloksan", "Tsipronat", "Tsiproksol", "TSifran", "Tsipromed" "Siprofloksasin", " Tsiprofarm "" Tsiprol "ve diğerleri.

Fiyat olarak, o zaman ilaç çok yüksek değildir düşünülmektedir. 500 mg tablet 110 ruble satın alınabilir (10 adet).. Maliyet göz damlası ve enjektabl solüsyon 60-150 ruble arasında değişmektedir.

tıbbi tesisin Yorumlar

"Tsiprolet" antibiyotik değerlendirme çoğu olumludur. Bu ilaç çeşitli hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Ancak, yalnızca aşırı durumlarda alınabilir unutmayın.

Birçok hasta bu ilacı ve negatif geribildirim. Tipik olarak, baş dönmesi, zayıflık ve solunum depresyonu şiddeti gibi yan etkilerin ortaya çıkması ile ilişkilendirilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.