SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Askariasis. Semptomlar. Helmintik istilasının tedavisi

Askariasis - bir hastalık, parazit enfeksiyonların türüdür. O denilen yuvarlak solucan insanlar parasitize nematod. Askariasis - iki aşamadan oluşur bir solucan istilası. Erken, alerji eşlik eder ki, bunlardan ilki. Geç faz mide-bağırsak sisteminin lezyonlarla karakterize edilir.

İşaretler Helmintik istilasını erken bir aşamada

Sadece gösterdi durumda askariyaz belirtileri, tedavi uzmanı gözetiminde yapılmalıdır. Helmintik istila bu tür ortaya çıkması belirtileri güçsüzlük ve halsizlik hissi hakkında hasta şikayetleri vardır. Bir kişi çok çabuk yorulur ve çalışmaya devam edemez. Aynı zamanda gösteri ve askarislerinin diğer belirtilerin de.

Kesin tanı koymak sonra belirtiler diğer rahatsızlıkları için ortak olduğundan hastalık tedavisi, başlatılmalıdır. Yani, bir askarislerinin erken evre kanlı kirlilik mevcut olduğu baş ağrısı ve öksürük neden olur. helmintiyasis ateş Bu tür cilt döküntüleri ürtiker görünüm olarak benzer olan görünür. askarislerinin enfeksiyonun erken aşamada yoğun doğası ile akciğerleri etkiler. Aynı zamanda göğüs ve nefes darlığına ağrıları vardır. bu tür askariazis semptomları durumunda kalması halinde, tedavi vb pnömoni ortadan kaldırılması, bronşit, paralel gerçekleştirilir Bazen erken o Helmintik enfestasyonlar kesintiye karaciğer, kalp ve kan damarları üzerindeki.

Semptomlar İkinci faz askariyaz

Hastalığın sonraki aşama da Helmintik işgal aşikar bir belirti vermeden gelişebilir. Gastrointestinal sistemde disfonksiyon ile karakterizedir. iştah kaybı, bulantı, kaybı aşırı tükürük salgılanması, özellikle sabahları - Böyle belirtiler askaris gösterir. Tedavi, bu patolojinin karakteristiği olan, aynı sorun diyare, kabızlık, gerçekleştirilir.

Çocuklarda Helmint istilası bu tip karın güçlü emek benzeri ağrılar ile kendini göstermektedir. Onlar hiçbir belirgin nedeni ile genç hastaları rahatsız ve genellikle dijital muayene oluşur. Hastalar şişkinlik ve bağırsaklarda yabancı bir şeyin hareket duygu şikayetçi.

Bu hastalığın evresine yetişkinler Askariasise belirtileri ağrı olarak ifade edilmiştir. Onlar bunun mevcut bölge göbek up veya sağdan orta hatta meydana gelir.

Sadece erken evresinde ve geç faz karakteristik askariazis alerji, deri döküntüleri gibi. Genellikle hasta kırmızı kan hücresinde hemoglobin azalır.

Vasküler sistem ve kalp fonksiyon bozukluğu, hastanın venöz ve arteriyel basıncın düşme olarak ifade edilir.

hastalık tedavi

Bulaşıcı hastalık hekim angigelmintnym ilgili özel hazırlıklar atandı. Onların listesi "Vermoxum", "Dekaris", "Gelmintoks" ve diğerleri gibi ilaçlar içerir. hepsi vücuttan parazitlerin çıkarma katkıda bulunur. ve paraziter oksijen yöntemi giderilmesinde etkilidir.

Askariasis. tanılama

Daha önce belirtildiği gibi, askarislerinin geliştirme belirtiler çeşitli eşlik eder. istila Bu tip başarılı tedavisi için doğru teşhis edilmesini gerektirmektedir. onun uygulanması hekimler için hem klinik hem de çeşitli laboratuar verilerinin toplanması güveniyor.

Kanın genel bir analizini ve varlığını cal solucanlar belirtileri açısından incelenir eder parazit tespit etmek. Etkili göğüs röntgeni yürüten.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.