Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl su darı pişirmeye? Tarifler, fotoğraflar, tavsiyeler

Bu yüzden et veya balık için bir garnitür olarak, genellikle her zamanki patates püresi veya makarna servis varsayılmaktadır. Ama ana yemek için ek olarak, çok daha faydalıdır tahıllar, kullanabilirsiniz. Ve onları oldukça basittir pişirin. Örneğin, düşünün nasıl akdarı pişirmeye suyu. Ama pişirme başlamadan önce istenilen özelliklere sahip mağaza kaliteli hububat satın gerekir. Bu amaçla, bu makale bazı rehberlik sağlar. Ayrıca çeşitli yemek tarifleri sunuyor.

Buğdayın Faydalı özellikleri

Yanlışlıkla bu tahıl buğday üretimi kullanılan inanıyordu. darı - Aslında, hammadde sözde "Doğu'nun ekmek" dir. Atalarımız faydalı özelliklerini takdir ve doğal bir eczane olarak kabul edilir. buğday protein içeriğine göre buğday ve pirinç üstündür, bu lif ve faydalı yağlar açısından zengindir. Bittiği öğün düzenli tüketimine zehirli ve diğer zararlı bileşiklerin atılımını arttırır. Doktorlar yararlı mikroorganizmaların "resüsitasyon" ve flora kurtarma için antibiyotik aldıktan sonra darı dahil etmek için bir diyet önerilir. Ama bunun yararlı bir ürün yapmak için o kadar basit değil, çıkıyor. Sen darı yemek pişirmeyi bilmek gerekir. Ve bunun için, hububat için mağazaya gidiyor, farklı çeşitleri ve bunlara karşılık gelen özellikleri ile tanımak.

Böyle farklı akdarı

Nasıl lapası pişirmek için darı farklı tip ve tutarlılık? Bunu yapmak için, yüksek kaliteli tahıllar satın almak önemlidir.

Paketleme. hemen görsel olarak "gözle" kıç değerlendirmek edebilmek için, şeffaf bir torba içinde paketlenmiş darı, seçim için daha iyidir.

hububat Shades. Renk taneleri hemen hemen turuncuya beyazımsı sarı arasında olabilir. daha parlak ve daha sarı popo, daha lezzetli onun lapası çık. Koyu ufalanan taneleri yemek yapmak ve maksimum ışık sindirilmiş severler için idealdir "gruel."

sınıflar:

- Pshenko-Dranets. pratikte onlarla işlenmez Bu kepekli tahıllar, tek renk filmi kaldırıldı. Darı karakteristik parlaklığı vardır. Damakta çok hissedilir acı yoktur. Gerekli tüm maddelerin maksimum korumak için, her türlü en yararlı.

- kumlu. Nukleoli plenochek ve kısmen amniyotik membran muaftır. Sarı renk doygunluğu, parlaklık hiçbir tohum var. Bu arpa, hızlı sindirimi daha kolay pişirilir. porridges ve güveç hazırlanması için idealdir.

- Ezilmiş. Nukleoli temizlenir ve ezilir. Bu hazırlık için minimum zaman alır. çocuk yemekleri için uygundur.

Neden alabilirim ve nasıl buğdaydan acı tadı uzaklaştırmak için?

Yukarıda belirtildiği gibi, bulgur, yemek - Dranets - hafif acı eğilimindedir. Ancak kolayca soğuk su içinde kuru hammadde ile birkaç kez yıkanarak uzaklaştırılır. Bu adım pişirme tekniği çok basit olsa bile, cevapsız ve ek parçaların kullanımını ortadan kaldırır edilecek değildir. Bunun, yüksek kaliteli aksesuarları değilse Ama nasıl lezzetli darı suyu pişirmek için? Bu onun miktar çok fazla stok yok, buna göre raf ömrü ve üzerinde mağazasında tahıl alırken bakmak gerekir çıkıyor. Darı, diğer benzer ürünlerin aksine, hızla fırıncı olmak ve acı tadı başlar. Soğuk su ile yıkadıktan ek olarak, yine iki yolu olabilir hoş olmayan bir tat ortadan kaldırmak için:

- kaynar su ile yıkandıktan sonra, dövülmüş dökün;

- kızartma 3-5 dakika için bir tavada granüller kurutulur ve daha sonra su dökün ..

Nasıl su darı pişirmek, bu nedenle ufalanan çıktı?

lapası lezzetli çıktı için aşağıdaki kurallar ve yönergelere uyun:

- ürün her zaman oranı - 2 ölçek su 1 kısım kuru tahıl;

- Emin, hatta hububat acılık yokluğunda, birkaç kez döşeme önce yıkayın;

- darı pişirme suyu olarak ana gizli gevrek bir kütle elde etmek üzere - tereyağı veya bitkisel karışımının kullanımını;

- kısmı üst plakanın her bir sonraki yağı küçük bir parça koymak uygulanırken çoğu zaman "yağ" bileşeni, pişirme başında bir hamura ilave edilir, bu arzu edilir;

- Tuzlu tat lapası sebze, et veya mantar perezharkoy ve tatlı olabilir - vb üzüm, kuru meyveler, şuruplar, ...

25 dakika pişirdikten sonra bitmiş lapası. tavasının kapağı açmadan bekletin. Hatta özlem daha iyi sarın.

Pişirme darı lapası multivarka içinde

Pratik bir bakış açısından, özellikle yararlı, süt gibi daha fazla dikkat gerektiren bileşenler halinde mutfak görevlisi bulunmaktadır. Bu nedenle, multivarka içinde darı yemek pişirmeyi hiçbir özel sırlar vardır. yapayalnız Bu mucize makine sizin için ne ve o sütü izleyin "kaçmaz" ve ufalanan ve aynı zamanda tahıl de ağzınızda eritmek için istenen sıcaklık sürdürmek olacaktır. Oranlar, geleneksel bir şekilde su içinde darı hazırlanması, çeşitli diğerleri ile karşılaştırıldığında. Onlar yemek pişirmek için sadece kullanılabilse de süt porridges. fincan su veya süt 3 bardak doldurun ve cam 1 darı birkaç kez yıkanır kapsar. Hemen yağı (yaklaşık 50-70 g) parça yer, şeker ya da tuz tadı. vanilya, tarçın - Ayrıca kuru üzüm, kuru kayısı, kuru erik, squash, şekerli meyve ve baharatlar ekleyebilirsiniz. Birçok çözümü vardır. deneyerek bir tarif seçin. Daha sonra "Süt lapası" modunu ve 50 dakika saati ayarlayın.

Nasıl balıkçılık için darı pişirmek için? lapası tarifi

"Güneşli" aromatik Pshenko de balıklar için büyük bir cazibesi olduğunu. O sazan ailesinin büyük balıkların özellikle düşkündü. balıkçılık için darı yemek nasıl, tarifi düşünün. hububat ve iki parça su biri yer alın. Bir tavada bunları birlikte bağlayın ve kaynatın. Stir ve ısıyı azaltır. Sonraki lapası sessizce languishing, kendisini kaynatın gerekir. Bu müdahale gerekmez. taneler şişer bizim Pshenko yanmış ise 15 dakika sonra, sen bir kaşıkla kontrol edebilirsiniz. karıştırma alt filmi keçe ise - ateşi söndürün. Lapa neredeyse hazır! Yaklaşık bir saat demlenmeye ver. Balıkçılık için darı lapası pişirmek nasıl sır vardır gibi görünüyor. Ama orada burada! Son adım olarak size tavada doğrudan test için Heatherlie potoloch ağırlık ahşap oklava hazırlamak gerekir. Sonra istenen viskoziteyi elde lapası ve sonra iyi bir form tutmak ve topları yapışır. Sonuç olarak, anason, kenevir, haşlanmış mısır, bal ve diğer güzellikler seçimini kemer.

Balıkçılar iyi yakalar ve masaya kokulu darı lapası geri kalanı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.