ÇirkinlikTamirat

Nasıl su boruları için yalıtım seçilir? üreticileri ve montaj talimatlarının Bakış

Çeşitli boru hatları olmadan bir yerleşim ve sanayi altyapısını hayal etmek zordur. Bu kullanma kılavuzu hava koşulları sadeliği farklı değildir, özellikle eğer dikkatle ele alınmalıdır. Ne boruları için yalıtım su temini ve hangi kurallara tercih edilmeli? Ama önce onlar hala izole zorunda olduğu için amacını anlamak gerekir.

Donmaya karşı koruma

su borularına başına gelebilecek en tehlikeli şey, - dondurmak. Bunu önlemek için, donma derinliğinin altında boru hattını döşemeye çalışıyorum, ama bu her zaman kaydetmez. Yani kesinlikle kurulumdan önce boruları yalıtmak gerekir. Bu çözüm de her zaman bizim evlerimizde sıcak olmasını yolda ısı kaybını azaltmak için izin verir. su boruları için de izolasyon üzerinde oluşturulur kondensat boruyu korumak gerekir.

malzeme özellikleri

Bugünün üreticileri borularını yalıtkan için kullanılabilecek malzemelerin büyük bir yelpazesi sunuyoruz. Hangi seçenek onlar yani koşullar, bir dizi karşılamak zorunda olduğunu hatırlamak, seç:

  • düşük ısı iletkenliği;
  • su direnci (nedeniyle çok fazla nem yalıtım özelliklerine daha kötü hale);
  • dayanıklılık;
  • yangın;
  • biyolojik stabilite.

, Toprağa su boruları için bir ısıtıcı seçimi dikkate ek gereksinimler sayısını almayı unutmayın: birincisi, boru mekanik strese karşı dirençli olmalı ve ikinci olarak, elektrikli korozyona maruz bırakılmamalıdır, üçüncüsü, ikinci kullanım olasılığını tutmalıdır. boruların termal izolasyonu için en popüler malzeme düşünün.

fiberglas

En popüler ısı yalıtım malzemelerinden biri - yünü. Metal boru bitirme için başvuruda önerilir. Bu materyalin avantajları uygun fiyatta ve düşük yoğunluklu arasında, ancak silindir malzeme formunda harici izolatör takarken kullanılmalıdır - Cam veya çatı malzemesi. Bu da, kurulum maliyetinin artışı etkiler. toprak altında su boruları için bu ısıtıcılar kullanımda montaj kolay ve dayanıklıdır.

işlemin kendisi sarma borusu ağ-yapı malzemesinin içerir. yer altı konumu kapalı beton tepsiler düzenlenmiş ise. Böyle Isover gibi yün markaların kullanıcıları arasında en popüler mı Knauf Yalıtım en.

"Energoflex"

Modern ve malzeme "Energoflex" kullanımı kolay teknik yalıtım kalitesinin ilgi gördü. Bu farklı amaçlar için boru kaplama için uygun tabakalar ve tüpler şeklinde gelir. için boru izolasyonu su temini "Energoflex" agresif medya, yüksek dayanıklılık, neme direnç ve uzun bir servis ömrü direnç dikkatini çekiyor. Isı kaybı, gürültüsünü azaltmak ve korozyon ve yoğunlaşma borunun dış yüzeyini korumak için olan bir malzemenin kullanılması.

Malzeme, polietilen köpük, bu nedenle iyi performans özellikleri ile karakterize edilen hücresel bir yapıya sahiptir. "Energoflex" su boruları için izolasyon değil, aynı zamanda, bir kendinden yapışkanlı olarak, bir rulo formunda sadece mevcut güçlendirilmiş bant.

polistiren

ekstrüde polistiren köpük ile ısınma - en etkili ve basit çözümler biri. kapalı hücreli bir çok yapı malzemesine olan göre, plakalar ya da kabuklar Penoplex şeklinde üretilir. Dış kaplama kullanılabilir veya bir polimer ile takviye edilmiş cam elyaf örtü edilebilir. su boruları için bir ısıtıcı kullanımı kolay - bir metre uzunluğunda mevcuttur ve kalınlık ve çap bakımından farklılık yarım silindir (kabuk) şeklinde polistirendir. Bu özellikler, tamir durumunda boru erişimin montaj ve demontaj, tekrar kullanılabilirlik, korozyon direnci ve kullanım kolaylığı kolaylığı içerir. Ayar bu malzeme tokaları veya katlanmış gerçekleştirilir. kemirgenler için yüksek maliyet ve çekici - Ama bir strafor dezavantajları, en belirgin yoktur.

polietilen köpük

Köpük zemin ve dışarı atılmıştır boru için iyi bir yalıtım malzemesi. Bu ısıtıcı bir su besleme borusunun kullanım kolaylığı, kimyasal inertlik, çevresel direnç çürümeye ve yanma, dayanıklılık gibi özelliklere sahiptir. tüplerin veya rulo şeklinde mevcut, bu yüzden kurulum en uygun yöntemi seçebilirsiniz. izolasyon tekniği bir çorap olarak boru yalıtımı çekilmesini içerir Boru çapı çok büyük ise, - polietilen köpük sarılır.

köpüklü lastik

Sünger - su boruları için bir izolasyon. Bu malzemenin özellikleri çok kişinin dikkatini çekti. doğal bir lastik veya bir arada - Demek ki onun pratikliği ve vakıf not edebilirsiniz. Bugün birçok marka bu çok yönlü malzemeyi sunuyoruz. Bu nedenle, Thermaflex işletme köpüklü kauçuk esaslı köpüklü polietilen ince gözenekli bir yapı üretir. Ayırt edici özellikler bir neme karşı ciddi bir direnç, düşük ısı iletkenliği, uzun süreli kullanımı bulunmaktadır.

malzemenin mukavemeti yüksek olur, böylece benzersiz bir üretim teknolojisi çeken az popüler değil marka lastik Tubolit. mekanik darbelere, kimyasallar ve aşındırıcı ortamlara karşı güvenilir koruma olumsuz en iyi şartlar içinde bu yalıtım kullanır. Montaj malzemesi basit ve kolaydır, bu yüzden onunla başa çıkabilir ve kendi: Arıtılmış borular sünger plaka yapıştırılır için. Onlar askıları ve klipler vasıtasıyla tespit edilebilir.

Ya da sıvı?

Borular için gelişmiş sıvı yalıtım Kullanımı kolay. Onlar böylece gerginlik ve eklem gerginlik sağlayan tüm boşlukları doldurmak çünkü onlar iyi. Bir su borusu fiyata böyle bir ısıtıcı üzerinde yüksek olması, ancak ve çok daha kolay ve daha hızlı kullanacaktır. paket başına 400 ruble dan yalıtımı için en ucuz malzemenin ortalama maliyeti. materyal uzun sürer, böylece sıvı ısıtıcılar, daha geçirdi. litre başına 500 ruble ortalama sıvı bazlı başlar ısıtıcı maliyeti. onların maddeler zaten boru yüzeyine uygulanır çok ince aerosol hava formu ile karıştırıldığında aşağıdaki gibidir: Bu ısıtıcılar yapmaktadır. Birkaç saniye içinde malzeme boyut olarak artar ve tabaka kalın olur. Bu ısı kaybına karşı güvenilir bir bariyer sağlamak için yeterlidir. dayanıklı ısı yalıtımı, uygulama kolaylığı ve bitmiş tabaka tekdüzelik sıvı bulunmaktadır.

Popüler sıvı ısıtıcılar

Yenilikçi malzemeler günümüzde "aerojel" dir özelliklerine sahip güven. düşük yoğunluklu, sert, ısıya dayanıklı, düşük ısı iletkenliği ve su emme Bu jel bileşiminin yapı ile. Bu boru, yüksek sıcaklıklarda korunmak için, özellikle de sağlık için güvenlidir ve iyi bir yalıtkan olarak kabul edilir.

dayanıklılık, çevre dostu, yanmazlık koşullarını karşılayan popüler Penoizol ve nefes alabilen bir yapının, düşük bir yoğunluğa ve tam bir emilmesine sahiptir. Sıvı tür penoizol ve böylece, yüksek kaliteli bir yalıtım sağlayarak, tüm boşlukları ve teknolojik delikleri doldurmak mümkün olduğu iyidir. malzemenin uygulanması, böylece bir katı yalıtım katmanı oluşturan katman dökme ile gerçekleştirilir.

"Astratek" - sıcak su boru yalıtımı için bir mükemmel yansıtma yüksek ısı direnci, homojen bir sıvı süspansiyonu, çevre dostu, olduğu.

soğuk su borularının izolasyonu

Bu amaçla, farklı çaplara sahip borular için formülasyonlann kullanılması için uygun olan, mineral yün, bir köpük ya da tabaka bazalt lifi. temel işlevleri dışında soğuk su boruları için yalıtım malzemeleri kondensat borunun korumak gerekir.

Eğer hatırlamak seçim ısınma su boruları Hangi metot hesaba iki faktör göz önünde bulundurulması gerekmektedir iken o:

  1. Yer borularını izole.
  2. Kolaylık ve montaj kolaylığı.

boru hattına performans özelliklerinin yerine getirmesi gerektiğini İyi izolasyon bakılmaksızın sıcaklık değişikliklerinin, tüm yıl boyunca emin ellerde oldu. üreticilerin büyük bir seçim en iyi seçenek seçmenize yardımcı olacaktır, ürünlerini sunuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.