ÇirkinlikInşaat

Bazalt lif: Özellikleri ve pratik kullanım

Binaların ısı yalıtımı konusu ısıtma maliyetinin artması sonrasında özellikle ilgili hale gelmiştir. Gerçekten de, temel görevi - caddenin ısıtma depolanan enerji miktarını azaltır. Bunun bir sonucu olarak, önemli ölçüde bir bazalt lifi üretiminde kullanılan yalıtım, talep artmıştır.

üretim

birçok modern polimerik malzemelerin aksine, sadece doğal hammaddeler söz konusu yalıtım üretiminde kullanılır. üretim teknolojisinin temeli şişer ve viskoz halde hareket etmek magmatik kökenli bazalt kayaların özelliği haline gelmiştir.

1700 ° C süreçleri üzerinde meydana gelen ilgili sıcaklık doğurmak için kullanılmıştır. ince bazalt lifi elde özel ekipman, den daha sonra oluşan bir yalıtım tabakası ile bir sonucu olarak. Kimyasal katkı maddesinin tek biçimli bir tabaka oluşturmak için ilave edildi ve doğal bağlayıcı maddeler. Ek elemanlar bazalt elyaf sahip özelliklere bozmamaktadır. bittikten sonra Isıtıcı binaların ısı yalıtımı için kullanımı yol açmıştır benzersiz özelliklere edinir.

karakteristikleri

Bunun bir sonucu olarak, bazalt lifi üretimi etkili olur izolasyon maddesi. kullanımı avantajları eşsiz teknik özellikleri dayanmaktadır. Onların sayesinde malzemenin kapsamı oldukça geniş şimdi - dan Cephe ısı izolasyonu gemi binaların.

aşağıdaki gibi bazalt lifi yalıtım sahip ana parametreler aşağıdaki gibidir:

  • Yangın güvenliği. materyal yanmaz ve bu süreci desteklemiyor.
  • Düşük ısı iletkenliği. Bu sayısız kapalı gözenekler sayesinde mümkün oldu.
  • insanlar için güvenlik. yüksek sıcaklık ve neme maruz bırakıldığında malzeme zehirli gazlar serbest değildir.
  • Bu kalıp ya da küf büyümesi için temel değildir. Gizli bir ısıtıcı yüklerken göz önünde bulundurulması önemlidir.
  • Birçok kimyasallara karşı direnç.

Birlikte ele alındığında, yukarıdaki özellikler birçok mühendislik ve inşaat alanlarında bazalt izolasyon kullanılmasına olanak tanır.

uygulama

Başlangıçta sanayi üretiminde etkili ısı izolatörü olarak bazalt lif geliştirdi. Ama sonra onun kapsamı önemli ölçüde genişlemiştir. Şu anda yalıtım Cephe ısı izolasyonu, iç ve dış duvarlar hem zorunlu bileşeni haline bazalt.

Buna ek olarak, yeni, verimli paslanmaz çelik bacalar üretimi için kullanılmaya başlanmıştır. Bunların tasarımı, bazalt ısı yalıtkan olarak boru içinde oluşan nem önler.

bütünlüğünü korumak için çelik yapılar , özellikle kalın yalıtım modeli kullanılmıştır. bunlar gerekli sıcaklık seviyesi destek değil, aynı zamanda, fazla nemin çekilmesi işlemini geliştirmek kalmayıp.

montaj

Nasıl bazalt lif yüklemek için? duvarlarının imalatı materyal ve - Bunun için yalıtım kısmı ve özellikle de analiz etmek için gereklidir. neme bir olasılık ise, bazalt lifi yalıtım tedavi kurulumundan önce gerçekleştirilir.

Sonra kendilerini çalışmaya başlayabilir. İçin Cephe ısı izolasyonu özel dyubeley- "şemsiye" yardımıyla sabitlenebilir bazalt ısı yalıtım levhaları kullanılan binaların,. montaj yüzeyi tamamlanması üzerine su geçirmez tabaka ve dekoratif bir malzeme ile kaplanır.

Bu diğer yalıtım açısından bazalt yalıtım maliyeti yüksek olduğu dikkati çekiyor. Ama benzersiz nitelikleri ve seçimi belirleyici etkenlerdir insan sağlığı için kesinlikle güvenlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.