Kendini yetiştirmeStres yönetimi

Nasıl sınavlarına hazırlanmak için: Birlikte stresi aşmak!

Stres - Bir devlet gövde. Onun belirtiler: terleme, yorgunluk, sersemlik, uykusuzluk, kimse konuşmak isteyen bir adam, o kötü bir his vardı.

Bazen stres depresyona neden olabilir. İnsanlarda, kötü ruh hali, kendini iyi yemez, bazen intihar düşünceleri vardır! Bu tür durumlar düzgün sınavlarına hazırlanmak için nasıl bilmiyorum öğrenciler ve öğrenci oluşabilir.

Herkes olumlu yanını vurgulamak olduğunu bilir. O Tempers adam, onu daha güçlü, bu zor zamanlarda problemlerle başa çıkmak için yardımcı olur hale getirir.

Ama üzme! sorusunu yanıtlayan yardımcı olabilir birkaç basit ipucu vardır stresle nasıl başa sınavlar öncesi. İşte onlar:

1. Bütün gün bilgisayar başında oturmayın. daire dolaşmak, bir dostu aramak, bir mola, dikkat dağıtıcı sadece kapalı gözlerle yatıp sessizliği dinlemek, müzik dinlemek.

2. İyi yiyin. Akut ve caloric çok yememeye çalışın. lezzetli ve yararlı ve daha iyi bir salata yiyin. alkol kötüye kullanma. çikolata gibi tatlı bir şey, kendinizi şımartın, bu ruhları kaldırın.

3. En sağlıklı çanak beyin beslemeleri - bir balık, onun yağlı çeşitleri, ama pişirme ve daha az karbonhidrat sadece bahis yok!

4. Uyku çok önemlidir! yatmak ve aynı anda almaya çalışın.

Sınava hazırlanmak olmadığında şeye kendin al 5.. önemli değil evde oturmak, arkadaşlarınızla sohbet TV izlemek, yürümek! İç karartıcı.

6. Kendinizi övün. Kendinize olumlu yönde güven ve melodi vermek gereklidir. Her gün, yapmış olduğu kendin söyle ve tüm söndürmeden ne gerek, önemli olan inanmak!

sınavın 7. İki - dünyanın sonu değil!

Her zaman desteklemek ve ihtiyaç zamanında size yardımcı, sınavlara hazırlanmak için nasıl tavsiyelerde sevdiklerini ve arkadaşlarım var, unutmayın.

- Ebeveynler - Anne ve babanın, ayrıca sınavlara muhtemeldir. Onlar memnuniyetle yardımcı ve değerli tavsiyeler verecektir.

- arkadaşlar. Zaten kesin ne yapacağını sorar ya, sınav aldı kişilerle konuşun nasıl düzgün konuşmak için.

psikolojik nedenle, yanlış olmayın sınavlara hazırlık deneyimli psikolog gözetiminde. O yardım edecek ve kaybolmak değil nasıl söyleyebilir ve duygularını kontrol öğrenir.

Sınavlara hazırlanmak için nasıl Ve şimdi birkaç ipucu:

Tekrarlama şeyler genelde ama küçük porsiyonlar halinde. Her 15 - dinlenme 20 dk. Vurgu kendileri için en önemli, her şeyi ezberlemek gerekmez ya da bilginin çok fazla akım sıkışmış alacak. En iyi okuma ezberlemek: Kendini tanımlamak öğrenme malzemesi için "Başarılı" zaman. Önemli olan çok iş zamanlama yok!

muayene kendisini mutlaka bir gece uykusu hemen önce! Bu durumda size uyuşukluk asistan değil. Taze, doyurucu ve sağlıklı, olumlu tutum - Bu başarının anahtarıdır, bunu unutmayın. Seyirci odanın kapısında bazen korkutucu. Ama korkmayın! Onun anksiyete ile başa çıkmak için, derin bir nefes alıp nefes ve böylece birkaç kez. bir bilet aldığınızda, sadece kendileri için ilk etapta sorumlu olacağı için bu soruları tanımlar. Muayene eden Bildiklerinizi bulmaya çalışacağız, ancak oldukça çok şey biliyorum Unutmayın, değil mi? Bilet al - panik yok! Panik düşünmek ve yeterli durumu değerlendirmek için durduruluyor. , Dikkat dağıtıcı, yaklaşık 5 dakika boyunca dinlenin pencereden dışarı bakmak.

Ve son olarak: onların yeteneklerini, karakter ve yetenekleri ile korkuları, duyguları, hırsları olan bir kişi vardır. , Yardım etmek için sizinle götürün bu basit kuralları takip ve kendinize şu soruyu eziyet etme: "Nasıl sınavlarına hazırlanmak için?". İnanın buna basit bir cevap değil! Önemli olan - Kendine inanmak ve başarılı olmak için emin! İyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.