Haber ve ToplumÇevre

Chicago Eyalet: ayrıntıları, açıklamaları ve ilginç gerçekler

Şikago Amerika Birleşik Devletleri'nde üç büyük şehirlerinden biridir. Birlikte banliyöleri ile, bu halk Chicagoland diyoruz bütün bir metropol, oluşturur. "Chikagolende" yaklaşık on milyon nüfuslu vardır.

Metropolis büyük sanayi, ekonomik, kültürel, iş merkezi olarak Amerika'da bilinir. Yığılma rahat ulaşım kavşak ve onların iş yükünü O'Hare Uluslararası Havalimanı onaylayan bir çok gelişmiş bir altyapı, karakterizedir. iniş ve kalkış sayısında dünyada ikinci sırada tam da Chicago'da bulunan bu havaalanını aldı. Hangi ABD devlet böyle altyapı tesisi satın aldı? Bu Illinois, Cook County İdaresi eyaletinde bir şehir.

Chicago Tarihçesi

Illinois ve gelişmiş Devletlerin rağmen, Şikago hep büyük bir metropol olmamıştır. Hatta şehrin sitesinde on dokuzuncu yüzyılda olan nüfusu sadece birkaç aile vardı küçük bir köy oldu. demiryolu vasıtasıyla gerçekleştirilmiştir zaman şehrin durum kasaba aldı.

Ben Chicago şehir bitki yükümlüdür çağırdı. Bu alanda büyüyen yabani soğan, Kızılderililer onların geleneksel yemekleri hazırlar. Bu arada, Hintliler bölge dengesiz sauk, Potawatomi, Miami, Sauk Fox doldurulan, kabileler farklıdır burada yaşadı.

Onun şimdiki formu Illinois (bu durumda) en büyük şehri 1871'de meydana gelen yangın, sonra Chicago almaya başladı. trajedi anlamıyla şehrin nüfusunun üçte dokundu. Yerel yetkililer, bu mağdurlarına konut sağlamak için en kısa sürede karar verildi.

Eski şehir planlama mantıksız olduğunu ve bu nedenle tamamen yeni bir proje üzerinde Chicago restore edilmiştir. mimar ve tasarımcıların temel görevi çok katlı bina haline gelmiştir. Chicago'da ve bu güne kadar sürekli yüksek katlı binalar ortaya çıkıyor. On kattan oluşan dünyanın ilk gökdeleni, bu şehirde inşa edildi. Bina saygın sigorta şirketi kaplar. Yakında, mimarlar bir nesne birkaç yüksek katlı binalar vardır eklenmesine karar verdi.

şehir farklı gayri isimlerle çok sayıda vardır. En ünlü adıdır "Rüzgarlı Şehir". Bu tür güçlü rüzgarlar gibi değişken hava koşulları, bağlı lakaplı metropol. Hava akımları burada çok güçlüdür.

Hangi devlet bir kent altyapısı, sanayi ve iş merkezi, sitelerin çok sayıda hayal olmazdı? faktörlerin kombinasyonu Chicago şehir şu anda böyle yaptı.

Chicago konumlar

Chicago Illinois, politik ve Amerika, şehir ABD'de olduğunu ve bu iş adamları için ilk etapta çok cazip hale getirmektedir. Ancak, şehir herkes tat eğlenceli bir şeyler bulacaksınız.

gün turist harika plajlarında güneşlenebilir sırasında, parklar, müzeler yürümeye orijinal şeylerin edinimi yapan mimari, tadını çıkarın. Ve "Magnificent Mile" - bir herhangi shopaholic ziyaret gerekir bir yerdir. İşte en şık butikler, dükkanlar ve showroom. Genellikle indirim ve promosyonlar vardır.

Geceleri, Illinois (Eyalet), Şikago ve diğer büyük şehirler de uyuyamadım ve boş değildirler. Chicago rakipsiz, nefes kesen gösterileri sunan muhteşem restoranlar ve kulüpler açısından zengindir. Bu şehre İtalyan etkileri ile yemeklerin yelpazesi ayırır.

büyük bir sosyal ve politik nüfuzu bu durum tam da olduğu gibi Şikago birinci sınıf bir görünüme sahip olmalıdır. "somut orman" statüsünde olmasına rağmen, belediye yetkilileri şehrin peyzaj önemsiyoruz. Bu iyi bir zaman sağlanacaktır düşündürmektedir.

Millennium Park

Millennium Park, şehrin orta kesiminde yer almaktadır. Serbest giriş ve rakipsiz konumu halk ve turistler arasında çok popüler bir hedef yaptı. Millennium Grant Park'a bileşenlerinden biridir ve ünlü gökdelen yakından bitişik kuzey-batı kesiminde yer almaktadır.

Parkın inşaatı 1997 yılında başladı. önemli skandallar, eleştirmenler ve geç sayesinde 2004 yılında dört yıl boyunca açıktı. Bu parkta hala becerikli bir tasarım modelidir. Onun toprakları şekli nedeniyle adı "Bob" vardır açık alan, bilinmektedir.

Millennium Park muhteşem çeşme sunmaktadır. Onlar bütün bir yıl boyunca çalışmak, böylece Chicago ziyaret ve yılın herhangi bir zamanda olabilir iyi izlenimlerle muaftır. Buna ek olarak, Millennium Park kış ücretsiz buz pateni pisti bulunuyor.

Navy Pier

Quay Chicago (Illinois) şehrin en güzel yerlerinden biri olarak kabul yüzden en çok ziyaret edilen cazibe edilir. Özel önem Michigan Gölü üzerinde bulunan kilometrelik İskele Navy Pier, gerektiği.

Başlangıçta birçok iskele beş olarak yapımını planlanmış, ancak sonunda sadece bir inşa edilmiştir. Bu iskele yerine, turizm daha lojistik ilgili işlevlerini yerine getirir varsayılmıştır. Ancak, Chicago iş merkezinde yakınlığı bir set dinlenme yeri bölümünü ve piknik öğle yemeği yaptı.

Geçen yüzyılın doksanlı yılında Navy Pier büyük yenileme gitti. Bugün iskele bahçeleri, kafeler, mağazalar, konumlar, sergi salonları içerir ve onun sembolü metropolün muhteşem bir manzarasını sunuyor dönme dolap vardır. Ayrıca önemli yaz ve sonbaharda iskele havai fişek sonsuz sayıda başlatmak olmasıdır.

Chicago Sanat Enstitüsü

Chicago (Illinois) bir kültür metropolü ve müzeler, tiyatrolar ve kurumların yeterli sayıda konsantre büyük bir eğitim merkezidir.

Grant Park bulunan Chicago Sanat Enstitüsü yanı sıra Millenium Park,. Empresyonizm ve Post-Empresyonizm sanatçıların en iyi eserlerinden toplama sergi salonlarında. Chicago Sanat Enstitüsü tüm farklı devirlerin dünyadan koleksiyonu sunar.

Gezi Chicago alanı

Kent, yüksek katlı binalar ünlüdür Tabii ki, eğer, bu muhteşem ve görüntüleme platformları sahiptir. Bunlardan en ünlü şunlardır:

  1. Kule willis Skydeck. Gözlem güvertesi 103 kat (412 metre) üzerinde bulunan ve en popüler turistik gökdelenler biridir. Willis Tower Skydeck'e bir ayırt edici özelliği - cam zemin.
  2. John Hancock Gözlemevi. gözlem güvertesi açık havanın 94 katında yer almaktadır. John Hancock Gözlemevi'ne ile dört çevredeki devletler bakmaktadır. Site 1997 yılında rasathane yeniden tesis edilmesinden sonra açıldı.

ilginç olaylar

Chicago City (Illinois) gösteriler ve festivaller türleri için mekandır. ilk üç liderleri:

  1. Hava Chicago Hava ve Su göster göstermektedir. askeri sivil den uçakların her türlü kapsayan, birkaç milyon nüfusu toplar gösterisi.
  2. Chicago Caz Festivali. Caz Festivali - müzik yönünün ev şehrin yaşamın ayrılmaz bir parçası.
  3. Müzik Festivali VERİLMESİ PARK. sahneleri ve açık hava sitelerinin çok sayıda yaz aylarında konserler ve festivaller yapmanızı sağlar parkı, yoğunlaşmıştır.

Şikago - ve aynı zamanda ilk etapta pek bir kariyer ve konfor parklar, turistik ve olaylar çok sayıda ihtişamını çizer tipik "yuvayı" olarak kabul edilir bir çok yönlü kent.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.