BilgisayarlarProgramlama

Fonksiyonel test

Program ilk etapta düzgün çalışması veya kullanım, güvenlik kolaylığı ile ve yeterli hızını kesinlikle hiçbir anlamı olmayacaktır olmalıdır çünkü fonksiyonel testler her türlü arasında, haklı bir lider konuma sahiptir. test farklı teknikler sahip ek olarak, her bir kişi düzgün en etkili sonuçlar elde etmek için bir denetim yapmak için nasıl anlamak gerekir.

Fonksiyonel test: nereye ana çaba yönlendirmek için?

- ve modüler sistem testleri;

- "Beyaz" veya "siyah" kutusunu kontrol etmek;

- manuel test ve otomasyon;

- yeni özellikler veya test etmek için regresyon testi ;

- "negatif" veya "olumlu" testlerinde.

Bu faaliyetlerin hepsi arasında, "ortalama" olacaktır maksimum yönlerinin her yararlanarak çabalarını dengelemek için doğru yolu bulmak önemlidir.

Yazılım doğrulama bir "kara kutu" ya da veri kontrolü üzerinde test, biri çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilir.

Bu durumda programı "kara kutu" anlamında temsil edilir ve muayene programının davranış özelliklerine uygun olmayabilir gerekli koşulları tespit etmek için yapılır. Tüm hatalar tüm olası kullanılarak, yani, Ayrıntılı olarak test vasıtasıyla gerçekleştirilir veri yönetimi vasıtasıyla belirlenir veri türleri.

Program komut yürütme ondan önceki olaylara bağlıdır, o zaman tüm olası dizileri kontrol etmeliyiz yoktur. Çoğu durumda, ayrıntılı bir test yapmak için kabul edilebilir ya da mantıklı seçenek, tüm giriş verilerinin küçük bir bölümünde programın sınırlı koşmak seçmek için pek muhtemeldir imkansız olduğu açıktır. Bu seçenek özelliklerine sapmaların olmaması garanti tamamen edilir.

Fonksiyonel test doğru seçim testini içerir. Bu durumda, onlar için set oluşturan bu yöntemi birbirinden ayırt etmek:

- sınır değeri analizi;

- denklik bölümleme;

- Hatanın varsayım;

- neden ve sonuç arasındaki bağlantının analizi.

Bunlardan her biri ayrı ayrı görebilirsiniz.

Sınır değerlerin analizi. Sınır değerlerin altında yaygın denklik sınıfları sınırları üzerinde konumlanmış olanlar olarak anlaşılır. hata tespit için böyle yerlerde muhtemel. Bu yöntemin kullanılması düşünülen bu özel problemde yaratıcılık ve uzmanlık profesyonel tanımını gerektirir.

Denklik bölümleme. girdi parametrelerinin mümkün olan bütün setleri birkaç denklik sınıfa ayrılır. Veriler benzer hataların temelinde birleştirilir. Bir sınıfın bir dizi bir hata tespit ederse, o da bunu göstermek için eşit olacaktır inanılmaktadır. Mevcut yöntemin Fonksiyonel test iki fazda gerçekleştirilmektedir: ikinci özel testler oluşmuşken, ilk denklik sınıfları seçti.

neden sonuç ilişkilerinin analizi. Sistem bu denetimleri yapma yüksek verimlilik sayesinde testleri seçebilirsiniz. Bu durumda, ayrı giriş durumun nedeni alındığı gibi, ve bir çıkış durumunun bir sonucu olarak görülmektedir. yöntem belli sonuçlara nedenlerle her türlü atfetme fikrine dayanmaktadır, bu çok neden-sonuç ilişkilerinin açıklanmasına etmektir. Yazılım Test nedenleri ve ortaya çıkan sonuçları bir listede sonuçlanan birkaç aşamada gerçekleştirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.