KanunYasal Uygunluk

Nasıl kişi dairede kayıt? apartmanda kayıt için belgeler

ikamet tescili gerekliliği ile hayatlarında en az bir kez her birimiz bakacak. "İkamet" kavramı 90'lı yıllarda ortaya çıktı. Bununla birlikte, "kayıt" Şimdi giderek kullanılır. Kayıt ana faydaları nelerdir? Nasıl kişi dairede kayıt olabilirsiniz? Ne nüanslar düşünülmelidir?

Ne kayıt verir?

konut stokunun aittir odasında kalan Rus vatandaşı orada kayıtlı olması gerekmektedir. Bir kişinin apartmanda kayıtlıysa, o tabii bunlar arasında kurulan anlaşmanın çerçevesinde sahibi ile eşit yaşam alanı kullanabilirsiniz. Ek insan hakları, apartmanda, aşağıdaki:

 • ücretsiz nitelikli sağlık hizmeti alma fırsatı
 • OMC politikasını elde edilmesi,
 • okulda bir küçüğün kayıt için umutları, anaokulu,
 • Kredi anlaşmaları kaydı.

konut özelleştirilmesi halinde, vatandaş özelliğine bir özellik hakkı için bir rakip haline gelebilir. Kadar 2,500 ruble para cezası öngörülen kayıt olmadan bir yerleşim bölgesinde konaklama için hatırlamak önemlidir.

türleri propisok

geçici ve kalıcı kayıt - Rus hukuk Kayıt iki tür kurdu. sabit sınırsızdır. Ama zaman prosedürü ile 3 aydan 3 yıla kadar geçerlidir kayıt kaldırılma yapılmaması Ikametgahınızda de. Zamansal kaydı yayınladı ve oteller, kaplıcalar ve diğer yerlerde bulunan Ruslar konaklama yapmanın yasal olduğu. Bu kurumların idaresi yaşayan kişilerin tescili sorumludur.

Kalıcı ikamet pasaport, tarih ve kayıt adresinde bir damga olduğunu. öngörülen küçükler, kağıt üzerinde kayıt uygun bir sertifika edin. Geçici tescil sadece kağıt üzerinde verilir.

Kaç kişi dairede kaydedilebilir?

Bir yerleşim bölgesinde, aşağıdaki faktörler reçete edilebilir maksimum kişi sayısı:

 • konut seçenekleri,
 • Federasyonu mevzuatı spesifik konu,
 • tipi başlığın belgelerin özelliğine.

konut özelleştirilen ve tüm sahiplerinin tescil razı olsaydı, insanların sınırsız sayıda kaydedebilirsiniz. daire bölüm ise, o sağlamıştır kuruluştan izin almalıdır. mülkiyet belediye özelliğinde bulunan edildikten sonra kayıt sizin kalmak için sağlamıştır organizasyonun onayını aldıktan sonra yapılır. Kaç kişi belediye veya departman dairesinde tescil edilebilir? Bu sorun bir yaşam için konut sağlamak kuruluşların sorumluluğundadır.

Hangi belgeler gereklidir?

kayıt belgeleri için aşağıdaki hazırlamak için daireye:

 1. Kaydetmek istediğiniz pasaport,.
 2. Özel bir form üzerinde bir uygulama.
 3. devlet görevi ödeme makbuzu.
 4. mülkiyet sahipliğinin orijinal belgesi.
 5. diğer ev sahibi (varsa) yazılı izin alınması.

Buna ek olarak, FMS uzmanı eşliğinde, bir kayıt izni doldurmaları gerekmektedir. Birkaç daire sahipleri ise hepsi çözünürlüğü tamamlamalıdır. şahsen kayıt prosedürü katılamaz kişisel nedenlerle konut binaları sahibi, o onun yetkili temsilcisine bu tür yetki devredilmesine hakkına zaman. Bunu yapmak için, avukat noter gücünü yerleştirin.

Aynı zamanda başka bir ikamet kurumundan alınan bir vatandaş tarafından elde edilen göç yetkilileri kalkış levha üretmek için arzu edilir. Ben ayrılmasından bir levha olmadan bir apartmanda bir kişi kaydedebilir miyiz? Tabii ki, evet. MBF uzmanı otomatik kayıt kaldırılır ve bundan sonra aynı adres kayıt hizmeti otorite vatandaş, bölgesel bir istekte bulunur. Ayrıca aynı adreste ve yeni bir ortamda kaydının silinmesi bir hafta içinde uygun servise geçerli olması gerektiğini dikkate almalıdır bir kayıt yaparken.

Nereye Gitmeli?

Rusya Federasyonu'nun yasal normlara göre her Rus ülkemizin her köşesinde kayıt yeri seçebilirsiniz. Nerede kişi dairede kayıt bırakılır? Aşağıdaki kuruluşlar dahil Kayıt sorunları:

 • konut ve operasyonel yönetim şirketi yönetimi (diğer bir deyişle, pasaport ofisi)
 • çok fonksiyonlu merkezleri (MFC)
 • FMS toprak bölümü.

Toplumda Rus vatandaşlarının tescili uygulama sorumluluğu FMS ilgilenir. Pasaport ofisler ve yalnızca MFC belgeleri aldıktan sonra FMS, daha sonra hazırlanmış ve iade gönderebilirsiniz nişanlı. istihdam FMS rahatlatmak ve ikamet tescili sürecini kolaylaştırmak için tasarlanmış Bu organizasyon.

Kayıt dönemi

kişi dairede Kayıt oldukça hızlı olabilir. taşıma hizmetine ofis prosedürü en fazla 3 günden daha sürer. MFC veya pasaport bürosuna atıfta Ancak, bir hafta maksimum uzatılabilir. çıkarılması ve kayıt süreci, aynı zamanda gerçekleştirilir. Bu nedenle, deşarj gün genellikle ikamet yeni yerin hesabına kayıt beyannamesini tarihiyle örtüşmektedir. Kayıtlı kişiler hakkında tüm bilgiler kağıt ve elektronik ortamda hem mevcut FMS veritabanı, birine girdi. Kayıt için sunulan belgeler de taşıma hizmeti departmanı saklanır.

daire özelleştirilen Eğer

konut özelleştirilmesi durumunda, ikamet daire sahibi iki şekilde yapılabilir:

 1. üçüncü şahıslar kayıtlı iseniz, sahiplerinden izin almalıdır. yaşam değil, sahiplerinin Çözünürlük, elde etmek gerekli değildir.
 2. sahibine kendini reçete, hiçbir ek izinler gereklidir.

Üçüncü tarafların sahibinin apartmanda ikamet izni tüm mülk sahipleri FMS veya diğer yetkili servise ziyaret edecek varsayar. küçükler sahiplerinin varlığı da gereklidir. Bir kişiyi hem de onun rızası veya onun diğer sahibini kaydeden bir kişi olarak can belgeleri İletim yetkili temsilcisi. Böyle bir durumda, bağımsız kayıt için başvuruda prescriptible.

Ebeveynler apartmanda kayıt, hem de diğer aile üyeleri zor olmayacaktır. Durumda yaşam alanı norm dikkate alınmaz olduğunu hatırlamak önemlidir.

daire belediye ise

konut, sonra bir topluluk ise nasıl apartmanda insanın? Bir kayıt elde etme süreci, yukarıda tarif edilen uygulama ile elde edilen farklı değildir. Kayıt küçükler hariç kayıtlı kişilerin katılım gerektiğinde. Böyle güçler vekaleten aktarılır Ancak, katılım, gerekli değildir.

Nasıl bir konsey dairede bir akrabası kayıt? Yakınlarına konut uzay muhasebesi hükümlerine tabi değildir unutulmamalıdır. Bu nedenle bir eş, koca, anne, çocuk ve diğer yakın akrabaları zor olmaz reçete.

Ama olmayan aile üyelerinin tescil süreci daha zor olacaktır. Bunu yapmak için, belediye yetkilisinden izin ve apartmanda kayıtlı tüm kişileri almalıdır. Buna ek olarak, muhasebe kuralları gözlenen konut olmak. Bu kuralın değeri Rusya'nın her bölgede ayrı ayrı belirlenir. Gerekli bilgiler yerleşim yönetiminde elde edilebilir. Kural zorunlu değilse bir ikamet izni reddedilir hatırlamak önemlidir. onun hesaplama anda dikkate dairenin genel boyutunu ve aslında reçete kişilerin sayısını alır.

Nasıl bir apartmanda bir çocuğu kayıt?

18 yaşına gelmemiş apartmanda Çocuğunuzu kayıt için bazı nüanslar dikkate almalıdır. Bir küçüğün ikamet izni gerekli olmadığında mülk sahiplerinden yazılı izin almak. Her çocuk ailesi ya da yasal temsilcileri veya bunlardan biri tarafından kaydedilen dairede kaydedilebilir.

Buna ek olarak, kayıt işlemleri için ek belgeler gerektirir ve:

 • Çocuğun doğum belgesi,
 • Diğer ebeveyn veya Kayıt yasal temsilcisinin yazılı oluru yazılı,
 • İkinci ebeveynden ikamet senedi ilk farklı yerlerde kayıtlı iken.

Onun varlığı olmadan kayıt olabilir miyim?

Rus yasalarına göre, kayıt ve kişisel varlığı olmaksızın insanların kayıttan çıkarmak için izin verilmez. Ancak, uygulamada belirli koşullar altında vatandaşı kayıt işlemi sırasında mevcut olmayabilir mümkündür.

aşağıdaki gibi bu durumda prosedür olacaktır:

 1. avukat noter onaylı güç kendi adına çizer reçete. mütevelli mutlaka yetenekli, yaş ve Rusça konuşmak gerekir. noter anda daire sahibi gerekli tüm formlarını doldurur. Onun vekil tutanak ekinde. Tüm yetişkin mülk sahipleri mevcut olması gerekir vekalet imzalanması sırasında.
 2. FMS ofis veya diğer yetkili servis yazılı açıklamada formu numarası 6. Bütün kağıtlar imzalı ve sırdaş doldurulur. vekaletnamenin servis teknisyenine verdi. Kayıt belgeleri için daireye genel durumda olduğu gibi aynı görev yaptı.

Kayıt için belgelerin sunulmasından sonra kayıt sitesi terimleri kaydı hazır bildirir. Ayrıca mütevelli olabilir pasaportu toplayın.

Nasıl geçici oturma izni almak için?

Bir bütün olarak, geçici kayıt elde etme işlemi, yukarıda tarif edilen algoritma farklı değildir. Geçici kayıt özelliğinin kira en sık yapılır. Birlikte pasaport ofisinde daire adresinin kayıtlı vatandaş ve sahibini elde etmek. belgelerin son kullanma gerekli değildir sonra bir süre bir vatandaşın hesabından kaldırıldı aynı zamanda, içinde belirtilmesi için İzin geçerli olacaktır. iş sözleşmesi ek belge gerektirecektir. Geçici kayıt için her sahibinin özel başvuru formu doldurulur.

Böylece, apartmanda Kayıt insan süreci oldukça basit ve kolaydır. Bunu yapmak için, gerekli belgeleri toplamak ve Federal Göç Servisi, pasaport ofis veya MFC için onları gönderin. Belgenin kaydı ile sorunları önlemek için, dikkatli tüm formları doldurmak ve uygun uzman hizmetlerinin öneriler izlemelidir. oturma izni temininde gecikmeler bir haftadan daha azdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.