Kendini yetiştirmePsikoloji

Nasıl kendi korkusunu aşmak için?

Erken çocukluk adam diğer insanlarla çevrili. Ama, yine de, bir çok insan için, toplumla temas çoğu zaman sorunların kaynağıdır. Biz sürekli çevreleriyle iletişim, biz insanlarda hiçbir korku var gerektiğini görünüyor. Ama her nasılsa, kamu konuşmalar önce, iş yerinde önemli toplantılar için ve biz kendilerini ifade gereken diğer benzer durumlarda ihtiyaç biz hazır olmadığı anlaşılmaktadır. Nasıl korkuyu aşmak için? Nasıl kendine güvenen olmak?

Bazı durumlarda, korku ruhunu etkileyen bazı acı olaylar açıklanabilir, bir kişinin başkaları ile iletişim kurmak için korkuyor dışarı çıkmak istemiyor sosyal fobi yuvası haline gelmesi. Ama böyle durumlarda nadirdir.

Bir kişinin sağlıklı olduğunu, ancak sosyal temasta bazı sıkıntılar yaşıyoruz nedense ne zaman tamamen farklı bir durumdur. Örneğin, kendi başlarına güvenen bir adam, ama bakış olamaz açılarını savunmak için. Diğerleri ona yakın kişiler tarafından anlaşılır şekilde duygularını ifade etmek nasıl bilmiyorum. Çünkü kendi alçakgönüllülük ve inceliğini bir artan duygusu bazıları onlara güzel bir kişiyle temas kurmaya korkuyorlar. Onlar bir şey değildir kurmak için izin içini düzenliyor gibi sosyal ilişkileri. Birisi, korkular bakış değerlendirmek başkalarının fikirlerine bağlıdır ve bu nedenle gölgede her zaman tutar ama içten bir lider olmak istiyor. Zamanla bu sorunlar, dünya devresi üzerinde ve içinde acı, kızgınlık yol açabilir "durumda." Neden böyle oluyor? Nasıl kendi korkusunu aşmak için?

paradoks kendi korku uğruna ilişkiye kaçınarak bir olmadığı gerçeği yatmaktadır savunma mekanizması. Sadece ilk bakışta onların kendi dünya devresinde hayatı daha rahat hale getirdiğini görünüyor. Aslında öyle değil.

İnsan doğası bencildir. Çevre Korkularınla hissederse, çoğu durumda, sadece kendini olumlama nedeniyle "skromnyagi" yerine ona yardım bekleyebilir. Tabii ki, sempati ifade edebilirler ve bunlar birileri ihtiyacı olduğunu görürseniz, yardım etmek İyilikseverler birimleri vardır. Ama bir kural olarak, insanlar - "yırtıcı". Yani kullanıcıyı en çok kendinizi korumak gerekir. Peki, nasıl korku üstesinden gelmek ve zor durumda mücadele için?

Belirsizlik sıkı ebeveynler, öğretmenler teslim gerektirir, bir çocuğun kişiliğini kırmak için (bilinçsiz de olsa) çok anlayış yok: Birçok çocukluk gündeme getirdi. Korkular çoğu insan yaşıyor.

Harici yardım başvurmadan, korku üstesinden gelebilir. Bunu yapmak için, hatta "yelek" arkadaş ve akrabaları olmadan yapabilir, bir psikolog gerekmez.

korkular kurtulmak ve kendilerini eğitimli (veya egzersiz) gerekmektedir güven kazandırmak. Sporda Başarı kas kütlesi ve netlik becerilerine bağlıdır. Ayrıca günlük yaşamda eğitim gerektirecektir başarı elde etmek. Bu nedenle, bu ihtiyacı hissetmiyorum bile, mümkün olduğunca iletişim kurarlar. Seyahat taşıma, satıcılar deposunda, komşular - herkes korku sizin güven ve özgürlük geliştirmek için "eğitmen" haline gelebilir. Yani korkunun üstesinden nasıl çabuk anlamak ve onunla baş etmek mümkün olacak.

Onun muhatap alınıp dışa davranış, sen algıladıkları olarak ne düşündüğünü anlamaya çalışıyorum değil ve ne izlenim Videonun oluşturulmasına üzerinde iletişim konsantre sürecinde. Sen azılı korkuların ortaya çıkmasına neden bir "iç monologlar, argümanlar" yasaklamak, dış iletişimi konusunda çalışmaya öğrenmeleri gerekiyor. Bu onun ne düşündüğüne anlamak için, muhatap tepkisini görmek için izin verecektir. Buna ek olarak, iç dengeyi bulabilir ve (alnında kuru boğaz, kekemelik, ter) iletişimde fizyolojik sorunların kurtulmak ve psikolojik (sen demek ve kayıp almak gerekir unutmayacağım) bu yüzden.

Ayrıca onların korkularını görselleştirme yöntemine başvurmak deneyebilirsiniz - yazılı bir liste yapmak ve sonra onu yakmak. Bu daha önce de korkuttu ne psikolojik kurtuluş olacaktır. Sadece iç özgürlüğünü bulma ve eşit düzeyde iletişim kurmak için başlamak, korkunun üstesinden nasıl anlayacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.