Ev ve AileGebelik

Iyot ile gebelik. Hamilelik için İyot testi

Şimdi en erken zamanlamada gebelik bir sorun değildir belirler. Bu amaçlar için, testlerin bir çeşitliliği vardır. Ama sadece birkaç on yıl öncesine kadar bu fonlar ülkemizde değildi. kadınlar farklı ulusal yöntemlerin döllenme meydana öğrendik. Bunlardan biri iyodin kullanılarak gebelik belirlenmesi için bir yöntemdir. Bu arada, bu güne kadar o adil seks birçok kişi tarafından güvenilen ve tıbbi testlerle dönüşümlü olarak kullanılmaktadır. Bu çalışmanın sonuçları mükemmel bir sonuç gösteriyor ki söyleyemeyiz. olasılık Oysa belli bir yüzdesi ve oldukça önemli, bu test doğruyu söylemek gerçeği vardır. Nasıl bir hamilelik tanımlamak için iyot ile? Bu testin Düzenekleri iki tane. Bu yazıda, onları değerlendireceğiz.

hazırlık aşaması

kağıt veya bez, pipet bir yaprak, küçük cam kabı: iyot yardımıyla gebelik tespiti, ancak bu tıp merkezine kadar, böyle bir deney için, aşağıdaki malzemeler gerekir. güvenilir sonuçlar elde etmek için, her iki yöntem çalışma önerilir.

Yöntem №1: İdrar ve kağıt

Sabah idrar az miktarda toplayın. beyaz kağıt peçeteyi ıslatın. düz bir yüzeye testin bu tür koyun ve bir damlalık kullanarak, iyot, bir veya iki damla uygulayın. İlaç kağıda vurma ise, rengini değiştirmez, o zaman hiçbir hamilelik olmadığı anlamına gelir, kahverengi yoktur. pozisyonunda bir kadın, ilacın rengi leylak veya mor hale geldiğinde söylemek mümkün olması. Böyle bir fenomenin sırrı nedir? İyot iyi oksidan ve metaller ile mükemmel tepki verir olduğunu. Hamilelik sırasında, bu elemanların belirli sayıda idrarda anne adayı. Onlar rengi değişir gerçeğine katkıda iyot ile tepki verir.

Yöntem №2: okyanus"« düşüşü

Bu yöntem ile iyodin ile gebelik temiz kap gerektirmektedir. veya cam kavanoz içinde taze idrar toplamak. masaya pot koyun ve sallanmaya sona içinde idrar kadar bekleyin. Daha sonra, çözelti yavaşça tıbbi iyot damla oldu. Sonuç aşağıdaki kriterlere göre belirlenir. yüzeyde idrar damlası bütün tutulur ve varsa o zaman hamile olmasından bahsedebiliriz. Ayrıca, iyot birinci likit içinde batan olur ve daha sonra açılır. Bu düşüşün şeklini tutmaya devam sırasında, sonuç pozitif kabul edilir. Ama bu döllenme olmadı, idrarda iyot çözeltisi bulanık olması belirtti.

Testin kuralları

iyot gebelik ile test yapmak için nasıl, sen öğrendik. tüm şartlara uygun olarak yürütülmesini yalnızca Ama eğer sonuçlarının geçerli olarak kabul edilebilir. Birçoğu. Test kurallarının özetini gösterir.

  1. Steril bir ortamda bir çalışma yürütmek gerekir. Bu nedenle, idrar toplama önce, hijyenik prosedürler, labya ve üretral meatusun yani yıkama yapılmalıdır. Her zamanki çocuk sabunu arzu yapma. tatlar ve boyalar ile, kadınlar için hijyenik ürünler kullanılarak idrar kimyasal bileşimini etkileyecektir ve araştırma sonuçlarını bozabilir. Blot genital kuru kağıt veya tekstil (önceden preslenmiş) havlu yıkandıktan sonra.
  2. Taze idrar kullanarak, sabah ihtiyaç testi gerçekleştirin. idrar toplandıktan hemen sonra araştırma prosedürü yürütür.
  3. çok dikkatli olmalı tıbbi iyot çözeltisi Damla. Bu amaçla, pipet idrar yüzeye yakın getirilir. Yukarıdaki bu eylemi gerçekleştirmek için, damlacık basitçe idrar ile bağlantılı sırasında kırılmış olabilir ve daha sonra, tabii ki, test sonucu yanlış olacaktır.
  4. Araştırma için Pipet temiz alınmalıdır. Eğer diğer tıbbi tesislerde daha önce bunu kullanarak olsaydı, ilk kaynar su ile yıkayın ve cam parçasını davranın. Eğer mümkün olduğunca doğru olan iyot ile gebeliği tanımlamak istiyorsanız, teste yeni pipet kullanın.
  5. idrar toplama kapasitesi, steril kullanın. Bir eczaneye özel gemiler veya haşlanmış düz cam veya cam kavanoz içinde satın alabilirsiniz. Ama işlenmesinin ardından bir damar serin olması gerektiğini unutmayın. Sıcak tankta idrar toplayamaz. Yüksek sıcaklıklar deney sonucunda sırasıyla yapısını etkileyerek olabilir.

Gebelik iyot Ne zaman dilimi içinde yapılabilir?

kereden fazla olan kadınlar sadece hamileliğin erken dönemlerinde en gerçek sonuçları, bu on haftaya kadar olduğunu iddia ederek, benzer bir test gerçekleştirdi. Ancak daha sonra mantıklı değil böyle bir çalışma yürütmek için. olan denemeler olmadan bu zamanda anne adayı zaten küçük adam kalbidir anlamak.

Güven, ama doğrulamak!

iyot ile Hamilelik en dürüst olarak kabul edilemez ve yüzde yüz böyle bir deney güvenmiyorum. öğrenmek için döllenme gel ya da değil, daha çok araştırma olmalıdır. Bunlar evde hızlı ve kolay yürütülen ve% 90-95 doğrulukla sonuç göster edilir eczane hızlı testler içerir. Tam da hamile olup olmadığı belirlemek, sadece tıp kurumunun koşullarında mümkündür. Bunu yapmak için, bir jinekolog, ultrason çalışmasında, hem de bir kan testi tarafından muayene edilmesi gerekir. Sadece böyle bir anket sonra, sen kesin bir sonuç bilecek.

Bu yazıda size iyot yardımıyla gebelik nasıl kontrol edileceği hakkında bilgi alacak ve hangi koşullarda bu tür çalışmaların uygulanması için oluşturulmalıdır. Bu testler, sonucu gördük garantisi olmadığını unutmayın. merakını tatmin etmek nedenle, bunların uygulanması doğru veriler elde etmek çok değil olmalıdır. Çoğu zaman, medikal tetkik tamamen iyot çözeltisi ile bir gösterilen deney ters sonucunu gösterir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.