Sanat ve EğlenceLiteratür

Nasıl fanfic ilginç ve popüler yazmaya?

Bu yazıda bir Fanfics yazmak için nasıl soruyu cevaplamak için çalışacağız. seteliteratury birçok yeni türlerin gelişimi ile bağlantılı olarak, ve bu tür fanfiction olarak kızgın olsun. genellikle genç nesil ilgilenen, ancak gelebilir favori karakterlerinin maceralarını devam fikrine ile gelip ve yazılı olarak pratik isteyen bir yetişkindir.

fanfic nedir?

dünyayı veya bir eylem kahraman açıklar FanFiction sanat denilen eserler (çoğu tüm öyküler, bazen öykü ve roman), zaten diğer yazarlar tarafından yarattı. Çoğu zaman aynı hayranları için fanfiction fanlar yazmak ve ürünleri özel forum ve sitelerde yerleştirilir.

Eğer fan kurgu ne yazabilirim? Uygulamada görüldüğü, bir şey gibi. Bu bir macera hikayesi, dram, trajedi, komedi olabilir ve böyle devam eder. Önemli olan onu varolan karakterleri hareket etmektir. Hatta birkaç parça karıştırın ve farklı dünyalardan karakterleri zorlayabilir. Tek kısıtlama - hayal sınırlar.

Ancak, hobi fanfiction olarak seçerek Kanun kapsamında her hakkı yazdığınız hangi karakterleri ve dünyalarını yarattı yazarlara ait olarak, işe yaramaz hale getirmek için unutmamalıyız. Ama böyle yaratıcılık hayal gücü, okuma yazma, yazarlık tarzı büyük bir egzersiz olabilir.

Yeni başlayanlar için

İlk Fanfics yazmaya karar eğer Öyleyse ne bilmelidir. Öncelikle gelecekteki çalışmaların hacmini belirlemek gerekir. ilk deneme için bir hikaye olarak, bir öykü seçmek daha iyidir ya bir roman çok daha zor usta etmektir. Yeterince, tecrübe, sabır ve zaman olmayabilir. okuyucu hikaye okumak ve bir yanıt bırakın daha hızlı daha da olduğunu. Her şey iyi giderse, o zaman en sevdikleri karakterler hakkında kısa öyküler bir dizi ortaya koymak mümkündür.

Vasıfsız yazarlar kanlı savaşlar veya açık aşk sahneleri açıklamasını kadar sürmez. net bir fikre sahip olarak, tanıdık bir şey, iyi bildiklerinizi yazın. Aksi takdirde, sahne çalışmaları mizahi uzak tasavvur dahi olsa inanılmaz ve komik alabilirsiniz.

Başlarken

Öncelikle iş için bir temel seçmek gerekir. Bu favori kitap, bu yüzden film, anime, video oyunları, manga ve olabilir. Farklı evrenlerin karakterleri birleştirerek, bir crossover silebilir. seçerken Ancak, iyi üründe usta gerektiğini unutmayın. Nedenle, sadece son zamanlarda bir kitap okumak ya da film izlemek başlamıştır karakterleri, almak daha iyi değil. iyi bir hikaye yazmak için iyice onların karakterleri ve olayları meydana gelecektir dünyayı incelemek gerekir.

Elbette, olası, fanfic başlangıcını yaz ve orijinal hakkında yüzeysel bir fikri olan, daha sonra hikaye geliştirmek ve başarılı olmak için olası değildir bitirmek. Evet, genelde de orijinalin evrenin usta potansiyel okuyucular, ve eğer yanlışlıklar veya hatalar yakalamak mümkün olacak.

Ne aramaya

herhangi çalışmalarında önemli şey - tabii ki, komplodur. İşte buna değer dikkat bu. Ve fanfic hakkında yazmak hakkında ne kendiniz için soruyu cevaplamak için başlamak için. doruk noktası, hepsi ve yazılı uğruna - Her hikaye ana şey ise. senin fanfic zirvesi ne olacak? Bu, bazı önemli şeyler bulma veya sırları keşfetme ve tamamen karakterlerin arasındaki ilişki, ya da karakterlerden biri iç mücadeleye çizilebilir olabilir.

Başka bir artı fanfic - mutlaka, yani Canon orijinal hikaye yapışmaz. kanonik hikayenin bir kısmı Sevmediğiniz ise, yeniden yazmak veya göz ardı edebilirsiniz. Ayrıca hikayesi sonra karakterlere ne olduğunu tarif edebilir.

hikaye ile gündeme gelirken, bu boş bir kâğıt parçasını alıp akla gelen tüm sürümlerini zerre en iyisidir. Sonra sizce en ilginç seçin. Hatta iki ya da üç katlı fikir birleştirmek deneyebilirsiniz. Önemli olan - senin fanfic hikayesi ilgisiz farklı bölümlerin tutarlı değil parçaları, olması gerektiğini unutmayın.

Planlanan bir kısmını yazın

Peki, nasıl ilginç bir Fanfics yazmak için? hikaye tanımladıktan sonra, kağıt üzerinde ilk birkaç paragraf açıklamak ve birisi okumak veya yayımlamak edelim. Yani yazmak olsun ne kadar iyi görebilirsiniz. Genellikle iyi bir başlangıç hemen okuyucuların ilgisini çekiyor ve onlar devam etmek istenir. Küçük bir alıntı daha hızlı okuma ve onun yapacak bir görüş oluşturmak olanak sağlar aynı zamanda, işine okuyucu çekmek.

Sen hikayesi ve heyecan verici bazı sahnenin çok başlangıcını paylaşabilir veya yeni bir kahraman tanıtmak olamaz. Temel görevi - okuyucunun dikkatini çekmek için. Bu genellikle tecrit dışındaki çalışmalarının herhangi bir parça olabilir. izolasyon ilginç ise, birlikte, okuyucu eylemler onun kahramanlarına yol ne ilginizi çekebilir. Yani deneme korkmayın.

Özel bir Fanfics nasıl yapılır

Nasıl iyi bir Fanfics yazmak için? Çok basit - benzersiz öğesi ekleyin. Bu kahraman ya dünyada bazı değişiklik olabilir, olaylar gerçekleştiği. kendi "kanon" bir şey getirin.

okuyucuların ilgisini için ve her zamanki hikaye çeşitlendirmek, yeni bir kahraman ekleyin. Sadece bir ad ve kroki görünüm vermek için yeterli değildir. kahraman, hayata gelmelidir yani o doğa, parlak kişilik özellikleri, görünüm veya konuşma bazı özellikler olmalıdır. hemen böyle bir karakteri ile gelip olamaz, bu ürünün kendisi, ya iyi bir arkadaş dahil edilebilir. Önemli olan - daha ayrıntılı kişiye yeni kahraman bütün resmi ortaya çıkmalıdır.

Ancak, mükemmel bir karakter yaratmak için gerekli değildir. Genellikle sonunda güçlü ve cesur kahraman kollarında olacak kusurları olmadan iyi, akıllı, güzel kız, tasvir bu günah fanfic yazar. Bu tür hikayeler hayranları tarafından eleştirilen ve saldırıya uğramış olasılığı daha yüksektir.

Planlarınız yeni karakterin yaratılması dahil etmezseniz, o zaman senin eserin benzersiz yapmak için nasıl başka yolları da vardır. çevredeki uzay karakterleri değiştirmeyi deneyin. Örneğin, birkaç yıl önce veya Canon sonra meydana gelen olaylara resim, zaman aktarın. Ayrıca bilmedikleri ortamlarda ya da evrenin için harekete transfer etmek deneyebilirsiniz. Veya karakterlerin rolünü değiştirmek için. Baş astları ve tersi olun. Ya küçük bir karakteri alıp main dönüştürün.

En önemli şey - ayrıntılar

Nasıl popüler bir Fanfics yazmak için? Demişler, şeytan ayrıntıda yaşıyor. ayrıntılı olarak - Bizim durumumuzda. Odalarda çalışma ilginç ve eğlenceli hale getirmek. Bu nedenle, ürün özenle düşünülmüş ve ele alınmalıdır. Buna ek olarak, okuyucu daha iyi ne olup bittiğini anlamak ve karakter veya karakter güdülerini anlamasını sağlayabilirsiniz.

Böyle bir açıklama görülebilir - Uzun süredir birisi beklediği karakterinizi, tarif Örneğin, siz "o kapıda onu bekliyordu" basitçe yazamıyor ve ona eklemek için "iki sigara için sigara vardı ve şimdi üçüncü bir elinde tükürmek" kahraman sadece bekleyen değil, aynı zamanda sinir olmadığını.

geliştirme arsa

Nasıl uzakta kırmak imkansız olan bir Fanfics yazmak için? hikaye geliştirin. Tarih bazen ana çizgisinden ayrılmak yeni çatışma ve denemeler oluşturmak, doğrusal olmaması gerekir. Bu hikaye çeşitlilik kazanıp yeni bir kavşak veya doruk için fikir üzerinde rötuş yapabilirsiniz. ilginç bir şey olduğu sıkıcı ve uzun sahneleri kaçının.

Ancak, tüm yeni ve beklenmedik olaylar doğal görünüm ve orijinal fikrin içine sığacak veya okuyucuların genellikle çabuk bulup eleştirmek mantıklı tutarsızlıkları başlamalıdır.

Nasıl bir sonu kayıt

Bir Fanfics yazmak için, biz biraz, finali hakkında konuşmak için sol anlamak. Bu arada, en önemli parçasıdır. o düşünmek şarttır Finalleri, bu kapsamlı olmalıdır. Bir devam filmi yazmaya düşünmüyorsanız okuyucu, son okuduktan sonra hikayeye herhangi bir soru kalmamalıdır. mantıklı bir sonuca bütün arsa konuları getirmeyi unutmayın.

Birçok yazar, hatta genellikle ilk Herhangi bir tutarsızlık ve mantıksız sahneler olduğunu eserlerinin sonuna ile gelip, sonra da hikayenin başlangıcı reçete ve yaşadı. Klişeler ve basmakalıp finale başvurmak gerekli değildir. Örneğin, "sonsuza kadar mutlu yaşadılar." "hepsi bir rüya olduğu ortaya çıktı oluyor" veya okuyucu hissediyorum ima, yazım veya özenti beri, bu değeri takdir edeceklerdir. Her durumda, negatif ve çileden yorumlar çok olsun.

kurgu

Eh, bir Fanfics yazmayı öğrendi. iş bittiğinde Ancak, sizin yayınlanmaya hemen acele etmeyin. Birincisi, düzenlenmesi gerekir. İlk adım yazıyı okuması yeniden. yazım ve kontrol gramer hataları, hiçbir mantıksal tutarsızlıklar olduğundan emin olun. bazı sahnelerin bunu beğenmezseniz, kopyalamak veya kaldırmak. Hiçbir şey bütün resmi arasından sıyrılmak gerekir. Bu işi gibi değil ne, bir okuyucu olduğunu düşünün ve düşünün.

Daha sonra redaksiyon arkadaşınıza oluşturma gönderebilir, bu takdirde bu kişinin irade filoloji eğitimi daha iyidir. Metinde bazı hatalar, sadece göz ardı ya da özledim olabilir. taze gözlerle okuyucunun bir kısmı hemen hatasını fark edecektir.

Önemli olan, bu tamamen memnun ve herhangi onarım veya şeklini yapmak gibi bir arzum yok, sadece metin yayınlar.

Nasıl eleştiri başa

FIC 'ne yazacağını Hakkında, dış görüşüne bilmenin kendi güçlü ve zayıf olarak dinlemek ve anlamak daha iyi değil orada iyi olacak ve ne değildir o. Ama burada geribildirim bitmiş üründe göz ardı edilmemelidir bu.

Sadece yapıcı olduğu, özellikle negatif eleştiri ilgili unutmayın. Bazı hatalar (olursa olsun - arsa veya yazım) işaret ediyorsa ve siz onlar gerçekten doğru var olduğunu görebilirsiniz. Yani yeni bir deneyim elde ve bir dahaki sefere yanlış gitmeyecek. Böyle bir tutum yazma becerilerini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Ancak, esas hakkında iddialar var olan vahim olumsuz yorumlar vardır. Bu mesajlar görmezden iyidir. Ancak, Fanfics yayınlayarak, o herkesi memnun etmeyeceğini aslında hazırlanacak. Yani cesaretini yoktur. Hatta bir yayınlanan ve tanınmış yazarlar iftiralarını var.

İyi bir fanfic İpuçları nasıl yazılır

Ve şimdi yazıyor ya da sadece fanfiction ait türünde yazmaya başlayacağım kimseye gereksiz olmayacaktır birkaç ipucu vermek:

  • Hikayen sadece neşeli olaylarla dolu edilmemelidir. O hikaye daha heyecanlı kılan, dramatik ve üzücü sahne eklemek için gereklidir.
  • Zorlandığınız durumlarda, bir ara, bir mola. Bir kerede tüm çalışmaları yazamazsınız.
  • ciddiye yazınızı davranın. Hikayen tüm dünyayı okuyacak sanki yaz.
  • Çalışmanızı değerlendirmek hikaye tavsiyelerde ve gramer hataları düzeltmek için bir beta okuyucu, bulun.
  • Karakteriniz aksi içindeki tüm ilgi kaybolur, bağışıklık olmamalıdır. Herkes, hatta en güçlü büyücü veya savaşçı sınırları vardır.
  • Eğer önümüzdeki kafasına birkaç farklı seçenek içinde kaybeden olur ve uyumlu tüm hikayenin yerleşik bir tercih nelerin bilmiyorsanız.
  • çok uzakta kanon dışına almak ve orijinal sanat alanı değiştirmeyin.
  • olmayan Canon karakterleri içeren genellikle hikayeleri olumlu değerlendirmeleri daha az olduğunu unutmayın.

Şimdi bir Fanfics yazma bilen olduğunu, uygulamada yukarıdakilerin hepsi sadece kalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.